Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon melyik városban...

Magyarországon melyik városban a legkedvesebbek, legsegítőkészebbek az emberek?

Figyelt kérdés
Tudom nem lehet általánosítani.Egy városban nem minden ember egyforma. De tapasztalatok érdekelnének.

2017. jan. 3. 13:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%
Szerinted van olyan ember, aki minden várost ismer?
2017. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%
Budapesten nem azok, az biztos.
2017. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Vidéki kisvárosok,faluk( Persze itt is vannak kivételek)
2017. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%

Jaj, de szeretem azokat, akik szerint a budapestiek nem kedvesek és nem segítőkészek! :-D Cukik vagytok!


Üdv, egy budapesti... (első válaszoló voltam)

2017. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sem Budapest. Többször voltam ott, de ritka tahó a legtöbb ember. Egyszer rosszul voltam. Segítséget akartam kérni, de rám sem néztek vagy elsiettek onnan. Sőt, egyik inkább megjátszotta, hogy gyagyás. Pár perccel előtte telefonált üzleti ügyben. Biztos nem bolond. Egy barátnőm elesett a villamos előtt. Egyik pesti sem segítette fel. Elfordultak vagy nyomogatták tovább az iphone-t. Vidéken ilyennel még nem találkoztam.
2017. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Na, én meg vidéken (pontosítsuk, FALUN) találkoztam a legtöbb rosszindulatú, magamutogató, pletykás, házsártos, minden lében kanál emberrel.
2017. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Első válaszoló sejtettem hogy budapesti vagy,kötekedel,okoskodsz... Nyilván nem mindenki ismeri az összes várost,de no komment... Azt nézed mibe köss bele! Mindegy.Szép napot neked!:)
2017. jan. 3. 14:01
 8/27 anonim ***** válasza:

Kérdező, arra akartam felhívni a figyelmedet (nem kötekedés), hogy nincs olyan ember, aki mindenhol járt és minden embert ismer, így nem lehet következtetni, hol milyen emberből van több és kevesebb. Tehát nem fogsz érdemi választ kapni.


Minden válaszoló csak a saját tapasztalatait tudja megosztani, de ez nagy mértékben függ attól, milyen településeken járt, azokon belül milyen környéken, mikor járt ott, milyen napszakban, évszakban... stb.


Évekkel ezelőtt jártam például Svédországban annál a nagynénémnél, aki ott él már kb. 10 éve. Szeptember végefelé jártam ott, ami iskolaidőszak, és nem olyankor járnak nyaralni az emberek. Napközben svédet nem lehet látni az utcán, hiszen dolgoznak. Tehát nem sokat tudtam meg arról, milyen emberek a svédek. Viszont láttam, milyen szépek a svéd tájak, a tavak, az erdők...


Nem helyes általánosítani, hogy itt ilyenek, ott olyanok az emberek, tudom, hogy nem akarsz, mert leírtad, hogy nem ez a cél, mégis azt teszed ezzel a kérdéssel. Nem beszélve arról, hogy egymás ellen ugrasztod a különböző helyen élő embereket.


Mindenhol élnek bunkók, naivak, segítőkészek, óvatosak, kedvesek... stb. Véleményem szerint nagy különbség az arányokban a legtöbb településen nincs, legfeljebb ott lehetnek szélsőségek, ahol valamely csoportból nagyobb a létszám (pl. így lett hírhedt a 8. kerület).

2017. jan. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Egy barátnőm elesett a villamos előtt. Egyik pesti sem segítette fel."

- De fogadjunk, hogy vidéki sem!

:D

2017. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
"Egy barátnőm elesett a villamos előtt. Egyik pesti sem segítette fel." - Miből gondolod, hogy akik ott voltak, azok rajtatok kívül mind pestiek voltak? Lehet, hogy külföldiek, vagy az agglomerációból ingázók, lehet, hogy turisták... stb.
2017. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!