Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a facebook sikeres és népszerű, még az iwiw gazdasági nehézségekre hivatkozva bezárt?

Figyelt kérdés
Csak nemrég regisztráltam először a facebookra, előtte csak az iwiw -et ismertem. Nagyon megdöbbentett a belső felület, mivel véleményem szerint szegényes, hiányos, a keresője pedig mondhatni; őskori az egykori iwiw -hez képest. Számomra bosszantoan primitív, hogy nem kereshetek életkorra, országra, nemre, nem latom a találatok számát, és az oldalak számát...helyette egy végtelen csuszka... Még az osztálytársaimat és az ismerőseim nagy részét sem találtam meg 4 óra kutatás után.Ez a hajdani iwiwen percek kérdése volt. Hogyan lehetséges, hogy ezt választották az emberek? Nincs alternativája, vagy ez tényleg ennyire jó, csak én nem értek hozzá?

2016. dec. 26. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt választás, iwiw ment, facebook jött. Csak üzlet az egész.
2016. dec. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Először is az iwiw közel 1 mrd forintért a lehető legjobbkor lett eladva, és persze a legrosszabbkor lett megvéve 2005/06 között. Másodszor a facebook nemzetközi, nem skatulyázódik be egy nemzet, és be kell látni, hogy külföldi hírességek nem nagyon fogják magukat regisztrálni. Ezért "Ha a hegy nem megy..." effektus életbe lépett és a felhasználók 90%-a beregisztrált a facebbok-ra. Nem meglepő, hogy az iwiw nem tudott ezzel lépést tartani. Magyar oldalról meg kell elégednünk azzal (boldog tudatban), hogy a mieink egy óriási közösségi platformot hoztak létre, ami némileg (felhasználás szempontjából) optimálisabb is volt, mint a facebook eddig. De ez ennyi. A Telekom megvett egy óriási adatbázist a semmire, illetve amire alkalmas, arra meg nem tudja használni.
2016. dec. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem a facebook is már visszaesett,kevesebb poszt, megosztás, stb., mint 5-6 éve, mikor a fénykora volt. talán a chatelkalmazás és imerősadatbázis funkciója jó, de számtalan oldal van már, ahol ezek a funkciók jobbak és gyorsabbak, de csak egy-egy szolgáltatásra összpontosítanak. Facebook is kezd kiöregedni, a fiatalok a képeiket Instragramon osztják meg, snapchaten cserélnek képet, ask.fmen kérdeznek névtelenül, viberen kommunikálnak, stb,olyan felületeken, ahol kevesebb a felnőtt kontroll és szabadabbak lehetnek. Facebook meg marad az idősebbeké, akik kevésbé aktívak és lassan az iwiw sorsára jut és majd lesz másik, bár a nemzetközi funkciója tényleg nagy előny, nincs határok közé szorítva
2016. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A facebook jókor volt, jó helyen. Először lett globális színtérre és a lehető legnagyobb célcsoportú országból indult. Talán, ha az iwiw pár évvel előbb jön létre és a készítők próbálnak külföldre is terjeszkedni, megcsinálták volna a facebook sikerét.
2016. dec. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Iwiw-el több gond is volt: Túl kevés időt töltöttél el rajta, mert gyorsan megtaláltad az ismerősöket és kevés használható egyéb funkciója volt. Aztán az elején meg csak meghívóval lehetett regisztrálni, lassan gyűltek a user-ek. A facebook-nak fosnak tűnik a keresője, de épp ezért üzletileg ez jó mert órákat töltesz el mire megtalálsz valakit és addig is mennyi reklámot meg egyéb baromságot látsz a képernyőn... De remélem hamarosan leáldoznak neki.
2017. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!