Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy szokjak hozzá, hogy...

Hogy szokjak hozzá, hogy egyedül élek, hogy magamra számíthatok, hogy azt eszem amit az asztalra teszek? (lent)

Figyelt kérdés

Külföldön élek, van egy stresszes munkahelyem, nem túl kedvező munkaidővel (a fizetés jó) és eddig nagyon haza akartam menekülni, még most is, mihelyt lehetne, a következő fizu után. DE!


Azt hiszem az én bajom, ami miatt annyira menni akarok haza nem az, hogy nem szeretem a munkahelyem, hanem az, hogy rémesen érzem mgam ezzel a hatalmas felelősséggel, önállósággal, mintha nem tudnám utol érni magam. A lakásom a feje tetején áll, konzervkaján élek, a kevéske szabadidőmben is csak bolyongok... Egyszerűen képtelen vagyok rászokni arra, hogy nem, nem fogja anyuci elém tenni a meleg ételt, magamnak kell megcsinálnom, állandó stresszben és félelemben vagyok az egésztől.


Tudom, hogy ezen felül kell kerekednem, normálisan kell ennem, kezembe kell vennem az életemet, de fogalmam sincs, hogy hogy csináljam. (Mondjuk kezdve azzal hogy utálok főzni, meg a főztömet.)


2016. nov. 8. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Sokan igy kezdik,aztán mindenhez hozzászoknak.Ne menekülj, hanem válj erõssé!
2016. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rendszerezz!

Írd ki, mikor mit kell tenned. Pl. számlát befizetni, levinni a szemetet.

Heti szintre bontsd le a házimunkát. Hétfő: fürdő takarítás, kedd: felsöprés, felmosás, szerda: mosás. Stb.

Főzni nem nagy kunszt, ezer receptvideó van a neten. Elsőre főzz ki egy csomag tésztát. :) Lekvárral vagy sajttal már ehető. Aztán jöhet pár mirelit fasírt, félkész sült krumpli. Salátát főzni se kell, csak ezt-azt hozzádobsz egy zacskós keverékhez. De egy jó szendvics is van olyan laktató, mint egy főétel.

Nem kell lézengeni. Járj futni, kondizni, vagy nézz sorozatokat. Tervezd el, mit fogsz tenni a héten!

2016. nov. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Végre valaki ugyanígy érez!!!

Nos, én csak 200 km-re költöztem a szülői háztól néhány éve, de igen... amíg otthon élve már alig vártam, hogy végre elköltözhessek, ma már képes vagyok anyukám után nyüszögni.

26 vagyok, de nem vagyok képes felnőni, háztartást vezetni, főzni, mosni, takarítani és mindehhez vigyorogni. Megcsinálom, mert muszáj, de az enyhe túlzás, hogy szívesen teszem. Nem csak ezért hiányzik az otthoni közeg, tényleg hiányzik a családom mindenestől! Nem fogok hazaköltözni, mert sajnos nincs lehetőség a környékünkön, de ha lenne, azonnal mennék, hogy legalább közelebb legyek a szeretteimhez.

Nem vagyok képes agyilag felnőni két év után sem, de a káoszon már felül kerekedtem. Megtanultam megfőzni mindent, amit szeretek és találtam egy jó kajáldát házias ízekkel a szomszédban. Fizetem a számláimat és élem az életemet. Majd talán előbb-utóbb eljutok oda, hogy ezt élvezni fogom és igazán otthonomnak érzem azt a helyet, ahol lakok.


Kezdd azzal a dolgokat, hogy otthon rendet teszel. Beszerzel apró díszeket, mondhatni kacatokat, amiktől otthonosabbnak érzed a közeget. Elmosogatsz, kitakarítasz, kimosol és nulláról kezded mondhatni.

Keress jó kajáldákat a közelben, ezzel párhuzamosan pedig kezdj el főzni. Először csak könnyebbeket, aztán majd ráérzel.

2016. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden nap csak 20-30 percet szánj a lakásra, és akkor folyamatosan rendben lesz. Mivel egyedül vagy, így különösebben nagy káoszt vagy mocskot nem tudsz csinálni. Ha kajálsz, utána rögtön elmosogatsz. A szemetet a kukába dobod, hetente egyszer meg leviszed a szemeteszsákot. A ruháidat nap végén a szennyesbe tedd, amit még felveszel, azt hajtogasd a székre, vagy tedd vissza a szekrénybe, ne várd meg, amíg ruhakupacok gyűlnek a szoba minden sarkába. Hetente 2x elindítod a mosógépet, még aznap ki tudsz teregetni, másnap leszeded és elrakod. Ez mind megvan 10 percen belül. Hetente egyszer felsöpörsz, kiporszívózol, felmosol, ez megint csak kb. fél óra. Hétvégén meg kitakarítod a fürdőszobát és a konyhát, szintén fél óra alatt kész van.

A főzést pedig meg lehet szeretni, ha megtanulsz pár finom és egyszerű receptet. Csak keress rá, Nosalty, Mindmegette, hasonló oldalakon rengeteg gyors recept van, amik meghozzák a kedved.

De rengeteg olyan kaja van, ami nem konzerv, egyszerű, de meleg és laktató. Pl. a bundáskenyér, amit szerintem mindenki szeret, és az egyik legkönnyebben elkészíthető kaja, és nem is drága az alapanyag hozzá.

Hidd el, SOKKAL jobban fogod magad érezni, hogyha rendben tartod a környezeted. Ne azon siránkozz, hogy mekkora kupi van, és mennyire nincs kedved főzni, hanem emeld fel a valagad, és állj neki rendbe tenni a lakást, aztán csinálj egy finom vacsorát, és utána legyél büszke magadra, hogy milyen ügyes voltál. :D

2016. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!