Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kérdezik szinte azonnal:...

Miért kérdezik szinte azonnal: hány éves vagy? Miért számít?

Figyelt kérdés

Nem sokszor, de olyankor elég intenzíven vagyok itt az oldalon. Ilyenkor kérdéseket teszek fel, és sokra válaszolok is. No és mindjárt van, aki privát rámír. Semmi különös a válaszában, nyugisan írhatná az oldalra, hogy más is olvashassa, de nem. Tévedés ne essék, nem a privát levelek ellen vagyok, válaszolok is, de miért kérdezik rögtön, hány éves vagy? Én nem társat keresek!

Itt most nem olyan kérdésre kell gondolni a részemről, amihez feltétlenül kellene a korom, vagy ismerkedésre jogalapot adó kérdés.

Mégis azt veszem észre, sokan csak fel akarnak csípni valakit. Jó példa: vki hasonló problémával küzd/hasonló a hobbija mint nekem, valakivel meg akarja beszélni.

Oké, írok neki, kompetensként az adott szituban:rögtön visszakérez, reagálás nélkül: hány éves vagy?

Nem ismerkedem, senkivel nem fogok találkozni, mi a csudáért olyan fontos a kor, ha két üzenetet váltunk, és kész?



#életkor #privát levél
2016. dec. 18. 07:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
persze h fontos. nyilván egy tapasztalt ember véleményére én is jobban hallgatok ha olyan a kérdés, vagy ha meg eleve azért kérdezek rá, mert amolyan 6 éves-szintűnek tűnik a válasz, nos olyan is megesik gyakran.
2016. dec. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha van olyan válaszadó, aki sokat használja az oldalt és nem kérdezte meg szinte soha senki privátban, hogy hány éves, az azt jelenti, hogy a te válaszaidban van valami olyan tartalom, ami ezt generálja, mondjuk ovis válaszokat adsz, vagy mindig arról nyafogsz, hogy magányos vagy, vagy nem tudom. Így már érted?
2016. dec. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Azért, mert Veled nem fordul elő valami, még mással előfordulhat, de ezt mintha más kontextusban már írtam volna. Azt is írtam, hogy nem a magányról nyafogok, ha bírod a szövegértelmezést. Az ovis válaszok sem jellemzőek. Így már érted?
2016. dec. 18. 09:24
 14/22 anonim ***** válasza:
71%

Azt vedd figyelembe, hogy a gyakori olyan, mint egy virtuális bokor. Lesben állnak a cukrosbácsik :)

Viccet félre téve, ez az egész netre jellemző. Az "addig jár a korsó" elven előbb utóbb talál olyat, kinél beakad majd a lompos. Ehhez nem árt tudni, hogy hány éves vagy.

De ahhoz sem, hogy érdemben hogy lehet veled beszélgetni, nyilván más hangsúlyban lesz előadva a történet egy 15 évesnek, és másban egy 10 évvel idősebbnek (érettebb gondolkodásúnak).

2016. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha valaki csak emiatt kíváncsi rá akkor miért kell privátba kérdezni, akkor pontosan a nyilvánosban kérdezném akkor.
2016. dec. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Ez egy jó kérdés.


A csúcs nálam privát levél kapcsán: már nem emlékszem pontosan, mi volt a kérdés, de azt hiszem "Otthon" témakörben írtam, hogy ilyenkor ősszel (kb. október volt), szeretem a szobámban az illatmécseseket. Rögtön jön a privi: hol laksz? lány vagy?



:D Ez egy tuti mondat: "Vedd figyelembe, hogy a gyakori olyan, mint egy virtuális bokor. Lesben állnak a cukrosbácsik :)"-ez akár felül is díszeleghetne, mottóként.

2016. dec. 18. 09:58
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Az akváriumoknál meg szintén a paramétereket kérdezik, holott a legtöbb kérdező tisztában van h legalább mekkora kell, meg vízcsere meg st.


Aztán vannak azok akik azzal indítanak h te ki vagy a történetben, ugyanis mindenáron le akarják cseszni a kérdezőt és a lecseszés megfogalmazásához szükségük van erre az infóra. :D


Meg annak idején egy iwiwes játékszerűségben amint bejelentkeztem rá rögtön rámrontottak h hány éves vagyok. :D

mintha vmi életkor ellenőrző robotok lettek volna.


Itt meg azért kérdezik hogy azt mondhassák ha fiatalabb vagy akkor netezés helyett menj inkább tanulni, ha meg már nem vagy olyan fiatal akkor ne légy gyerekes.

2016. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"nyilván egy tapasztalt ember véleményére én is jobban hallgatok"

akkor inkább a tapasztalatra kéne kérdezni nem a korra

2016. dec. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Velem is szokott ilyen lenni.


Igaz, ha az a kérdés, leírom, hogy magányos vagyok, de nem panaszkodom soha, csak tényszerűen.


(Bár ez attól is függ, hogy a másik ember hogy látja a magányt. Ha neki probléma, úgy fogja olvasni.)


De igen, sokszor kapok "te ugye csaj vagy?" kérdést, meg "én is így gondolom ;) hány éves vagy?"


Megírom, jön még pár levél, hogy "naaa", "miért?", "rbanc".

2016. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mármint azt írom meg, hogy nem ismerkedem, bocsi.
2016. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!