Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy külföldön értelmese...

Igaz, hogy külföldön értelmesebbek az emberek mint itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy egy év múlva külföldön tanuljak tovább. Tudom, hogy nem könnyű de megpróbálnám. Lehet, hogy csak a környék miatt ahol lakom, de itt szinte mindenki (tisztelet a kivételnek) öntelt bunkó, veri a mellét, hogy ő magyar és egyszerűen szidnak és lenéznek mindenkit aki nem olyan mint ők stb... A nők nagy része is öntelt egoisták akik emberszámba sem veszik az olyat aki nem tetszik nekik. (Őszinte tisztelet a kivételnek itt is) Sok helyen olvastam, hogy külföldön (nyugat-európai országok, észak-Európa) ez valahogy máshogy van. Hogy az emberek befogadóbbak vagy visszafogottabbak a nők is kedvesebbek és értelmesebbek és persze ott is vannak bunkók és beképzeltek de valahogy kevesebb van belőlük. Ez mennyire igaz? A normális válaszokat előre is köszönöm :)

2016. okt. 21. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem értelmesebbek.

Van amikor útbaigazítást kérnek tőlem, a magyarok csak úgy a pofámba jönnek és nyomják a kérdést, ha nem tudok válaszolni elmennek káromkodva, ha meg tudom hol van x hely akkor pedig meg sem köszönik.


Múltkor egy angol bácsi jött oda hozzám, nagyon kedves és színpatikus volt.

2016. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Évekig ész nélkül fogadtak be ellenőrizetlen hátterű "menekülteket" nyugat és észak Európában. Most próbálják a felelősséget kollektíven minden EU tagországra hárítani. Úgy hangzik, hogy ott értelmesebb emberek élnek?
2016. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
nem azért de az hogy valaki tisztelet tudó és nem egy egoista rehabos mint itt a legtöbb ember az még nem jelenti hogy értelmesebb (felmérések bizonyítják hogy Magyarországon magas az átlag IQ)
2016. okt. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Hogyne , külföldön kolbászból van a kerítés is , a bőrét meg lehet fel le húzogatni ...
2016. okt. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Évekig azt gondoltam, hogy a dolognak nincs köze az országhatárokhoz, de az alapján, amit az ismerőseim mesélnek, azért van.

Nálunk a többség (érthető módon) stresszes, rohan, politikailag elvakult, felületes. Nyugaton is sok ilyen ember van, de érezhetően kevesebb.

+ itthon egyre inkább tapasztalok egy fojtogató és undorító önző primitívséget. Egyetemen, munkahelyeken, buszon, mindenhol. Szóval részemről pár év és go külföld.

2016. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Altalánosságban elmondható hogy igen.

Persze idióták mindenhol vannak, ez nem is kérdés. De az embereknek teljesen más a hozzáállása az élethez. Nem ítélkeznek, nem alkotnak azonnal véleményt rólad, hanem először próbálnak megismerni, csak utána. Más a légkör a munkahelyen és a suliban a fiatalok között is. Sajnos akárhányszor hazautazom és régi ismerősökkel találkozom arra jutok hogy ők megragadtak ugyanazon a szinten, mint ahol évekkel ezelőtt voltak. Mintha már fiatalon is be lennének fásulva. Nem nyitottak az új dolgok, emberek felé, nagyon sok mindenkit lenéznek, csak magukkal vannak elfoglalva.

Sok magyarral beszéltem már kint is ilyenekről, és azt állapítottuk meg hogy (sajnos, nem sajnos) nem csak a pénz miatt mennek el annyian otthonról.

Napokig tudnék beszélni a különbségekről, de aki nem tapasztalta még meg, az nem is tudja teljesen átérezni miről is van szó...

2016. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat :)
2016. okt. 25. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!