Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetek egy zaklató ellen?

Fikakikapókampó kérdése:

Mit tehetek egy zaklató ellen?

Figyelt kérdés
Apám elhagyta a strokeos,mozgáskorlátozott anyámat,nyomorúságos életünk van, egyedül tartom el őt,ápolom, sokszor nincs pénz fűtésre, ételre, én pedig éjt nappallé téve dolgozom. Apám felszedett valami nőt, aki karácsony óta zaklató,leminősítő, undorító smsekkel bombáz engem,apám pedig semmilyen megkeresésemre nem reagál. Mit tehetek annak érdekében,hogy megszüntethessem a zaklatást? Nem írok neki vissza,nem süllyedek le a szintjére,egy élettelen patkány lehet,ha csak velünk bír foglalkozni, pedig nem is ismer. Engem viszont érdekelnének a jogi lehetőségek.

2017. jan. 1. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semmi, ne töröld ki az sms-eket, megírod neki, hogy itt vannak a bizonyítékok, ha nemfejezi be, akkor jogi útra tereled a dolgot.
2017. jan. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
De honnan tudta meg a számodat? És milyen tartalmú SMS-eket küld?
2017. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudok másra gondolni,mint,hogy esetleg kinézte a számom apám telefonjából,vagy éppenséggel együtt írják az smseket és szórakoznak azon,hogy tönkretesznek. Azt sem tudtam,hogy apámnak van valakije,az első smsben konkrétan Boldog karácsonyt kívánt, és közölte hogy egyébként ő apám menyasszonya. Aztán új évet köszöntött, és undorítóan megfogalmazta hogy haljunk éhen anyukámmal idén. Ma ismét egy hasonló sms jött, hogy menjek kéregetni a rokonoktól. Én nem ismerem ezt a nőt,ő sem engem, de teljesen kikészít, van elég bajom, nem bírom tovább.
2017. jan. 1. 13:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Rendőrség, feljelentés.
2017. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már rendőrségi feljelentésen, de félek,hogy azt mondják, ez még kevés. Már a munkámat sem tudom rendesen végezni,mert rendszerint akkor kapom az üzeneteket,mikor éppen dolgozom. Mit tud tenni ez ellen a rendőrség?
2017. jan. 1. 14:01
 6/13 anonim ***** válasza:
"apám pedig semmilyen megkeresésemre nem reagál" ez azt jelenti hogy ha személyesen elmész hozzájuk ajtót sem nyit ?... személyesen oda kell menni és megmutatni mit művel a nő
2017. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hol lakik, mert nem hajlandó kiadni a címét. Nemrég küldött egy levelet postán, azon sem volt rajta a címe. És meggyőződésem,hogy együtt szórakoznak a nyomoromon,tehát még jót is röhögne,ha sikerülne is felvennem vele a kapcsolatot.
2017. jan. 1. 14:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Cseréld le a telefonszámot, és ne add meg olyannak, akiktől ők megtudhatnák.

De célszerű lenne valóban a rendőrséghez fordulni, megmutatva az SMS-eket.

Nem tudhatod, hogy mit lép a rendőrség, amíg el nem indulsz...


Sok sikert és kitartást!


Boldogabb új évet kívánok!

2017. jan. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez pont elég a feljelentéshez, hidd el!
2017. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És egy ilyen esetben milyen lépéseket tesz meg a rendőrség?
2017. jan. 1. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!