Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az apám ma eszméletét vesztett...

Az apám ma eszméletét vesztette, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma délután egy boltban összeesett, kb. 10 percig eszméletlen volt (ahogy anyám mesélte, én nem voltam ott) és egyből hívták a mentőket. Állítólag felakadt a szeme és erősen összezárta az állkapcsát meg ilyen furcsa hörgő hangot adott ki. Kb. 1 órába telt amíg mi is bejutottunk utána a kórházba, az orvos azt mondta hogy tüdőgyulladás, de egyszerűen nem akartam elhinni. Elvileg 10 perc után magához tért, de nem volt tudatánál nem ismerte fel anyámat, és nem emlékszik arra se hogy mi volt a mentőkocsiban pedig akkor már magánál volt. Azt mondta az orvosoknak hogy meg van fázva stb, később anyám meg elmesélte az egészet utána egyből bevitték agyi CT-re, ami negatív lett és haza is engedték. Írtak fel neki antibiotikumot meg elküldték házi orvoshoz. Ennyi? Én egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ennyi. Egy tüdőgyulladástól 10 percre eszméletét veszti valaki? Ez nem egy sima ájulás volt. Amikor bementünk a kórházba, akkor se volt teljesen képben. A tesómnak aki hamarabb odaért azt mondta hogy azt se tudja milyen nap van, meg hogy mit keres ott meg ilyenek. Attól félek hogy stroke volt, és túl későn csinálták meg a ct-t. Én hiába magyarázom mindenkinek, de senki se vesz komolyan. Tudom, hogy más baja van. Mit tegyek?
2016. nov. 26. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Max annyit hogy magánrendelőbe rángatod apudat. Ha senki nem hisz neked akk nem igen tudsz mit csinálni.
2016. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy stroke-ot kimutatott volna a CT. Meg annak teljesen más a lefolyása.

Nekem ez valamilyen rohamnak tűnik. Talán epilepszia?

De egyébként bizonyos körülmények véletlenszerű együttállása okozhat hasonló rohamokat.

2016. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet tüdőgyulladás is, amitől oxigénhiány lépett fel, de akár egy szívritmuszavar is lehetett, vagy tüdőembólia. Sajnos elég felületesek az orvosok, és ez a tüdőgyulladás lehet egy komolyabb betegség szövődménye. Egy laborvizsgálat biztos nem ártana. Egy ismerősöm apja tüdőgyulladás miatt halt meg. Őt is hazaküldték pár pirulával, másnap meghalt.
2016. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as ne ijesztgess, így is teljesen kivagyok. :'( Apám erős dohányos és most is ugyanúgy szívja a cigiket, mintha mi sem történt volna, pedig nagyon durván köhög állandóan. Nem akarom hogy baj legyen, valamiért nagyon rossz érzésem van. Láttam már az utcán egy nénit stroke-ban meghalni, azóta rettegek ettől a betegségtől. Tudom hogy valami komoly lappangó baj lehet, mert senki sem ájul el csak úgy 10 percekre, meg lesz amnéziás utána.
2016. nov. 26. 22:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Apum ugyan nem ajult el, de fulladt, ezert korhazba kerult, ahol o sem emlekezett semmire sem. tudogyulladasa volt, es amugy is eros dohanyos es tudobeteg volt,(azota letette a cigit), oxigen hiany miatt lehetett ez te apudnal is.
2016. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
68%
Próbáld meggyőzni anyukádat hogy vigyék el apádat egy orvoshoz kivizsgáltatni, jobbat nem tudok mondani. De az internetről ne próbáld kideríteni mi baja van, csak mégjobban megijedsz.
2016. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akár hasonló dolog is lehetett, mint ami velem történt.


Tavasszal egymásután kétszer egy hét eltéréssel ájultam el 1-2 másodpercre. Pontosabban nem is ájulás volt, csak egyszerűen lebénultam és elsötétedett minden, de pl. hallottam mindent. Először állta, de mire koppant a fejem a földön, már minden rendben volt. Másodszor pedig vezettem, de szerencsére lassú haladás közben történt. Az orvos szerint valami spontán hipoxia lehetett.

48/f

2016. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó itt nem 1-2 másodpercekről van szó hanem hosszú percekről! Szerintem rohadtul nem mindegy.
2016. nov. 26. 23:00
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam hogy láza is volt utána.
2016. nov. 26. 23:34
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyugi. Stroke nem volt, azt kimutatja a CT. Infarktus, embolia nem lehetett (nekem kétszer is, így tudom), ott egy sima vérvétel is ráutaló eredményt hoz, utána meg egyértelművé válik (UH, CT). Szóval gyanítom, hogy nem szív- érrendszeri oka van.

A tüdőgyulladás lehet alapja, ha hirtelen oxigénhiány lép fel. Egyébként a tüdőgyulladás okozhat embólia utáni képleteket a tüdőben, pont az oxigénhiány miatt. A collapsus oka lehet egyszerű folyadékhiány is. Egy ájulásból nem tudsz messzemenő következtetéseket levonni.

2016. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!