Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért irigyek, kicsinyesek,...

Miért irigyek, kicsinyesek, rosszindulatúak a Magyarok?

Figyelt kérdés
Volt lehetőségem a világ sok táján járnom, de amikor haza(!?) jövök mindig elszomorodok hogy, miért ilyen "nyomorult nemzet" is ez a Magyar. Irigyek, kicsinyesek, ha valaki sikeresebb akkor becsmérelik a másikat, de közbe persze kíváncsiskodnak is. Ha meg elmondod a véleményed hogy, talán tenni is kéne érte hogy, jobb legyen akkor a nagy többség fel van háborodva?! Komolyan nem értem

2017. jan. 4. 01:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
57%

Ezt a kérdést már ezerszer feltették. De van benne igazság amit mondasz.


Az emberek legnagyobb hibája hogy imádják átverni a másikat, en pl tavalyi év végén kétszer vertek át pénzügyileg, és próbáltak többször is átejteni..


Mindenki lop, csal hazudik, és a bolondját járatja a másikkal. Persze nem mindenki ilyen, de a magyarok között is rengeteg van.


A legrosszabb hogy rengetegen kihasználják az ember jóságát, talán az a legundorítóbb. De ezt nem lehet csak a magyarságra fogni, minden országban vannak ilyen emberek. Viszont ha a történelmünket nézzük... elég siralmas. Elég ránézni a térképre és tudjuk miről is van szó.


Nincs összetartás! (kulcsmondat)

2017. jan. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
43%

Túrista voltál? Elárulom akkor burokba zártak.

Egyébként sem illik idegenek előtt így viselkedni, valószínűleg nem is viselkedtek veled így

2017. jan. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
20%

Ha a tegnapi napomat összefoglalnám, akkor abban minden benne van. Amit az előző is írt, undorító módon átver mindenki mindenkit, a gátlástalanság, a hatalmas pénzügyi különbségek vannak jelen mindenütt.

Tegnap egy ügyvéd szemét módon kiszedett belőlem 50e Ft-ot a semmiért, és volt, hogy 80e Ft-ért egy hónapot szenvedtem nemrég, nem könnyű fizikai munkával, ahol borzalmasan átvertek, mert ezt csináltatták velem, közben teljesen másra jelentkeztem.

Kénytelen mindenki így élni, hogy mindenki átver mindenkit, még az is, aki hányingert kap az ilyen élőlényektől.

És megfejelve ezt az egészet hatalmas általánosítással, butasággal, meg rasszizmussal.

2017. jan. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Első!


Igen igazad van hogy nem csak itt vannak suttyók

mindenhol! De valamiért azt látom hogy, nálunk szuper hatványozott a számuk.

Az élet elrepül hamar, már 27 éve rendszert váltunk, de még meddig!!??

A fiatalok is irigyek negatívak, és ebbe nőnek fel mert ezt hozták otthonról, és valószínűleg az ő gyerekeik is ilyen idióták lesznek. Azt nem értem hogy, ha csak egy picit gondolkodnának az emberek már előrébb lehetnénk, ahelyett hogy a másikkal foglalkoznak aki tett is érte valamit hogy ne legyen olyan h. mint ők!!!


láttam nagy szegénységet is, de valahogy ott élni akartak, abból ami megadatott nekik.

2017. jan. 4. 02:12
 5/41 A kérdező kommentje:
2. ha több hete vagy valakivel akkor előbb utóbb rájössz!
2017. jan. 4. 02:14
 6/41 A kérdező kommentje:

2.


Amúgy te egy nagyon jó példa vagy!

Megkérdezed hogy mi turista voltam:

Ez nem releváns a kérdés szempontjából, meg téged is csak az érdekel hogy én miért voltam x országba :D


Utána kijelented hogy burokba voltam:

Most ha öszintén magadba nézel akkor ez megint nem egy olyan kijelentés ami irigységet sugall?


