Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy úgy érzem az...

Normális, hogy úgy érzem az internettől rosszabb lett a világ és több a stressz?

Figyelt kérdés

Körülbelül napi 30 percet netezek, elolvasom az index híreit, a hvg-t, stb. Ettől, úgy érzem sokkal rosszabb kedvem lesz, mert mindenhol olyan igénytelen hatásvadász valamik jelenek meg. Például az elmúlt 2 évben legalább 5-6 világvége, mindenki minden olyan ember semmiségéről ír akiről azt sem tudom kicsoda. Illetve valahogy annyi felesleges információ ömlik az ember nyakába. Hírekre szükség van, csak a kilencven százaléka a neten nettó értelmetlen dolog.

Jó mondjuk a tvben is szinte csak hülyeség megy, és egy ismereterjesztő sorozat teljes információtartalma annyi mint fél lap szakmai anyagnak. De a neten még ott a rengeteg komment a cikkek alatt, ahol meg körülbelül ugyanazok a negatív típusú emberek jelenek meg, és öt perc után már szidják egymást.



2016. ápr. 14. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jól látod a dolgot. Én is keveset vagyok fent az interneten, pont az ilyen dolgok miatt. Híradót meg egyáltalán nem nézek (csak elvétve ha épp olyan megy, ami érdekel és fontos lehet stb). Legtöbb esetben engem is felhúz amikről szó van sokszor, de sajnos ez ellen nem tudunk mit tenni, ilyen lett a világ. A hatásvadász híreket pedig el sem olvasom. Elkerülhetetlen, hogy az ember beleütközzön néha egy olyan cikkbe, ami kicsapja a biztosítékot, a kommentekről nem is beszélve.

Másik kedvencem a "sztárok" életével foglalkozó cikkek, mert azok kellenek, hogy jobb legyen az ember napja! :) Tv-ben is nem egy ilyen műsor megy (lásd: édes élet). Nincs avval semmi gond, ha valakit érdekel, azok olvassák nyugodtan, és nézzék a műsort.

Szerencsére szuverén jogom eldönteni, hogy mikor mit olvassak vagy nézzek, így elkerülöm a butítást amit az ilyen és ehhez hasonló műsorok tesznek az emberrel.

2016. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem az ilyen sz@r oldalakat kellene olvasni, és akkor nem menne el a kedved az élettől.


Amúgy bebizonyított tény, hogy aki nap mint nap néz híradót, az pesszimistább és szorongóbb mint az aki egyáltalán nem néz híradót.

2016. ápr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 elwera ***** válasza:
Hát nézz mást, olyat ami érdekel, ami feldob. Vannak olyanok is.
2016. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért pont HVG-t olvasol? Nekik csak a kormány lejáratása a fontos.Egyébként tényleg elég sok baj van a világban, most például itt van a menekült ügy, ki tudja, mi vár Európára 50-100 év múlva, de inkább örüljél a jó híreknek, de azokat nem a HVG-ből fogod megtudni...
2016. ápr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulnod szelektálni a hírportálok között. Csak annak higgy el valamit aki hiteles forrással tudja igazolni amit közzétesz. Vagy ha benézett valami kamu hírt, akkor utólag beismeri!
2016. ápr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A technika fejlődése fontos de egy pont utána szerintem egyre inkább háttérbe szorul az ember mint entitás és ez káros....először el akartam trollkodni a kérdést de inkabb leirtam az őszinte véleményemet.
2020. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!