Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek...

Miért hiszik azt az emberek hogy annak aki öreg, idős annak automatikusan jár a tisztelet és mindenben az elsőbbség?

Figyelt kérdés

2016. okt. 21. 10:35
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
13%
Gondolom fiatal vagy, különben nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2016. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
99%
Nem mindenki hiszi ezt. Bud Spencer önéletrajzi könyvében olvastam (amit már nem fiatalon írt), hogy az ő véleménye az volt, hogy a tisztelet nem jár automatikusan, azt ki kell érdemelni. Ezt a véleményt én is osztom.
2016. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A tisztelet első körben járhat automatikusan, addig, amíg nem tesz olyat, hogy érdemtelenné válik rá.

Elsőbbség mindeben? Nem mindenben, helyzete válogatja.

2016. okt. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
#2 Én is így vagyok vele, ameddig velem normális valaki, legyen az óvodás vagy idős nyugdíjas ( az utcában mindkettőre több példa is van ) addig én is az vagyok vele. De ha ok nélkül ellenszenves vagy azt hiszi hogy mert ő öregebb és neki mindent szabad ( akár hogy szabad beszélni egy fiatalabbal ) akkor tőlem se várja el hogy tiszteljem vagy kedves legyek vele.
2016. okt. 21. 10:49
 5/33 anonim ***** válasza:
Ez talán nem hit,hanem egy társadalmi közmegegyezés minden emberi társadalomban, legyen az egy őserdei nomád közösség vagy egy fejlett és magát civilizáltnak mondó ország. Ennek könnyen belátható alapja van. Egyrészt a tény, hogy az életkor előre haladtával az ember tapasztalata, ismerete, többnyire a szakma hozzáértése is gyarapszik, azaz jobban és alaposabban tud sokféle dolgot (egy darabig), azaz tanítani tud, segíteni. Másrészt, minden ember viselkedjen a másikkal szemben olyan módon, ahogyan ő azt elvárná saját maga irányában.
2016. okt. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mesélek egy esetet. Évekkel ezelőtt történt, buszoztam hazafelé. Némelyik ülés a belső térben igencsak fantasztikus kialakítású, mert 1 embernek sok, 2-nek kevés. Pont egy ilyen mellett álltam egy jó tömött hátizsákkal. Az ülésen ült egy idős néni, és felajánlotta, hogy a táskámat tegyem le mellé, ne tartsam. Én megköszöntem neki és letettem mellé a fél ülésnyi helyre a táskát, kicsit beszélgettünk is. Pár megállóval arrébb felszállt két (a néninél fiatalabb és kövér) nő, és elkezdtek hepciáskodni, hogy én oda merészeltem tenni a táskámat az ülésre...
2016. okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
2%
Nem mindegy, hogy az idős emberben az embert, vagy a korát tiszteled. Az utóbbit már azzal kiérdemelte, hogy megélte. Azért az nem kis dolog. Ha úgy ítéled meg, hogy az embersége folytán közönyt vagy pláne megvetést érdemel, úgy sem fogod tudni tisztelni.
2016. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
23%

Nem gondolnám, hogy ez automatikus, inkább nevelési kérdés.

Azt mondd meg nekem, miért van az, hogy 73 évesen (tény, jó karban vagyok) én állok fel a metrón átadni a helyemet akár fiatalabb nőknek is, míg a fiatalnak eszébe se jut, csak nyomkodja a telefonját.

Kívánom érd meg ezt a kort és azt, hogy le se tojják a fejedet...

Kíváncsi vagyok, akkor mi lenne a véleményed.

2016. okt. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
csak abba nem gondolsz bele, hogy lehet hogy az a telefonját nyomkodó fiatal sokkal kimerültebb mint az álló idősebb ember... mint pl tesómnak is 15 kilónyi könyvet és füzetet kell hordania 15 évesen minden nap a táskájában...
2016. okt. 21. 14:22
 10/33 A kérdező kommentje:
És mikor hazaér délután majdnem 5-kor annyi még tanuljon is házi feladatot is írjon stb, aztán keljen másnap reggel megint 4-kor
2016. okt. 21. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!