Pontosan ezekre lennék kíváncsi hogy miért vagytok ilyenek.

2017. jan. 4. 02:27
 7/41 anonim ***** válasza:
51%

"De valamiért azt látom hogy, nálunk szuper hatványozott a számuk. "


Nem hatványozott, egyszerűen azért látod ilyennek a magyarokat mert eleve kis népességű 10 millió alatti lélekszámú ország ez. Ha 100 milliós ország lennénk akkor nem vetődne fel benned ez a kérdés ilyen szinten.

Mindenhol vannak tetűládák, ilyen a világ.

2017. jan. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 Garpe ***** válasza:
73%

Ez egy sztereotípia amit mondasz természetesen van jó ellen példája, de mint jópár sztereotípia ez sem feltétlenül alaptalan.


Elfogadhatónak tűnik az a magyarázat, hogy politikai okai vannak a dolognak. Erősen polarizálódik a társadalom. Nincs meg az a kifejezett középosztály ami a demokrácia s a kapitalista gazdaság alapja lenne. Minden társadalmi osztàlyban vannak akiknek az adott rendszer nem tetszik. Ez az állam berendezkedés (dem.kap.) ahogy említettem a közèposztályra épít, s nyugaton ez az osztály teszi ki a társadalom jelentős részét, többnyire mivel a rendszer rájuk épül ők hisznek benne ezért működtetik ès működik is (jobbára). Ilyen viszonyok mellett nem csoda, hogy az emberek nagy rèsze másutt rendszerigazoló, s mivel hisz a rendszer működésében nem keres kiskaput, hanem a rendszerben él.

Az alsóbb osztályok helyzete kicsit mindenhol bizonytalanságra épül, ebből fakadóan megragadnak minden lehetőséget a feljebb jutáshoz. Egy kapitalista demokráciában az osztályok nem homogének, a rendszerlegitimálóknak ez nem okoz nagyobb problémát, azoban a bizonytalan helyzetűek számára ez nem így van. Ők a legapróbb fillérnyi különbségeket is érzik, nagyon keményen lenézik a nàluk szegényebbeket, sőtt negatív előítéleteik is jelentősek -gyakorlatilag minél inkább igyekeznek eltaszítani magukat az ő szemszögükből "alsóbb osztálytól". Egyúttal vetélytársnak (negatív értelemben) tekintik a gazdagabbakat vagy velük egy súlycsoprtba tartozókat.


A magyar társadalom polarizálódik a középosztály szűkül össze. A lecsúszás ritka jelenség, azonban mivel nem homogén osztályokról beszélünk, elég csupàn a feljebb jutás s a meritokrácia lehetőségeit korlátozni. Egyre nagyobb arányban vannak a kiskapukat keresők (irigyek kicsinyesek azaz önzők) akik a rendszerben nem hisznek.

2017. jan. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
28%
Egy jdif posztot olvashattunk, köszönjük a propagandát, de vidd máshova
2017. jan. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
26%

AZÉRT, MERT A VÉRÜKBEN VAN!


Szerintem is a leges legundorítóbb, ocsmányabb a magyar! Én is az vagyok, de ennél mocskosabb, undorítóbb nemzetet még soha nem láttam!

Vannak még nem túlságosan jó nemzetek dögivel, de SEHOL SEM JELLEMZŐ, hogy ha baj van, akkor is egymást marják és ott csesznek ki egymással, ahol tudnak! A magyar sajnos pedig ilyen! Még amikor bajban van az egyik magyar, és csak saját nemzetére számíthat, akkor még a magyar is lehúzza a magyart!

Más nemzeteknél ez nincs, akármennyire ocsmányak is egyesek. Undorító, én külföldön le is tagadom, hogy magyar vagyok!

Kicsinyesek, gonoszak, ott rúgnak bele a másikba, ahol segíteni kéne. A legocsmányabb, leggázabb nép a magyar!

2017. jan. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!