Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek a sötétben. Mit tudok...

Félek a sötétben. Mit tudok tenni ellene? 15/l

Figyelt kérdés

Rettegek a sötétben, napok óta nem tudok aludni. Nap közben szoktam pár órát, éjszaka ébren vagyok, és ég minden lámpa. De ez suli közben így nem fog működni. Nem merem becsukni a szemem, folyamatosan azon kattogok, hogy mi lehet körülöttem.

Kiskoromban is nagyon féltem, 6 éves koromig a szüleimmel tudtam csak aludni, utána lámpával. Most megint előjött ez, és nem tudok mit csinálni, tényleg nagyon félek.

NORMÁLIS VÁLASZOKAT KÉREK. Köszönöm előre is, aki megpróbál rendesen válaszolni.



2016. dec. 27. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lámpafénynél sem tudsz aludni?
2016. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, vagy csak nagyon nehezen. Mindig azt figyelem, hogy ki/mi lehet a szobámban.
2016. dec. 27. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Hat ez azert nem egyszeru, en tuti elvinnelek pszichologushoz, ha az en lanyom lennel :/ Par alkalom utan javulna. Hat fizikailag is kimerito az alvashiany, foleg kamaszkorban!
2016. dec. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Realizáld a dolgokat. Van mitől félned? Árthat neked bárki is? Nem. Akkor aludj bátran és nyugodj meg. Ez nem fog egyik napról a másikra menni, de 1 hét alatt meg lehet oldani. Csak realizáld magadban a dolgokat. Ha nem sikerül így sem, akkor pszichológus.
2016. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy ha leülök a sötét szobában egyedül fél órára az segíthet. Ez igaz?
2016. dec. 27. 21:54
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Arra kellene rájönni első körben, hogy mi okozza ezt a félelmed, miért félsz a sötéttől. Második körben fokozatosan csökkenteni kellene a fények mennyiségét, pl éjjeli lámpa csupán vagy csak tv fény. Végezetül este, sötétben mászkálni a lakásban, pl egy pohár vizet meginni. Remélhetőleg mihamarabb elmúlik, drukkolok!
2016. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Nekem régen az segített, hogy halkan bekapcsolva hagytam a rádiót, a műsorok vagy a zene elterelték a gondolataimat a nemlétező félelmetes dolgokról. Reggel meg egyből szóktak a hírek és még fel sem keltem, már tudtam mi a helyzet a világban... Ez persze hosszútávon nem annyira jó, mert rendesen kipihenni csak csendben tudod magad, de kezdetben segíthet könnyebben megszokni a sötétet, mert akkor mégsem vagy teljesen egyedül, hanem olyan mintha valaki lenne még veled a szobában. És van is, a kutya után a rádió az ember legjobb barátja... Legalábbis nekem húsz évvel ezelőtt ez bejött, rádió meg még azóta is létezik, szóval lehet, hogy a módszer is ugyanúgy működik. Bár ki tudja, ezek a mai fiatalok... :-) Mindenesetre egy próbát szerintem megér, hátha...
2016. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézz horrorfilmet, és akkor már nem félni fogsz, hanem rettegni. Problem solved.
2017. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van tv a szobámban és amikor lefekszek aludni, bekapcsolva hagyom és beállítom rajta az időzítőt, hogy pl. másfél óra múlva kapcsoljon ki, így nem fog feleslegesen menni reggelig és fényt is ad, meg esetleg kicsit felveszem a hangját is, hogy ne síri csend legyen :D És így simán elvagyok. Talán megkérhetnéd a szüleidet, hogy vegyenek neked egy saját tévét.
2017. máj. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!