Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges az, hogy valaki a...

Lehetséges az, hogy valaki a fizikai megjelenése miatt sose tud a társadalom szerves részévé válni?

Figyelt kérdés
21 éves srácként ilyen problémákkal küzdök. Többen tettek megjegyzést rám, hogy nálam valami "megakadt", nem ilyennek kéne lennem ennyi idősen. Belebetegedtem ebbe, hogy sehol nem vesznek komolyan és félek, erre rá fog menni az egész életem.

2016. dec. 16. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez így túl kevés infó. Konkrétabban?
2016. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vékony a hangom, sovány vagyok, nagyon durván... nem tudok egy lányhoz se odamenni mert undorodom attól ami vagyok. És ezt az emberek meg is mondják, nem köntörfalaznak.
2016. dec. 16. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ha a fejed ramaty akkor tényleg nem sok esélyed van.Ilyenkor segíthet a pénz,arcplasztika de talán egy mesterfodrász is.Vagy növessz bajszot meg szakállat,az általában mindenkinek jól áll.Ja és kipróbálhatod a hosszú hajat is. Vannak olyanok akik csupaszon úgy néznek ki mint egy fonnyadt csiga de szőrösen meg vonzók.Bizony a hajviselet és az arcszörzet sokat számítanak,eltakarhatják a csúfságot de egyben férfiasabbá is tehetnek
2016. dec. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem ilyen probléma áll fennt
2016. dec. 16. 20:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el edzeni.Ha látod magadon a változást akkor nő majd az önbizalmad is.Egyedül is mehetsz,sokszor jobb is úgy.
2016. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akar, nem is válik azzá.
2016. dec. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor sorba az érveim, hogy miért ne érezd magad rosszul:


1. nekem egy nagyon kisfiús srác tetszett egyetem első évében, csak neki nem volt ideje csajozni/barátkozni, mert tanult, így nem lett belőle semmi.


2. Anyukám mikor először találkozott apukámmal, akkor egyáltalán nem tetszett neki, hogy apukám sovány és magas. Aztán mégis összeházasodtak, kb. 5 év barátság után, most már fel sem tűnik neki.


3. 21 éves vagy, a fiúk ennyi idősen még nőnek. Úgy tűnik későn érő típus vagy. Amúgy miben nyilvánul meg, hogy megakadt a fejlődésed? Nekem 25 évesen még mindig elkérik a személyimet, ha alkoholt veszek, aztán megjegyzik, hogy jaaa te már ennyi idős vagy? Hát ezt nem hittem volna.


4. Ha tényleg zavar, hord másfajta ruhát. Ha zakót/ jó minőségű ruhákat hordasz, akkor komolyan fognak venni. Általában azokat, akik nem öltöznek elegánsan amúgy sem mindig veszik komolyan. De egy öltönyös embernek vagy egy jól öltözött személynek nem tudod azt mondani, hogy megakadtál a fejlődésben. :P


5. Pontosan mennyire súlyos is ez a megakadás? Esetleg privátban meg tudod írni, ha nem akarod publikusan?

2016. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Clay Morrow ***** válasza:
Nem hinném. Ismerek magas és nagyon sovány embert aki szerintem nem is a legelőnyösebb arccal van megáldva és még is elég népszerű..
2016. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés a magadhoz való viszonyulásod.

Minden törekvésed fölösleges lesz, amíg "undorodsz magadtól".


- Nem minden a külső. Én nem is egyszer vonzódtam olyan sráchoz, akit más csúnyának tartott, vagy egy haveromhoz, aki szintén rettentő sovány, de közben a személyisége elvarázsolt és sok időbe telt ezt letudni magamban.


- Most azt kérdezed oké, de hogyan.

Nem vagy nagyszájú, nem vagy magabiztos, sem humoros.

Van az a mondás, hogy "Fake it until you make it".


Tessék olvasni önbizalomnövelésről, pszichológiai témájú könyveket, valamint testbeszédről is olvass. De a legjobb a kettő együtt ;)

Keress rá Amy Cuddy testbeszédes videójára, nézd VÉGIG, ugyanis a vége nagyon tanulságos.

És akkor majd megérted, miért írtam, amit írtam.


Másrészt:

A másik gond nem csak az alacsony önértékelésed, hanem a környezetednek, másoknak való kényszeres megfelelés.

Ezzel az a baj, hogy amíg erre figyelsz, addig sajnos ne leszel ÖNMAGAD. ÉS ha nem tudod a másiknak önmagad adni, akkor nem teszel nagy benyomást, nem tud megismerni.

Ha zavarban vagy, ez jusson eszedbe, hogy ne másnak akarj megfelelni, hanem önmagadból próbálj adni egy kicsit valamit.


Nekem ez segített, bár nekem nem ilyesmi a helyzetem, de hasonló, a problémánk ugyanaz. (volt)

2016. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos válasz!
2021. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!