Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz így velem? 15/L...

Mi lesz így velem? 15/L -magyarázat hosszú-

Figyelt kérdés

Nemsoká iskola, Eü-s szakközép. Mivel már óvodás korom óta, aztán általánosban is mindegyik tanár mondta, hogy masszőrnek kéne mennem, jól is csinálom (elmondások szerint), hát gondoltam akkor masszőr leszek, az ápolónői végzettséget pedig "alapból" megkapom. Na, ez szép és jó, hogy van elképzelésem, de igazából nem erre vágyom. Jól tudok írni és rajzolni, de akkor sem mennék művészetire.

Igazából semmi "igazi" célom nincs, amitől tényleg azt érzem már csak gondolatban is, hogy erre születtem, szeretem csinálni, ekkor érzem magam önmagamnak, stb...


Empatikus vagyok, olykor erősebben mint azt kéne, szeretem látni ha valaki boldog, illetve ha örömet okozok valakinek (viccesek kíméljenek). Szóval ha pl.: kórházban pusztán a jelenlétem felvidítana egy öreget, az nekem nagyon jól esne.

Szükséges cél az, hogy elvégezzem a sulit, meglegyen az OKJ-s ápolónői akármim, utána meg masszőrnek tanuljak, de nem erre vágyom szívemből.

Régen rengeteget gondolkoztam, hogy mi leszek ha nagy leszek, de azóta felnőttem, nem olyan könnyű az élet mint azt régen gondoltam.

Évek óta agyalok ezen a kérdésen, csak akkor még "szükséges" "célom" nem volt.


Nem élhetem le így az életemet!

Vannak örömteli pillanatok az életemben, de azok sem olyanok, hogy kitegyék az egészet. 9-10 éves korom óta vagyok szerelmes a szerelem gondolatába, még mindig, de a valóságban szerintem sokkal *zar@bb és nem annyira jó dolog, pedig vágyok rá, hogy legyen egy társam, de nem tudom elképzelni, hogy nem lenne vége valami miatt évek múltán.


Írhatjátok, hogy "Keress barátokat", "Menj emberek közé", vagy amit akartok. De akkor sem nem találom a teljes önmagamat! Ha jellemeznem kéne magamat, akkor sem tudnám, lehet rám számítani, inkább egyedül mint "hamis" emberekkel, de akkor is sokszor "változó" vagyok.

Lehet hülye kérdés, de valakinek van erre valami tanácsa? Nem tervezek öngyilkos, hajléktalan stb lenni, de így nem akarom leélni a hátralevő X évemet.


Köszönöm szépen ha vetted a fáradtságot és teljes egészében végigolvastad! :)



2016. aug. 26. 00:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt valami kicsi kori álmod, amiről kiskorodban sokat álmodoztál? Mert nekem pl volt olyan, és elsodortak tőle, de most, nem rég találtam vissza hozzá. Azt mondta az egyik barátom, aki idősebb ,mint én, hogy szerinte az tök jól menne nekem, el tudna képzelni engem olyan munkakörben; meg azt is, hogy ahhoz nagyon sokat kell tanulni, szóval már eleve, hogy bejussak adott szakra, már "lexikonnak" kell lenni, hogy utána pedig még nagyobb lexikont csináljanak belőlem, amihez meg gondoltam, nincsen elég agykapacitásom, szóval félredobtam ezt az elképzelést, ő tökre bíztatott, támogatott volna ebben, én meg lemondtam róla; nem volt semmi álmom ezzel ezután ennek hatására, és már nem tudtam mibe kapaszkodni,és így már nem érdekelt semmi; és leírtam egy ilyen nagy ívet,és most találtam vissza hozzá, ahhoz , amit akkor régen kitaláltam.
2016. aug. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
*A lexikont azt nem ő mondta, de a szavaiból azt szűrtem le. Ő amúgy akkor már gondoltam, jobban rálát ezekre a dolgokra, mert ő akkor már egyetemista volt.
2016. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
*Ja meg bocsi,mégegy, szeritnem van is érzékem hozzá, és más munkakörben már hát sok helyen egyáltalán nem érezném jól magam, és nem is tudnám elképzelni, csak amit akkor régen kitaláltam.
2016. aug. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Én pont ezért mentem gimnáziumba. Nem tudom én sem hogy mit szeretnék csinálni. Amik érdekelnek azoknak semmi közük sincsen egymáshoz.


,,szeretem látni ha valaki boldog, illetve ha örömet okozok valakinek" - Akkor neked mindenképpen emberek között kell dolgoznod, de gondolom ezzel nem mondok újat.


Ha szerelmes leszel, össze is jön akkor előbb-utóbb vége lesz (persze vannak kivételek). Ha egy olyan emberrel jössz össze akit addig nem ismertél akkor lehet hogy nem is önmagát adja, ,,játssza" a fejét és amikor jobban megismered kiderül hogy teljesen más, jó vagy rossz értelemben. Meg persze elég sok minden közbe is jöhet.

2016. aug. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem volt. Max ha az nem nevezhető annak, hogy kb mióta az eszemet tudom arról álmodtam, a mai napig, hogy valami varázslatos, nem e világi fog történni az életemben, persze tudom, hogy ez lehetetlen, de azért álmodozni szabad. :)

Ezen kívül nincs. Régen mondtam, hogy masszőr leszek, de ezt is inkább csak azért mert dicséretet kaptam, bejöttem meg minden, de mint írtam, ez sem az álmom.


Rengetegszer gondolkoztam el ezen. Egyik volt osztálytársam mondta, hogy legyen az a célom, álmom, hogy találjam meg a célomat, de ha semmi nincs amiért képes lennék éjszakákat átgubbasztani az íróasztal felett, vagy bárhol, azért, hogy teljesüljön... :/

2016. aug. 26. 00:55
 6/14 A kérdező kommentje:
Elképzelésem az van, ezért is mentem Eü-s szakközépbe. Meg azért is mert nekem a Gimi az kínszenvedés lenne. 8 általánost is nagy nehezen csináltam meg, sokszor húztam a számat és még mindig úgy gondolom, hogy utálok tanulni, nekem mondtak bármit is, egyszerűen unalmas volt, volt bármilyen a téma bármiből. Gimiben ugyanez lenne csak 4 éven át. Egyébként azért is mentem Eü-sbe, mert így később emberekkel kell majd foglalkoznom. Eredeti célom művészeti lett volna, de egyrészt nehezen találnak állást, másrészt, főképpen, azért mert az érdekel amit én akarok alkotni, és amikor akarok, más művész képe, meg mit tudom én mije nem érdekel, sok számomra fölösleges tananyag ami nem érdekelt volna.
2016. aug. 26. 01:01
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha régen kiskoromban volt is valamilyen "nagy" álmom, amit komolyabban gondoltam mint azt egy kisgyerek gondol, akkor azt elfelejtettem, mint ahogy sok mást is.
2016. aug. 26. 01:05
 8/14 anonim válasza:
100%
Ha mindenképpen az egészségügyben szeretnél dolgozni akkor ápolónő, masszőr az stimmel mindennek ami érdekel és szeretnél csinálni. Ha a művészet érdekel akkor nem muszáj abban elhelyezkedni, hobbinak is tökéletes.
2016. aug. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem is az van, hogy szívem nagy álma lenne ápolónőnek vagy masszőrnek menni, de részemről jobb mint egy gimiben rohadni, legalább ha nem találok később sem semmit, tudok kezdeni a végzettségemmel valamit.
2016. aug. 26. 01:10
 10/14 anonim válasza:
100%
Nézegess állás hirdetéseket, hátha valami felkelti az érdeklődésedet.
2016. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!