Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy ismerőse...

Miért érzem azt, hogy ismerőseim kihasználnak, tanácsokat kérnek tőlem vagy több órás telefonbeszélgetéseket, közben a saját ügyeimmel teljesen egyedül maradok?

Figyelt kérdés

Telefonbeszélgetések alatt 95%-ban csak ők mesélnek magukról, amikor én kezdem a saját ügyeimet mondani, azonnal váltanak témát.

Nagyon fáraszt az (lelkileg és testileg), hogy ilyen sokan kihasználnak független nőként.

Köszönöm a válaszokat.



2016. dec. 22. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Mert valószínűleg tényleg így van. Építsd le őket. Kevesebb barátod marad, de ők tényleg foglalkozni fognak veled.

Jellemző még az ilyen esetekre, hogy valaki figyel rád, de őt észre sem veszed, mert biztosnak tartod, hogy ő mindig ott lesz. Az ilyen emberekre kéne azt a figyelmet fordítanod, amit a felesleges barátaidra fordítasz.

2016. dec. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőnek igaza van. Pont a minap panaszkodott egy barátnőm ugyanerről...miközben én mindig végighallgatom, 90% csak magáról tud beszélni, de sokszor oda sem figyel arra, amit írok. Szerintem neked is van ilyen ember az életedben, figyelj inkább rá. :)
2016. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 wundergirl201220 válasza:
Hagyd oket menni :)
2018. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet köze nincs ahhoz amiről beszélt és ezért.

Pl egy téma: felvàzolja hogy suliban ezt meg azt mondta a tanár vagy milyen lett a doga, erre te meg jössz pl a karácsonnyal


Lehet csak ez a kommunikacios hiba

2018. nov. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy csak ismerőseid... Nem kell foglalkozni velük.


Csak nyűg.


Leépítés, szanálás.

Tudni kell NEMet mondani!

Ne legyél bólogatós kutya.


Azokkal foglalkozz s azokba fektesd az energiád, idődet AKIK MEGÉRDEMLIK!


Én túl fiatalon már ezen az elven voltam s nem is bánom mai napig.

Sokkal nyugisabb az élet nélkülük.


Néhány ráadásul olyan tudott lenni, hogy az életkedvem vitte el - akkor mondtam: Elég volt.


Tedd meg te is s lásd azt, kinek ugyanúgy fontos vagy.

2018. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!