Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minimálbéres fizu mellett...

Minimálbéres fizu mellett lehet élni egy saját, nívós, szinte luxus családi házban? Vagy ez teljesen abszurd, mert elárverezik attól, aki ilyen keveset keres?

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 19:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs rajta adósság-akkor sem
2016. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
fenn tudod tartani abból? nem túl esélyes.. Rezsi, berendezések stb.
2016. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki tudja gazdálkodni a rezsit, nem árverezik el...

Az meg a ház méretén múlik. De legrosszabb esetben kiadhatja az egyik szobát.

2016. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt sose lehet biztosan tudni, ki mennyi vagyonnal, keresettel, örökölt vagyonnal, pénzel rendelkezik.

Azért nem vesznek el semmit senkitől, mert keveset keres. Csak ha végrehajtás van kiszabva.

2016. dec. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Abszurd.


Ettől nyilván még nem árverezik el, ahhoz semmi köze nincs.


Az árverezéshez igen komoly tartozás kell, nem megy az olyan könnyen.


Simán vehet magának bárki bármilyen ingatlant (elszámolható jövedelemből)

Aztán hogy 3 év múlva minimálbéres munkája lesz, az előfordulhat, ez teljesen rendben van.


Vagy minimál béresen megörököl egy ilyen házat.


Azért abszurd, mert nem tudja fenntartani.

Befűteni nem tudja minimálbérből.


Hacsak nem olyan luxus, hogy geotermikus fűtéssel üzemel, napkollektorból van a háztető, meg van az udvaron egy saját szél erőmű.


Meg van hozzá egy bazi nagy kert, és a minimálbéres melója mellett annyi zöldséget, gyümölcsöt, tojást, csirkét, malacot - termeszt / termel / nevel, hogy ezekért soha nem ad pénzt.

2016. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég alacsony a rezsi, el lehet lenni addig, amíg nem kell valamit cserélni... Elhasználódás mindenképpen van.

Miért árvereznék el? A te tulajdonod, ha nem csinálsz adósságokat, mégis hogy ötlete fel ez a bizarr dolog bárkiben?

2016. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Hát én arra gondolok, hogy nemtom, mennyire tudnád fizetni a törlesztőrészletet, vagy a bérlést. Szerintem amúgy pl ha nyersz a lottón, vagy öröklöd, akkor lehet simán. Meg nemtom, mégegyet mondanék, hogy egyik sztárnak, láttam képen, a háza olyan, hogy van egy hatalmas hálószobája. De nem jól lett szerintem annyira megtervezve, kivéve, ha vastag a fal, de az meg nyáron, meleg időben nem praktikus, kivéve max ha van fölötte mégegy emelet, akkor talán. Szóval olyan messze vannak a falak, hogyha ilyen újfajta radiátorral akarja kifűteni, aminek a fűtését, hiába megy, 15 centivel odébb már nem érzed, akkor baromi hideg tud ott szerintem lenni télen. Mert tényleg amúgy óriási a tér, és nagyon messze vannak a radiátorok, szerintem nehéz kifűteni.
2016. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Amennyiben az illető már rendelkezik az ingatlannal, amely tehermentes és mondjuk pl passzívház vagy A+-os, akkor elvileg a rezsije lehet minimális. Különösen, ha led izzókkal világít, nincsenek nagy fogyasztású berendezései és takarékosan bánik mindennel.


Viszont minimálbérből ilyet megvalósítani aligha lehetne.

2016. dec. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a kis bevétel önmagában nem alap jogilag semmiféle elárverezésre. Sajnos én is voltam pl munkanélküli Porsche-tulajdonos. :D
2016. dec. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A rezsi nem tuti, hogy magas. Arról nem volt szó, hogy gigászi, bár akkor sem kell fullosan fűteni az egészet, de ott már tényleg neccesebb.

Kis nívós ház, ennek nem feltétlenül nagy a rezsije.

Az én házam elég extrém, mert tizenpárezer a rezsi s ebben a villanyfűtés is benne van (alig van benne valami, szinte csak a villany, de van ilyen). Nem luxus, de egy rendes kis szigetelt ház, 80-90 nm. Ha luxus lenne, akkor se kerülne többe a fűtés, hanem kevesebbe... Ha gázzal fűtenék, akkor is csökkenne a rezsi.

De még csak hővisszanyerős szellőztető, napkollektor, napelem, sőt klíma sincs, ami csökkentene a rezsin (a klímával szinte csak fűtenék). Még a benapozása sem remek. Hőszivattyút pedig nem is akarok, de a szigetelése lehetne jobb, ez még csak nem is passzívház szintű, csak majdnem, kivéve a padlószigetelés hiányát.


Ha nagy a ház, hidegebben lehet tartani részeket.


Egy ember pedig luxus és akármilyen házban is hasonló mennyiségű vizet használ... Az már különbség, ha van saját kút.

2016. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!