Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezted már úgy, hogy soha...

Érezted már úgy, hogy soha senki nem fog elfogadni, úgy ahogy vagy?

Figyelt kérdés

Volt és van is párkapcsolatom, szerencsére mindig könnyen találok randipartnert is. Ameddig a kapcsolat lehetősége fennáll, addig mindenki nagyon megértő, aztán idővel mindig kiderül, hogy mi nem jó bennem. Ez lehet külső és belső tulajdonság is.

Családommal is konfliktusos a kapcsolatom, semmiképp sem hasonlít idillire.

Barátaim nincsenek, párszor csalódtam bennük és azóta sem találtam senkit, akivel kölcsönösen jól kijönnénk. A felszínes barátságok csak idegesítenek és próbálom mielőbb leépíteni őket, mert utálom megjátszani magam. Viszont tudom, hogy a valódi gondolataimat és érzéseimet senki sem fogadja el, mivel szűkebb körben ki is mondom őket. Hazudni nem tudok jól és nem is szeretek, éppen ezért nem is fogok.


Jelenlegi párkapcsolatom idillinek indult, de mostanra felmerültek a nézetkülönbségek. És elhangzott a bűvös mondat, hogy miben kéne változzak és kiderült, hogy ebben reménykedik a párom.


Nem arról van szó, hogy nem alkalmazkodnék egyáltalán senkihez, sőt nagyon is igyekszem, mivel a párkapcsolaton kívül nincs senkim. De valahogy minden erőfeszítés és szenvedés hiábavaló, mert ez lesz mindig a vége.


Tényleg olyan rossz ember lennék, hogy senki nem képes elfogadni engem? Más is érezte már ezt? :(



#magány #egyedüllét #elfogadás #lehetetlen #senki #utolsó őszinte ember a Földön
2016. jún. 1. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
TUDOM, hogy soha senki nem fog elfogadni, úgy ahogy vagyok. Mert őrült vagyok, és mindenki őrült egy kicsit a maga módján. Csak megtanultuk elrejteni a kis színészi játékunkkal.
2016. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ez csak szerintem szomorú?
2016. jún. 1. 22:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is elég szomorú, hogy ilyen világban kell élnünk. :(
2016. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egy elég zárkózott ember vagyok és nagyon sokszor úgy érzek, ahogy te. Én képes vagyok szinte mindenkit elfogadni olyannak amilyen, mert tudom mindenkinek vannak hibái, de magamat egyszerűen képtelen vagyok. És azt érzem, hogy sokszor mások se tudnak elfogadni, nem mondják ki de tudom hogy így van. Én is tudom miben kellene változtatni, de az nem olyan egyszerű. Nem rossznak érzem magam, pusztán csak kívülállónak. 17 évesen túl vagyok egy hosszú depresszión, rengeteget csalódtam az emberekben, nem tudom ezek után hogyan változhatnék. Volt egy fiú aki mellett változtam, de őt is elveszítettem saját magam miatt.

Szóval nem vagy egyedül kérdező :)

2016. jún. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
én inkább saját magamat nem tudom elfogadni,meg másokat,de ők sokszor elfogadnának engem,ha hagynám xD
2016. jún. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem is van magammal problémám. Vannak konfliktusaim magammal is. De azért kikészít már, hogy több éves kapcsolatban az ember azt hiszi, hogy elfogadják, erre kiderül, hogy megint csak egy idealizált jövőképet fogadnak el belőlem...
2016. jún. 2. 00:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem fog senki elfogadni soha. Ennyi. Már beletörődtem.
2016. jún. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőnek teljesen igaza van. A valóságban élünk, itt ezek a szabályok játszanak szerepet, akármilyen kegyetlenek is. Nehéz lehet sokszor megérteni egy embert (mert ha már el kell fogadnia, először gyakran meg is kell értenie), átérezni, hogy ő mit érez s egyebek. Nem hiszem, hogy létezne valódi elfogadás, esetleg olyan erős szeretet valaki iránt ahol semmit sem számítana mit tesz. Nem beszélve arról, hogy nem teljesen ismerjük gyakran a másik félt, lehetnek dolgai/titkai amik pont azért nem ismertek, mert nem fogadnánk el őt, ha kiderülne róla. Az embernek van egy része, ami csak a saját hasznát nézi. Ez nem azt jelenti, hogy önző lenne, de ha egy kapcsolatban már nincs semmi érdeke/haszna valami miatt, nem fogja tudni elfogadni a másikat hosszútávon.


Sokszor érzem ezt egyébként.

2016. jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a dolog, amit leírtál, a személyiségem része. Nem lehet megváltoztatni, attól hogy valakinek nem tetszik. Olyan embert kell keresni, amelyiknek a személyisége tolerálja a tiédet, mert ha nincs így, akkor elhiszed, hogy egy szar ember vagy, mert mindenki ezt hangoztatja, akinek egy teljesen más emberre lenne szüksége, nem rád
2016. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Minden ember a körnek csak egy cikkelyében él, miközben úgy látja, úgy gondolja, azt hiszi hogy az a teljes kör. Agysejtjeink ha nem jutnak elegendő oxigénhez, ez a cikkel egyre keskenyebbé válik, és ez befolyásolja személyi kisugárzásunkat is. Megfelelően kell használni tüdőnket, hogy ez a cikkely ne szűküljön, hanem szélesedjen, és akkor a lélek megnyugszik. Pozitívabbá válik kisugárzásunk, és tudat alatt kerüljük el az atrocitásokat. A lélek mikor már nem ütközik folyton korlátokba, akkor van az a felhőtlen valódi boldogság! Az apró örömökben keresett boldogság, az csak vastagítja, emeli a lélek korlátait. A boldogság kulcsa a szervezet oxigéngazdálkodásában rejlik.
2016. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!