Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék önző?

Hogy lehetnék önző?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés furán hangzik,de megmagyarázom.


Túlságosan jószívű vagyok,segítek mindig mindenkinek. Mások boldogsága mindig fontosabb a sajátomnál,és emiatt én úgy érzem magam mint egy lelki roncs. Dolgozatírás közben is mindenki dogáját én írom,sajátom mindig kettes-hármas csak. Mindneki kihasználja a jószívűségem,és egy köszönömöt sem kapok,de még a legutáltabb embereknek is segítek mindig ha tudok. Egyszerűen nem tudok nemet mondani.

Szeretnék végre én is boldog lenni,de nem tudok önző lenni.


Valakinek van valamilyen tanácsa erre? Van itt olyan ember, aki átélte ezt,és tudna adni pár tippet?


2016. nov. 20. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem csak azért segítesz a többieknek, hogy bevágódj náluk? Mert nekem például boldogságot okoz, ha valakinek segíthetek akit kedvelek, vagy csak tudom, hogy nem akar kihasználni.

Viszont ha valaki olyan kér segítséget, aki tudom, hogy csak kihasználna, és nem úgy tekint rám, mint egy barátra, akkor

-ha nem érek rá segíteni, vagy nem akarok, megmondom, hogy bocsánat, de nincs időm, vagy ha nagyon nem kedvelem az illetőt, akkor azt mondom, hogy nem tudom, ha facebookon ír, akkor meg nem válaszolok

-ha ráérek vagy valami olyanról van szó, ami nem kerül időbe, de rendszeressé válik, akkor elkezdek cserébe én is kérni dolgokat, persze ez csak akkor megy, ha az illető is tud nekem nyújtani valamit

Amúgy nekem azok köszönik meg leginkább, ha segítek, akik csak kihasználnak, olyanokat mondanak, hogy "nagyszerű vagy, te vagy a legjobb" meg hasonlók, de különben hozzám se szólnának ha nem kell nekik valami.

Csak a barátaimnak segítek akkor, ha amúgy nem érnék rá.

2016. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az, hogy törődsz másokkal fantasztikus, csak törődj magaddal is legalább annyit. Ne az legyen a célod, hogy önzővé válj, csak próbáld megtalálni az egyensúlyt. Szerintem fokozatosan próbálj megváltozni, kezd kicsiben. Például tanulj meg néha nemet mondani.
2016. nov. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Első:

Nem bevágódni akarok,hisz nem véletlenül nem bírok néhány embert. Eleinte nekem is jóérzés volt segíteni mindenkinek,de már rájöttem,hogy ez a saját boldogságom rovására megy,és hogy rengetegen csak kihasználják a kedvességem.


Második :

Az egyensúlyt keresem,viszont ahhoz önzőbbé kell válni. Nem az a célom,hogy ne segítsek soha senkinek,hanem hogy csak azoknak akik megérdemlik. Csak ez így szavakkal könnyű,de tenni nem annyira. Egyszerűen nincs szívem nemet mondani egy kérésre

2016. nov. 21. 06:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre nem jó szó az önzőség! Repülőkön szokták mondani hogy, ha probléma van, először a szülők tegyék fel a saját oxigén maszkjukat, mert ha a gyerekekével kezdi és közben ő elájul, nem biztos hogy a gyerek rá tudja adni a szülőre... Hasonló a te helyzeted is, vondd le a tanulságot. Én is mindig ilyen voltam, nagy hiba volt. Elég ha példát statuálsz, így is segítesz azoknak akiknek nyitva van a szemük, akiknek nem azok pedig sajnos csak visszahúznak... Márpedig olyan még nem volt hogy valaki olyan húzta volna ki a társát a mocsárból aki maga is benne volt...
2016. nov. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mérleg másik oldala nem az önzés, ill. nem szabad, hogy az legyen. A lehetőség fenntartása, hogy magaddal törődj, és erre időt szentelj, amit másoktól megtagadsz, még nem önzés. Ha meggátolod, hogy bármilyen téren fel/kihasználjanak, az sem lesz önzés. Ismered a társadalmi normákat, nem elvárás, hogy Terézanyu legyél. Élj a saját kereteid között.

A példádat felhozva, ha más helyett írsz dolgozatot, az egy segítő szándékú ártó dolog. Az ilyen neked is és nekik is árt. Nemet mondani gyakran jó szándékból szükséges.

2016. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!