Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti éreztetek valaha így? Hogy...

Ti éreztetek valaha így? Hogy lábaltatok ki belőle?

Figyelt kérdés
Az egész ott kezdődött, hogy otthagytam az egyetemet, főleg önbizalomhiány miatt. Egyszerűen nem tudtam megfelelően hozzáállni. Azzal a mentalitással mentem oda, hogy ez biztos nem fog sikerülni, és két hónap múlva annyira elhatalmasodott rajtam, hogy felálltam és otthagytam. Rá másfél hónapra találtam egy munkahelyet, ahol majdnem egy évig elvoltam, de felmondtam mert egyre jobban kezdtem megutálni az egészet. Most itthon ülök 21 évesen, semmihez nem értek, amivel tudnék pénzt csinálni. Úgy voltam, hogy elmegyek egy gyárba és szedek össze annyi pénzt, hogy ki tudjak menni külföldre egy jobb élet reményében, vagy újrakezdhessem a tanulmányaimat, de miután megírtam a tesztet, ami szükséges a bejutáshoz, körbevezettek és ott annyira beparáztam, hogy egyszerűen mondtam nekik, hogy mégsem érdekelne és eljöttem haza. Napról-napra egyre jobban sajnálom magam, és egyszerűen nem tudok ebből kitörni. Már nem tudom hány helyre adtam be az önéletrajzomat. Főleg egyszerűbb bolti eladói, vagy irodai munkákra, amikben biztos vagyok, hogy el tudom végezni, de még csak válaszra sem méltattak. A családom elég rossz anyagi helyzetben van jelenleg. Ők abszolút nem tudnak segíteni, sőt a jelenlegi helyzet miatt szégyenlem magam, hogy én nem tudok rajtuk. Az összes félretett pénzem 20ezer forint. Egyre többet gondolkodom az öngyilkosságon is, de mindig rá kell jönnöm, hogy hülyeség lenne, mert több kárt csinálnék vele, mint hasznot. Igaz, hogy nem kéne eltartaniuk, de édesanyám valószínűleg belerokkanna, amit nem szeretnék. A kérdésem annyi lenne, hogy éreztetek ti már hasonlót? Ha igen, akármi tanácsot tudtok adni, hogy össze tudjam szedni magam?

2017. jan. 3. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Csináld a gyáras dolgot újra. Állj hozzá úgy, hogy ha nagyon vészes, bármikor otthagyhatod, rosszabb helyzetbe nem kerülhetsz. Aztán próbálj ottmaradni. Az ilyen helyeken az a jó, hogy rosszul teljesíteni max. akkor tudsz, ha úgy akarod.
2017. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is baj van az önismereteddel. Nem tudod, mi az , ami tényleg neked való. El kellene végezned néhány pályaválasztási tesztet, hogy tudd, milyen munka való neked, itt a neten is találsz bőven.

Másrészt az a baj, hogy a jelenben élsz, mint egy kisgyerek.

Legyenek céljaid, hosszú távú és rövid távúak is! Ha tudod, hit szeretnél, és mit akarsz, akkor már megvan az első lépés.

AZ is lehet, hogy örökölted, vagy láttad ezt a fajta hozzáállást, hogy akarsz valamit,m de nem eléggé, ill, nem is tudod, majd beijedsz és ott hagysz csapot-papot.

Próbálj felnőni. Ez konkrétan azt jelenti, hogy saját magadért felelősséget kellene vállalnod. Másrészt a nehézségekből is többet kellene vállalnod. És jobban előrelátónak kell lenned.

Amikor otthagytad az egyetemet, nem ugrott be az a kép, hogy a többieknek diplomájuk lesz, miközben, te a Tesco raktárában cipekedsz minimálbérért?

Általában mindennek ára van, senkinek se hull az ölébe semmi csak úgy (kivéve a politikusok gyerekeinek, de erről nem érdemes filozofálni, nem visz előre), mindenki sokat küzd azért, hogy egyáltalán legyen valamije.

Ne add fel, kezdd el az elején, és hajrá!

2017. jan. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!