Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy lány meg van elégedve a külsejével vagy egy csak van önbizalma akkor mindjárt egy beképzelt hü**e pi****nak tartják?

Figyelt kérdés

Ez velem történt meg a héten. :((

Ti is jártatok már így?

Mi a véleményetek erről?

Csak szerintem lenne ez a normális, hogy egy lány elégedett magával és van egészséges önbizalma?



2016. nov. 2. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Irigyek rád.
2016. nov. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Az nem baj, ha van önbizalma, de ha lépten-nyomon hirdeti, hogy jobb mindenkinél és lenéz másokat, az igen. Na, az ilyen lányokat szokták "beképzelt hü**e pi****nak" tartani, de ők meg is érdemlik.
2016. nov. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De én nem nézek le senkit, és bunkó se vagyok, csak van önbizalmam.

Igaz, én se vagyok tökéletes, ahogy senki se, de ok nélkül nem vagyok rosszindulatú senkivel se, csak ha úgy állnak hozzám.

2016. nov. 2. 17:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert egy beképzelt hü**e pi***.
2016. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a nőktől nem ezt várják el / mást várnak el / nem erre számítanak. A lány legyen csendes, kedves, pirulós, visszafogott, ne legyen tisztában semmilyen jó tulajdonságával se, ha megdicsérik, szerénykedjen. Mert ha már elmond magáról egy jó tulajdonságot, akkor egoista, beképzelt, nem nőies, mittudomén. Saját tapasztalat - ugyanaz a társaság, elit koliba való felvételizés előtt. Egyik srác (nem is jó pasi, szóval nem azért) elkezdi sorolni, hogy ebből mekkora pro, abból mekkora pro, simán fog menni neki... erre a társaság: hú, de menő vagy, de jó neked. Aztán megkérdeznek engem is, én annyit mondok, hogy van esélyem a továbbjutásra, mert beszélek angolul és németül is olyan jó szinten, ami ritka a korosztályban. Kínos csend, aztán egy megjegyzés egy lánytól!!!: há' ez azért egy kicsit egós volt ám. Pedig a srác sokkal jobban fényezte magát. De jobban elfogadják, mert jaj, az férfias, az magabiztos, határozott, domináns. Egy nőtől meg visszataszító :(.
2016. nov. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha valakinek van önbizalma, akkor általában ezekben a helyzetekben is tartogatja, és nem tör össze lelkileg *mások véleménye* miatt.

Én ezt nem irigységnek vagy hasonlónak veszem le, hanem eleve az emberek közti vélemény-eltérésnek: Pl. Amit én önmagamra nézve nem tudok elképzelni, azt másokon is furcsállni fogom, lényegében nem a személyével lesz bajom, csak túlságosan önmagamból indulok ki.

Pl. ha valaki azt mondja egy helyzetben, hogy neki minden sikerülni fog, én meg hasonló állásponttal nem tudom elképzelni magamról, akkor másokról sem fogom tudni. Ilyenkor az ember csak önmagát vetíti ki a másikra. Az én-határok elmosódnak. Kérdés az, hogy mennyire figyel rád, mint személyre, független egyénre, aki mást érezhet, mint ő maga.

Sokan bármekkora igyekezet árán sem tudják határozottan elmondani magukról, hogy ők igazán jók, mindig marad egy kis kétely, még abban a helyzetben is, amikor nem lenne rá ok.

Én pl. voltam olyan helyzetben, hogy magabiztos voltam, mégis később visszagondolva nevetségesnek tartom ezt az önbizalmat, azóta többet fejlődtem, és megváltoztam, amiben egykor bíztam, az ma már hülyeségnek tűnik.


Nem mindegy, hogy miről kérsz véleményt szerintem, és az sem hogy milyen helyzetben minősítenek valakit beképzeltnek. Pl. oké ha valaki szépnek tartja magát, de ha úgy jön ki, hogy osztály/világ szépének tartja magát, akkor valóban beképzelt. Másik szempont az, ha te vagy a "kakukktojás", mert senkinek sincsen önbizalma körülötted:))

2016. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"De én nem nézek le senkit, és bunkó se vagyok, csak van önbizalmam."


De miben nyilvánul meg az önbizalmad? Pl. valakinek lenyúlod a pasiját?:D Mit csinálsz, amivel kifejezed, hogy "van önbizalmad"?

2016. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem nyúlom én le senkinek a pasiját:D nem olyan vagyok:D

Úgy hogy pl.: felvállalom a véleményem, nem veszek magamra semmi olyat amit sértésnek vagy valmi másnak szántak, kiállok magamért és a döntéseim mellett, hazározott személy vagyok😃

2016. nov. 25. 19:29
 9/11 A kérdező kommentje:
Meg nem koncentrálok a hibáimra, és nem hasonlítgatok magam másokhoz
2016. nov. 25. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Instabil jellemek lehetnek ők maguk.

Az biztos, hogy egészen addig nincs bajuk az önbizalmaddal, amíg a véleményed nem konfrontálódik az övéjükkel!:)

Te nem hasonlítgatod, csak ők magukat hozzád, kell egy kis érettség ahhoz, hogy ne rivalizálásnak fogják fel az önbizalmat.

2016. nov. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!