Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hiányzó/rohadó fogú emberek...

A hiányzó/rohadó fogú emberek miért nem mennek el orvoshoz és csináltatják meg?

Figyelt kérdés

több ilyen embert is ismerek, férfiakat és nőket, akiknek konkrétan hiányzik az első foga vagy úgy el van rohadva, hogy undorító ránézni. és nem idős emberek, hanem fiatalok vagy középkorúak és nem is ilyen szakadt csövesek.

oké, én tudom, hogy a fogorvos drága dolog, de az sztk-ban elvileg ingyen megcsinálják az ilyet tb-re, nem? plusz érdekes módon cigire/hajfestékre stb azért telik nekik.. ennyire igénytelenek, hogy nem zavarja őket? én kb kinyitni nem merném a szám, ezek meg évek óta így léteznek. MIÉRT??!



2016. nov. 20. 19:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

AZT értsd már meg, hogy ha valaki kifizeti a lakbért/rezsit akkor marad 30000 Ft-ja kajára - ebböl nem tud spórolni, még az egy doboz cigi árát sem tudja félretenni, mert arra már eleve nem jutott.

Az egyetlen spórolási lehetösége az lenne, ha nem eszik semmit!

2016. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
60%

Na, megint megy a szokásos önsajnáltatás hogy mindenki szegény és senkinek nincs pénze semmire.


Valljuk be, a fogmosás 90%-ban az egyénen múlik. Rá lehet fogni genetikára, pénztelenségre, de az esetek többségében szimpla igénytelenség és oda nem figyelés.


Egyik oldalról van benne igazság, hogy egy hiányzó fogat pótolni belekerülhet 100-150 ezerbe is, ezt nem mindenki tudja kigazdálkodni.


DE....


Évente 1x el lehetne mindenkinek menni fogorvoshoz, legrosszabb esetben TB-re tömetni. Tény hogy úgy dolgoznak mint a vágóhídon, de 1-2 kisebb tömést meg tudnak csinálni és évente 10-20 ezer forintot mindenki össze tudna szedni egy tömésre.


Ráadásul gazdag emberek, vállalkozók, jól keresők is pont ugyanilyenek. Hiába a luxus BMW, legújabb iphone, a fogaik rohadnak meg hiányosak.


Az meg érdekes, hogy mindenki szegény mint a templom egere, de valahogy csak ott van a legújabb okostelefon a kezükben, csak kifizetik az HBO-s előfizetést, csak elmegy 1 doboz cigi naponta.


Egyszerűen elcseszett az emberiség, és az élvezeti cikkek magasabb prioritásúak mint a saját egészségünk.

2016. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem mindenkinek van rá pénze. Aki meg azzal jön, hogy TB alapon minden ingyen van, az még életében nem szorult TB alapú ellátásra. Mert csak elviekben van ingyen, gyakorlatilag meg ott jössz rá, amikor a több tízezres vagy inkább több százezres összegeket emlegetik, hogy majd mi mennyibe fog kerülni, hogy mégsem ingyenes...
2016. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

AZT értsd már meg, hogy én nem ezekről az emberekről beszélek, hanem pl. konkrét ismerőseimről, akiket bár nem vet fel a pénz, de cigire azért van eszük. meg ki tudja mire. persze mindenkinek más a fontos, én mondjuk nem cigizem, a hajamat se festetem, de ha cigiznék és pl. elkezdene rohadni a fogam, gondolkodás nélkül elkezdenék inkább arra spórolni.

egyébként meg senki nem úgy született, hogy már rohadt a foga, ahogy a többiek is írták, a tömés pl tényleg ingyenes, nem kéne a konkrét elrohadásig várni.

2016. nov. 20. 21:13
 25/26 A kérdező kommentje:

"Az meg érdekes, hogy mindenki szegény mint a templom egere, de valahogy csak ott van a legújabb okostelefon a kezükben, csak kifizetik az HBO-s előfizetést, csak elmegy 1 doboz cigi naponta.


Egyszerűen elcseszett az emberiség, és az élvezeti cikkek magasabb prioritásúak mint a saját egészségünk."


na PONT ERRŐL beszélek, köszi. kb még a legutolsó suttyónál is ott a hatalmas tv nem tudom hány csatornás csomaggal, kezében meg az okostelefon (másikban a cigi/kóla/chips). ahonnan én származom faluból, ott konkrétan a sárból épült putrin is ott a parabola antenna és a benne lakó c kategóriásoknak meg szinte jobb telefonjuk van, mint nekem. erről ennyit.

2016. nov. 20. 21:17
 26/26 anonim ***** válasza:
Én is ugyanennyi vagyok, igénytelen vagyok, semmirekellő vagyok, gyenge anyámasszonykatonája vagyok... Nekem már nincs esélyem a lányoknál, de vígasz képpen azt mondom, neked még lehet ha összeszeded magad.
2018. márc. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!