Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Attól, hogy nekem csak 8...

Attól, hogy nekem csak 8 általánosom van mitől vagyok kevesebb, mint egy érettségivel, diplomával rendelkező ember?

Figyelt kérdés
Miért ez a mérvadó?

2016. nov. 30. 17:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
36%

Alapvetően 8 általánosom van és gimnáziumból 2 osztály. Igazából szociális okokból nem végeztem el a gimnáziumot, nem vagyok egy térsasági ember.


Ellenben ma egy német autógyárnál dolgozom mint motorfejlesztő mérnök, nem annak köszönhetem ezt amit az iskolában tanultam, hanem annak, hogy érdekelt a téma, sikerült kapcsolatot teremtenem a cég egy adott emberével akit érdekeltek az ötleteim... mára közel 11000 eurot keresek havonta, pedig csak 8 általánosom van és két gimnáziumi osztályom.


Részemről úgy vagyok vele, hogy a mai oktatás minden csak nem az ami kéne ,hogy legyen, nem tanít meg arra, hogy boldogulj az életben, csak azt erőltetik ami lényegében teljesen felesleges és esélyes, hogy az életben sose fogod hasznát venni... közel egy éve találkoztam a gimnáziumi matektanárommal, akinek gyakori nyelvjárása volt, hogy enélkül életben sem maradsz ( matek példákra gondolt, másodfokú egyenletek, stb ) egy boltban vásároltunk, én euroval fizettem, pár szót váltottunk, hogy épp merre dolgozok, valahogy éreztem, hogy nem igen hiszi el a dolgot, de a parkolóban a tekintete mindent elárult mikor én beültem a forintban számolva 30 millió feletti értékű autóba, míg ő a kis Skodájába...


innentől meg bármi mondhatja, hogy az iskola számít, valószínűleg csak mosolyognék rajta, mert saját tapasztalat, hogy közel sem az számít, hogy valami papíron mit teljesített, hanem, hogy a való életben mire képes.

2016. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!