Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartják egyesek negatív...

Miért tartják egyesek negatív embereknek a Puzsér féléket?

Figyelt kérdés

Léteznek megosztó személyiségek, ilyen a Puzsér Róbert is.

Abban szerintem mindenki egyetért, hogy határozott ember, és nagy vehemenciával, kissé nyersen kritizálja a képmutatás, az erkölcstelenség, illetve az igénytelenség minden formáját, miközben saját magával szemben is rendkívül kritikus.

Egyesek szerint negatív hozzáállása van, és a véleményével csak lehúzza az ember hangulatát.

Tényleg negatív lenne a Puzsér? Ki mit gondol?

Másképp fogalmazva: azt, amit a Puzsér képvisel, miért tekintik egyesek negatív hozzáállásnak?



2016. dec. 26. 14:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
61%
Miért baj, ha az ember megváltoztatja a gondolkodásmódját valamivel szemben? Nem épp az a vita lényege az, hogy eszmecsere révén rávilágítsunk a mi álláspontunkra egy velünk ellentétes véleményen lévő érveivel szemben és esetleg feltárjunk a lehetséges kompromisszumokat? Ezért van ilyen alacsony szinten a magyar vitakultúra. Mert itt, ha valaki véleményt ütköztet, akkor nem arról szól a dolog, hogy kellő toleranciával figyeljük a másik gondolatait, megemésszük, átrágjuk a számunkra átadott új ismereteket hanem a saját igazságunkkal gőgösködjünk, fölényeskedjünk, megmutassuk, hogy mi tudjuk a tutit, akár olyan alantas eszközök révén is, hogy megalázzuk a vitapartnerünket. Aki már egy kicsit is eltér az eredeti elveitől az a képébe kapja a savat, hogy ő egy döntésképtelen "szélkakas". Jó pap holtig tanul. Ezt most Puzsér személyétől függetlenül írtam. Én még elég fiatal vagyok, 21 éves, nincs "kiforrott személyiségem" vannak elég makacs nézeteim, de van olyan ideológiám, ami elég labilis lábakon áll. Az utóbbiakat elég könnyű támadni és engedem is, hogy formáljanak rajta. Kitartó munkával a fixáltabb gondolataimat is át lehetne írni. Én nem szégyellem, hogy új ismeretek révén változtatom a véleményemet.
2016. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

#10: Összességében az is vicces hogy baloldalinak mondod mikor a baloldal egyik legnagyobb kritikusa.

De van még viccesebb abban amit írtál: "leszálló ágban van a sikere" Akkor ezért kapott nemrég külön műsort a HírTV-n, a könyve most jelent meg és sikeres, és mindig van médiaszereplése...szóval ez a leszálló ág? Nem hinném....

2016. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#7

"Pontosítok: túlordít mindenkit, imádja önmagát hallgatni... nézted már a Szabadfogásban? Szóhoz sem hagy jutni senkit, túlordít mindenkit, ha éppen rájön a szónoklási kedv, a műsorvezető sem tudja leállítani - eközben ő persze simán belevág akárki szavába és túlharsogja őket."

Az erős ferdítés, hogy nem hagy szóhoz jutni senkit. Meg szokta hallgatni mások véleményét, és mindig az elhangzottakra reflektál. Az egy más kérdés, hogy a Szabadfogásban és más, közvetlenebb stílusú műsorokban gyakran közbevág, de az ilyen műsorok erről szólnak.

Nem gondolom, hogy amit mond, az primitív, vagy demagóg lenne.

Az iszlám kérdésben sem érzem azt az ellentmondásos viselkedését, amiről beszélsz. Épp ellenkezőleg. Többször is a politikusok "szélkakasságát" kritizálta.

És igen, kritikus magával szemben, ha jobban figyeled a véleményeit és gondolatmeneteit. A stílusa már egy más kérdés, de azt be is ismerte, hogy szándékosan kommunikál így. Eleinte engem is zavart, de meg lehet szokni, a lényeg úgyis a tartalom.


#10

"Következetlen kötekedő hőbörgő aki mára mindenről tart előadást, a hírességek leégetésétől a politikán vallásokon keresztül a gazdaságig amikhez cseppet sem ért maximum hallott róluk ."

