Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Attól, hogy nekem csak 8...

Attól, hogy nekem csak 8 általánosom van mitől vagyok kevesebb, mint egy érettségivel, diplomával rendelkező ember?

Figyelt kérdés
Miért ez a mérvadó?

2016. nov. 30. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
Általánosságban nem vagy kevesebb.De valamihez érteni kell.Nekem hiába van diplomám,hiába vagyok képzett;nem tudnám holnap elvégezni egy hentes vagy egy asztalos munkáját.A tudás megszerzése csak befektetett energia.Egy szellemi fogyatékos is szerezhet diplomát,ha elég kitartó.A tanulás is munka!Ha van előítélet,az azon alapul,hogy ez alapján azt gondolják: aki nem tanul,az lusta és dolgozni sem akar.
2016. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően mint ember, semmivel sem vagy kevesebb.


Viszont a munkaerőpiacon egy képzetlen, szakma nélküli ember nyilvánvalóan kevesebbet ér, mint mondjuk egy jó szaki vagy egy diplomás.

2016. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Csak azért kérdeztem, mert fél éve keresek munkát, és a legtöbb helyről még csak vissza se jeleznek... és nem értem, hogy miért kell rögtön elutasítani amíg nem ismerik az embert. Elhiszem, hogy sok a tróger, de nem kéne általánosítani.
2016. nov. 30. 18:43
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Értesz bármihez?
2016. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért utasítanak vissza, mert nyilván a töbi jelentkező képzettebb, mint te. Ez így működik. Hiába vagy te egy szuper ember, ha nincs mögötte tudás. (Persze, lehet, hogy nagyon okos, tanult ember vagy papír nélkül is, de a munkaadóknak nincs idejük arra, hogy "megismerjenek".)
2016. nov. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is 8 általánosom van és én is hónapok óta keresek munkát, de szarnak rám. Ezért fogok érettségizni, majd továbbtanulni. Végzettség nélkül külföldre is max. csicskának leszek jó. Pénz ide vagy oda, engem nem érdekel, inkább megszenvedek azért hogy azt csinálhassam ami érdekel.
2016. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Max0007 ***** válasza:

Hatodik válszoló. "inkább megszenvedek azért hogy..."

Inkább én is megszenvednék csak kár hogy úgy nőttem fel hogy még a családomban is éreztették azt hogy hülye vagyok nem pláne a nagyapám aki szerint elbaszott vagyok. Na így nem lehet jövőt alapozni. Nekem sincs éretségim és nem vagyok kevesebb ettől csak sokan akiknek több van le nézi a kisebbet. Ja és mindenki minél magasabbra akar jutni azért hogy minél kevesebb munkáért több pénzt kapjanak ezért tart itt ez a szar ország.

2016. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Mert egy érettségi ma alap dolognak számít, és minden valódi szaktudás csak azután jön. A munkaerőpiacon akinek ez sincs, nincs esélye.
2016. nov. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
és mégis mihez értesz? 8 általánosod mellett beszélnél 3 nyelvet anyanyelvi szinten, akkor többet keresnél jó pár diplomásnál is!
2016. nov. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Direkt olyan helyekre jelentkeztem, ahova szinte nem kell semmi! Azt hittem, hogy hamar felvesznek, de nem így lett. Amúgy sok mindenhez értek pl.: 4 hangszeren játszom, de hát ugye ebből nem lehet megélni...
2016. nov. 30. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!