Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért baj, ha szeretek emberek...

Miért baj, ha szeretek embereket kritizálni?

Figyelt kérdés

Na, most ezt nem úgy kell érteni, hogy kéretlenül, vadidegenként elmondom a véleményemet, vagy beszólogatok, inkább olyan építő jellegű, (mit változtatnék rajta) kritikára kell gondolni. És úgy mondom, hogy az illető ne hallja, mivel nem kérte a véleményemet, én pedig nem akarom ráerőltetni senkire. De attól még véleményem van, és a páromnak szoktam elmondani. A múltkor meg kiakadt, hogy milyen undorító dolog ez tőlem, hogy mindig mindenkit megkritizálok.

De hát én ezt nem bántásból teszem, csak éppen ilyen vagyok, hogy muszáj valakivel megosztanom a véleményemet, és ez a hozzám éppen legközelebb álló ember. Egyszerűen ilyen vagyok.Tényleg annyira gáz? (a párom is megszokhatta volna már 15 év együttélés után :-)


2016. dec. 21. 20:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után tényleg bosszantó lehet.
2016. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Okoskodásnak tűnhet, és így tényleg zavaró.
2016. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Ez szimpla okoskodás, ráadásul más háta mögött, most a párod mi a fenét mondjon rá? Foglalkozz inkább magaddal, biztos akad ott is kritizálni való.
2016. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%

Ezt te szép szóval kritizálásnak hívod, de lásd be, hogy a mai magyar nyelvben nyersen kimondva ez az, hogy a szádra veszed őket a hátuk mögött és fröcsögsz róluk.

A vélemény akkor is vélemény, ha megtartod magadnak, és nem terhelsz vele másokat, pláne nem a hozzád legközelebb álló(ka)t.

2016. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

1. Ha már mások háta mögött mondasz véleményt, az régen rossz.

2. Azt mondod nem akarod ráerőltetni senkire...aztán mégis ráerőlteted a párodra.

3. Ahogy írod 15 éve együtt éltek, valószínűleg látja hogy te sem vagy éppen tökéletes, mégis te kritizálsz másokat.

4. A folyamatos negatív gondolkodás, okoskodás előbb utóbb k..va fárasztó mindenki számára.

2016. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A kolléganőm csinálja ezt, mindig minden pocsék, ő mindent jobban csinálna, amúgy is, ez miért így van, az meg miért úgy. A falra mászok tőle, egyszerűen nem vagyok rá kíváncsi!

A férjed nagyon türelmes, én napi kétszer fel akarok mondani.

Írj naplót, abban válogatás nélkül kiöntheted az érzelmeidet, vagy járj pszichológushoz, ő jó pénzért meghallgat.

2016. dec. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Azért baj, mert ha ahhoz nem vagy elég tökös, hogy a szemébe mondd, akkor a háta mögötti kibeszélés a gyávaság netovábbja. Szolgalelkű csicska vagy, ha csak a férjednek mondod, de akinek szánod, annak nem.
2016. dec. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"A múltkor meg kiakadt, hogy milyen undorító dolog ez tőlem, hogy mindig mindenkit megkritizálok."


Szornyu egy noszemely lehetsz. Es tudod miert akadt ki a parod? Mert pontosan tudja rolad hogy te sem vagy tokeletes, rajtad is lenne mit kritizalni, es ennek fenyeben kulonosen nevetseges es visszataszito hogy veszed magadnak a batorsagot mindenkinel mindent jobban tudni.

2016. dec. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Gyerekek! Sose mondtam, hogy én tökéletes vagyok, dehogyis vagyok az... ugyanúgy magamat is szoktam kritizálni, megfogalmazom mit lehet változtatni, hogy jobb legyen. Aztán vagy megcsinálom, vagy nem.


De most komolyan: menjek oda a strandon egy nőhöz, hogy figyi, a te alkatodhoz nem túl előnyös ez a fürdőruha, sokkal csinosabb lennél ha egy másik fazont választanál magadnak... ugye-ugye. Így gondoljátok? Nem hiszem, hogy ez a megoldás. Inkább csak zavar, ha ilyet látok, azért mondom, mert egyébként meg semmi közöm hozzá, ha kimegy valaki az utcára anélkül, hogy előtte a tükörbe néz, az az ő dolga, nem az enyém. De nehogy már ne lehessen véleményem :-)

MINDENKIT lehet kritizálni, még a legtökéletesebb embert is.

A páromat pedig ne sajnáljátok, nagyon jól tudja, hogy milyen nehéz mellettem az élet, és mennyire unalmas lenne nélkülem :-) ... de ő választott :-)

2016. dec. 22. 10:26
 10/21 anonim ***** válasza:
40%

"menjek oda a strandon egy nőhöz"


Nem. Neked nem opció, hogy nem mész oda? Ki mondta, hogy neked feladatod KÖZÖLNI mindenkivel és mindenáron, amit gondolsz? Nem mész oda és nem mondasz neki se jót, se rosszat. Ennyire egyszerű.

2016. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!