Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hiányzó/rohadó fogú emberek...

A hiányzó/rohadó fogú emberek miért nem mennek el orvoshoz és csináltatják meg?

Figyelt kérdés

több ilyen embert is ismerek, férfiakat és nőket, akiknek konkrétan hiányzik az első foga vagy úgy el van rohadva, hogy undorító ránézni. és nem idős emberek, hanem fiatalok vagy középkorúak és nem is ilyen szakadt csövesek.

oké, én tudom, hogy a fogorvos drága dolog, de az sztk-ban elvileg ingyen megcsinálják az ilyet tb-re, nem? plusz érdekes módon cigire/hajfestékre stb azért telik nekik.. ennyire igénytelenek, hogy nem zavarja őket? én kb kinyitni nem merném a szám, ezek meg évek óta így léteznek. MIÉRT??!



2016. nov. 20. 19:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
44%

Fogorvossal megcsináltatni fogak árából mennyi cigi,alkohol,kávé,szoli,müköröm,fodrász jönne ki belőle nekik. Inkább kávé,cigi,alkoholt,szoli,müköröm,fodrászt választanák ők. :-)


Kérdező kihagytak ilyen embereknek, rothadó bűdös szájszagot.

2016. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
79%
Annyira nem drága. 30000 a legolcsóbb pótlás, ha nem kivehető fogsort készíttetsz. Csak havi százból ezt nem lehet kigazdálkodni.
2016. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Sztk-ban sem ingyenes a fogpótlás, műfogsor készítés.

Ami ingyenes az a fogtömés, foghúzás. Még a fogkő eltávolítása sem ingyenes.

Egy normális műfogsor elkészítése nem olcsó. Tudom mert én most csináltattam meg a fogaimat. Sokan nem csak a pénzhiány miatt nem mennek fogászatra, hanem a nagy félelem miatt.

Jó magam is egy időben a pénzhiány, majd a beteges félelem miatt nem mentem. Végül rászántam magam, de csakis magánorvoshoz mentem aki nem barbár, fájdalmas módon dolgozik. 2 implantátum, fogkő, és egy felső híd elkészítése ( 2 hiányzó fog miatt kellett) nos ezért 1 millió forintot fizettem. Nem olcsó..

2016. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerű nem kell megvárni hogy szétrohadjon és akkor nem kell pótolni. A tömés meg ingyenes. És it kérdezte valaki hogy mit érdekli hogy a másiknak rohad a foga? Hát engem pl érdekel mert pl a koleganőmnek rohadnak a fogai és elég kellemetlen vele dolgozni mert rohadt büdös a szája. Egyébként szép nő de nem tudom hogy lehet valaki ilyen igénytelen magára.
2016. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"de tényleg inkább lemondanék 1 hónapi minden 'luxusról', "


Adott esetben ez a "luxus" a mindennapi kaja. Sok embernek havi 30 ezer jut egy hónapban kajára (cigi meg pia nincs egyáltalán a kiadások közt). Ezek az emberek nem igazán tudnak bármiröl is lemondani

2016. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a tömés csak akkor ingyenes ha amalgám.Azt meg akar a fene a szájába.
2016. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%

A TB nem áll minden fogászati beavatkozást. Ha állná is, nem mindenki képes állami fogászatra hagyatkozni.


Alulfizetett, túlterhelt orvosra bízni magad esztétikai/szájszag probléma miatt olyan mint orosz rulettezni. Nem egy ismerősöm jött el "ingyenes" fogászatról rosszabb állapotban. Az egyikük azzal ment el hogy a fogtömés max. 30 perces "rutin feladat". Belefúrtak a fogába, húzás lett belőle. Pótlást nem áll a TB, személyi kölcsönből kellett megoldania, hónapokig fizette.



A fogászati kezelés Magyarországon igenis pénz kérdése: Vagy "lottózol" a fogaiddal, vagy kiperkálod az irreális árakat magánorvosnak.


Aki azt mondja a cigi, sör, szotyi miatt nincs pénze az embereknek fogászatra menni, az húzza ki a fejét a seggéből, legalább nem lesz szarszagú a szája. Ha fogászatra mész, akkor jó eséllyel olyan problémád van amit nem szerencsés hónapokig kezelés nélkül hagyni. Nekem, és szerintem az emberek többségének nincs Yx10k ft-om fogászatra, nem tudok lófszföldéről pénzt varázsolni a zsebembe. Ugyanúgy nem tudnék egyből elmenni fogászatra, ahogy nem tudnék új mosógépet vagy hűtőt venni.

2016. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

'Adott esetben ez a "luxus" a mindennapi kaja. Sok embernek havi 30 ezer jut egy hónapban kajára (cigi meg pia nincs egyáltalán a kiadások közt). Ezek az emberek nem igazán tudnak bármiröl is lemondani'


nem 1 hónap alatt kell akkor összespórolni. mondjuk egy doboz cigi 1000 ft, ha csak heti egyet szív el valaki, akkor is kicsivel több, mint fél év alatt megvan a 30ezer. és a legtöbb ember nemi heti 1 dobozzal szív.. csak egy ezrest kéne minden héten félretenni, én nem hiszem, hogy ez lehetetlen dolog. ezek az általam ismert emberek legalábbis képesek lennének erre, de mondom, inkább festetik a hajukat meg megveszik a nemtudom milyen okostelefont (hitelre persze), de a foguk meg rohad. vagy akkor kérjék ezt ajándékba szülinapra/karácsonyra a párjuktól/szüleiktől stb. nem hiszem el.

2016. nov. 20. 19:56
 19/26 A kérdező kommentje:

'Aki azt mondja a cigi, sör, szotyi miatt nincs pénze az embereknek fogászatra menni, az húzza ki a fejét a seggéből, legalább nem lesz szarszagú a szája.' mert? előző hozzászólásom neked is szól. sok kicsi sokra megy, nyilván nem egy sör meg egy cigi árából tetteted rendbe a szádat, de az ember döntse el, mi a fontosabb és spóroljon rá. én nem mélyszegénységben élő emberekről beszélek.


az igaz, hogy az sztk lutri és nem a legjobb dolog, de egy elrohadt, csúnya fognál talán még ez a lutri is jobb. de egyébként nagyon igazságtalan dolognak tartom ezt, hogy ezekért külön kell fizetni, a sok elhízott, beteg ember meg ingyen terpeszkedik a kórházakban. nekem soha életemben nem volt még semmi kórházi kezelésre vagy ellátásra vagy ilyesmire szükségem, soha nem vettem úgymond hasznát a tb-mnek. egyedül fogorvoshoz járok, azt kéne az államnak finanszíroznia, de persze azt fizessem ki saját zsebből.

2016. nov. 20. 20:01
 20/26 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!