Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mihez van jogom? (lent a...

Mihez van jogom? (lent a magyarazat) Megteheti, hogy hazahozat? Milyen kovetkezmenyei lennenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

van egy baratom mar tobb mint fel eve akivel szeretnek tobb idot egyutt tolteni de termeszetesen a szuleimnek nem tetszik ez a fiu. rendes meg minden de ugye mivel az egyszem lanyuk vagyok igy megse szimpi nekik. oda jutottunk ezzel hogy amikor el szeretnek menni hozza anyam mindig azzal hogy akkor koltozzek oda vagy ne is menjek haza. multkor aztmondta hogy ha el merek hozza menni akkor kihivja a rendorseget es hazahozat (50! kmrol). en 17 eves vagyok, majusban leszek 18. a baratom mar 20. sajnos ez az egesz mar kezd atmenni kisebb fajta elnyomasosdiba. mindig szofogado voltam stb de mostmar szeretnek egy kis boldogsagot. sajnos nem vagyok tisztaban a jogaimmal.


2016. dec. 4. 22:41
 1/6 Someone Alone ***** válasza:
54%
Hazahozathat.
2016. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Amíg nem töltöd be a 18-at, addig hazavitethet nyilván, de ha túlfeszíted a húrt, akkor a gyámhatóság is közbeléphet. Ezalatt azt értem, ha pl heti kétszer vissza kell téged hozni, akkor a szülőt elővehetik, hogy alkalmatlan, neked pedig gyámot jelölhetnek ki végső esetben. Nyilván ezt nem akarod, de május már nincs messze.

18 évet betöltve általános esetben nem szorulsz gyámságra, te felelsz magadért, azt csinálsz, amit akarsz nyilván (meg amit lehet). De jusson eszedbe, hogy az ilyen kapcsolatok rendszerint nem együtt megöregedéssel zárulnak. Most minden happy, de ha beüt a crack, akkor te az utcán maradsz, ha a családod nem fogad vissza, márpedig bizony semmi sem kötelezi őket erre. Sőt, akié a lakás, az dönt arról, hogy ott lakhatsz-e.

2016. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
A rendőrség nem fog kimenni egy 17 éves lányhoz hogy hazahozza a barátjától, ők nem taxi.
2016. dec. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Legjobb tudomásom szerint eltűnést 48 óra után lehet bejelenteni (épp a pasijukhoz elcsavargó tinik miatt nem foglalkoznak vele 48 órán belül). Addig meg a legtöbben úgyis előkerülnek maguktól.
2016. dec. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

# 4

Ez az egyik dolog, a másik meg hogy nem jelentheted be a rendőrségen hogy eltűnt a lányod de tudod hol van :) Ha meg hazudsz hogy elrabolták vagy ilyesmi az hatóság félrevezetése.


Szóval továbbra sincs ilyen hogy kényünkre-kedvünkre furikáztatunk a rendőrökkel.

2016. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2016. dec. 5. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!