Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szeptember végén lesz 1 éves...

Szeptember végén lesz 1 éves a kisfiam. Sajnos úgy alakult, hogy egyedül nevelem tovább, vissza kell menjek dolgozni. Mivel nem jelentkeztem előre sehova, így mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Van olyan hely, ahol úgymond folyamatos felvétel van? Aki volt már ilyen helyzetben leírná a tapasztalatait? Érdemes nem csak kerületibe megpróbálni elhelyezni, hátha van hely valahol? Kissé be vagyok pánikolva.
2015. aug. 26. 00:43
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Szia,

Ha vannak olyan bölcsik, amik kerületik és bevesznek 1,5 év alatt is, akkor mindenhova érdemes beadni. Lakhely szerinti kerületibe és a munkahelyed kerületébe is jogosult vagy. Ha a kerületben a bölcsödét az önkormányzatnál kell intézni, akkor hívd fel a népjóléti irodájukat.

Mi a 12-ben lakunk, de beadhattam az 1. kerületbe is (munkahely miatt) és a 11. kerületbe is bevette a bölcsöde (ott a vezetőnél kell a papírt intézni, ő adja tovább az önkormányzatnak), mert a lakhelyünkhöz az a legeslegközelebbi bölcsöde és így ők is fogadták, igaz a rangsor végére tettek és nem is vették fel a gyereket.

Egyedülállóként mindenhol a lista elejére kerülsz (mi ezért vagyunk várólistán, pedig 7 hónapja dolgoznom kell, de nem vagyok egyedülálló és szociálisan is megvagyunk - nagyszülők vigyáznak azóta a fiamra, hogy tudjak dolgozni, de ez másik téma), ez le is van írva, hogy azok kapnak elsősorban bölcsödét, akik egyedülállóak és vagy szociálisan rászorulnak.

Tehát hívd fel azokat, akiknél a jelentkezést kell intézni, mert ők tudják majd, hogy az adott kerületben, amire esélyes vagy, hova van 18 hó alatt és folyamatosan felvétel.

Sok szerencsét hozzá amúgy!

2015. aug. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
A bölcsiben elvileg folyamatos felvétel van. Hogy befér e a te babád épp, az attól függ, mennyi hely van a bölcsiben. Érdemes intézni rendszeres gyermekvedelmi támogatást, azzal előnybe kerulhetsz.
2015. aug. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Melyik kerületben laksz?

A mi csoportunkban még van hely és pont ez a korosztály, de csak kerületi lakosokat vesznek fel.

2015. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!