Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rá lehet szokni hogy a másik...

Rá lehet szokni hogy a másik kezévell írjon az ember vagy ez lehetetlen? Meddig tarthat míg elsajátíthatja az ember?

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 17:21
 1/10 anonim válasza:
73%
El lehet sajátítani, de több év és sok gyakorlás. Van aki a lábával is tud.
2016. dec. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet tanulni de soha nem lesz olyan gyors a kézírásod mint a másik kezeddel,legalábbis ezt tapasztaltam.
2016. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Meg lehet tanulni, de elvileg "káros", összezavarja az agyat. Egy időben bővebbem utánaolvastam ennek és voltak konkrét tünetei a balról jobbkézre átszoktatott gyerekeknél. Nem emlékszem mindenre, de valami viselkedéssel kapcsolatos (türelmetlenség/ingerlékenység) is volt meg talán némi koordinációs zavar?... De nem akarok hülyeséget írni, inkább járj egy kicsit utána.
2016. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem középiskolában pár hónapra begipszelték a jobb kezemet, és ezalatt végig bal kézzel írtam - mert muszáj volt írni, más lehetöségem nem volt. Kb egy hét múlva már egész jól ment, és a mai napig tudok mindkettövel írni.
2016. dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Átlehet szokni,de nem könnyű és nincs is értelme igazából.

Fater pl:balkezes és általánosban az egyik idióta tanárja elhatározta,hogy átszoktatja a jobb kezes írásra akár erőszakkal is. Nos azóta is jobb kézzel ír,de bal kézzel csinál minden mást.

2016. dec. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

#3-mas!


Annyit hozzáfűznék, hogy ez ebben az esetben nem igaz!


Nemrég láttam erről egy kísérletet, pont erről volt benne szó.

Alapvető különbség, hogy valakit akarata (tudatalattija) ellenére erőszakkal szoktatják át, -ilyenkor valóban káros-

vagy saját elhatározásából, őszinte meggyőződésből akar átszokni.

Ilyenkor a kezdeti kényelmetlenségeken túl nincs semmiféle káros mellékhatás.


Amúgy 1 hónap alatt át lehet szokni. Ha az ember akarja, de nem csak úgy felületesen, hanem valami nyomós érv miatt, őszinte meggyőződésből.

A baj az, hogy utána ugyanennyi idő kell visszaszokni.

2016. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Someone Alone ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen.
2016. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen, csak nem mindegy, hogy önként akarod, vagy akaratod ellenére, esetleg egy kényszerhelyzet (nem mások kényszerítése) miatt teszed.

Pl. öcsém jobbkezes, és gyerekkorában eltörte a jobb karját, aztán megtanult bal kézzel gitározni, én vegyes-balos vagyok, és tanultam gitárt akkoriban vagy nem sokkal előtte, szóval még megvolt a balosra húrozott gitárom, aztán azon gyakorolt. No, ez pl. egy kényszerhelyzet volt a törött karja miatt, nem kényszerítés, mint anyukám gyerekkorában, amikor a balosokat jobb kézre szoktatták. Anyám is átszoktatott, eredetileg balos, de nagyanyám többször rá is csapott a kezére (anyám mesélte), amikor ballal próbált írni.

Engem már nem szoktattak át, de alapvetően kevés különbség van a két kezem között, nem is volt egyértelmű, amikor elsőbe mentem, hogy melyik kezemmel tanítsanak meg írni, aztán végül valamit válogatnom kellett, és mivel ballal egy kicsit többet válogattam, ezért azzal tanítottak, de a jobb kezem sem ügyetlen, csak másban ügyesebb a kettő.

2016. dec. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 8 èves koronban egyik napról a másijra ment, igaz alig èszrevehetően de lassabban, a külalak ugyan olyan volt. Leszakadt a jobb hüvelykujjam egy balesetben aztán pár èv ès nègy műtèt után újra tudtam írásra használni, igaz nem egyből nem nem olyan gyorsan ès szèpen de tudok vele írni. Ugyanakkor azóta mióta ujra tudok jobbkèzzel írni ballal csak nehezen ès nagyon lassan.
2016. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek akik tényleg 2 kezesek, meg az úgymond rászokott 2 kezesek vagy másik kezesek, húgom volt ilyesmi kisseb korába mivel ugye én balkezes vagy, ő engem akart utánozni mindent, de szerencsére megtért és megmaradt annak a kezének amelyiknek született, ez így hülyén hangzik ugye xD?
2016. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!