Vannak dolgok, amikhez nem ért, és ezt ő be is vallja. Például valamelyik beszélgetésében elmondta, hogy a pénzügyi rendszer működését nem látja át kellő mértékben, így azt nem is akarja technikai értelemben kritizálni. Erkölcsöt kritizál, és az nem ugyanaz.

2016. dec. 26. 17:10
 14/30 anonim ***** válasza:
78%
Ötös vagyok, amúgy rám és az eddig kialakult gondolkodásmódomra, világszemléletemre nagy hatással volt Puzsér, kár, hogy kevés olyan személyiség van, mint ő (vagy csak keveset ismerek). Ajánlom mindenkinek, aki mondjuk a Csillag születikben látta, és nem tetszett neki, hogy nézzen utána jobban a munkásságának, mert lehet, hogy megkedveli majd. És próbáljatok eltekinteni a stílusától (ami néha valóban idegesítő lehet), inkább arra figyeljetek, amit mond.
2016. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
5%
Puzsért az anyja elnyomta gyerekkorában.
2016. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%
Az a gond, hogy mindenki azzal jön, hogy ne a stílusára figyeljünk, hanem arra amit mond...nos pont ezzel van a baj, legalább is nekem, mert az utóbbi időben iszonyatosan repetitív lett. Mindenhol kiütközik már a szellemi üvegplafonja, egyszerűen minden téma leredukálható nála a Jézus, pszichopaták, média triumvirátusra. Szinte pénzben is fogadni mernék, hogy a következő műsorában/vitáján/beszélgetésében is tuti elhangzik ezen három gondolat közül az egyik. Félreértés ne essék, voltak egyedi, unortodox meglátásai, amelyek engem is inspiráltak...de most már eljutottam oda, hogy amit meg tudtam tanulni Puzsértól, azt megtanultam. Semmi újat nem tud most már mondani nekem.
2016. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, az a problémád, hogy Puzsér most is ugyanazt mondja, amit korábban mondott. De ez miért probléma? Van egy értékrendje, egy világnézete, ami mellett hosszabb távon is ki tud állni.

Igen, sok dolgot leredukál a "Jézus, pszichopaták, média triumvirátusra", de ha nem lenne szinte minden leredukálható ezekre, akkor valószínűleg ő sem tudná leredukálni ezekre. Szerintem inkább építő jellegű, hogy a bonyolultnak tűnő dolgok mögött is meglátja a mélyebb okokat, a lelki folyamatokat, és ezekről beszél, elvégre ezek a lényegi dolgok, a lényegi dolgok pedig nem változnak, azok örök érvényűek.

Lehet, hogy gyakran ismétlődnek egyes gondolatai, de így legalább - a nagy számok törvénye alapján - több mindenkihez eljuthatnak ezek a gondolatok, ismétlés a tudás atyja alapon.

2017. jan. 2. 20:49
 18/30 anonim ***** válasza:

Épp ellekezőleg. Az életben semmi sem állandó, és örök érvényű, kivéve talán a halált. Az élethez rugalmasság kell, különben lemaradsz mint a bili füle. Ezt mindenkinek be kell látnia bizonyos kor -vagy érettség- felett. Furamód még Puzsér is példája ennek. Az Apokalipszis Rt. és az Apu rendezvények között például már észrevenni az óriási különbséget, szóval még ha ő maga azt is vallaná, amit te mondasz, nevezetesen, hogy bizonyos dolgok örök érvényűek, a saját élete lenne a cáfolata ez ellen.


A gond az, hogy ezt most sem tudatosítja magában, és a nagyon egyszerű magyarázatok felé tendál. Az egyszerű pedig lehet, hogy népszerű, de sosem optimális.

2017. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Jézusi karakterek és pszichopaták mindig voltak, és mindig lesznek is. Ezek speciel állandó, örök érvényű dolgok.

Ezek megnyilvánulása, megjelenése már változhat, és változik is, nyilván.

2017. jan. 3. 14:51
 20/30 anonim ***** válasza:
Önmagában ez még abszolút nem indokolja, hogy miért redukálható le az egész globális társadalom Jézusi karakterekre, és pszichopatákra. Azt hiszem azért kicsit árnyaltabbak az emberek, vagy nem így gondolod?
2017. jan. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!