Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen rosszindulatúak a...

Miért ilyen rosszindulatúak a pestiek? (Tisztelet a kivételnek! )

Figyelt kérdés
Kb. egy hónapja költöztünk fel a Párom munkája miatt egy vidéki megyeszékhelyről. Én kismama vagyok, úgyhogy most nem dolgozom, szóval elismerem, hogy könnyebb dolgom van, mint azoknak, akik 8-10-12 óra munka után rohannak haza, de amit az utóbbi napokban tapasztaltam, nagyon kiábrándított. Például egy alkalommal a villamoson szerettem volna leszállni, elég nagy tömeg volt, én meg messze ültem az ajtótól, de szép lassan elindultam az ajtó irányába, senkit nem löktem fel, mindenkit illedelmesen megkértem, hogy engedjen át. Mikor a csuklóba értem, az előttem álló lány rámförmedt, hogy ő is leszáll ám. Erre én megálltam és kétségbeesve próbáltam kapaszkodót keresni, mert egyik sem volt elérhető. Láttam a körülöttem állók arcán, hogy látják, hogy kapaszkodót keresek, de eszébe se jutott volna senkinek félrehúzódni, inkább azt olvastam le az arcukról, hogy "Nem tudsz kapaszkodni? Hát ess el! Még beléd is rúgok!" Úgyhogy életveszélyben éreztem a babámat, a villamos még kétszer megállt a piros lámpánál, aztán a megállóban, én meg terpeszbe állva próbáltam egyensúlyozni, hogy ne essek el. Igaz, nem látszik még rajtam kabátban, hogy babát várok, de nem vagyok biztos benne, hogy ha látszik, nagyobb empátiában lett volna részem.Legalábbis nem igazán látom, hogy itt jellemző lenne, hogy az emberek segítenek a terheseknek-babakocsisoknak-időseknek. De szerintem ez már túl van a közönyön, mintha egy csomó emberben merő rosszindulat lenne, és az lenne napja fénypontja, hogy látja, hogy valakinek baja esik. Persze azt értem, hogy itt a nagyobb embertömeg miatt sokkal több a csaló is, és talán ez öli ki az emberekből az empátiát, de azért elég elkeserítő. Egyszer már ájultam el a terhességem alatt, ha esetleg máskor is előfordulna ilyen az utcán...hát nem tudom, itt hány ember menne el mellettem, mire valaki mentőt hívna :( Akire ez nem igaz, kérem ne vegye magára, nyilván én is találkoztam kedves és segítőkész emberekkel, de arányaiban nem sokkal :S
2015. okt. 28. 18:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem csak a pestiek ilyenek..es szinten tisztelet a kivetelnek:/
2015. okt. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Miért ilyen ostobák, általánosítóak az itteni kérdések? ( Tisztelet a kivételnek!)
2015. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

Mennyi szörnyűség van, nagyon sajnálom :(


Nehéz elhinni tudom, de mint mindenhol, minden városban, így biztos Pesten is akadnak értelmes és kedves emberek. Csak nagyon nehéz megtalálni őket...

2015. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%

Visszamehetnél vidékre, ha ennyire nem jön be a nagyváros. A magyarázat egyszerű, sokan vannak a villamoson, nem mindenki a te kis kegyeidet fogja lesni. Mellesleg faluban élő, Pesten született barátnőmet ugyanúgy le se szarták, amikor a 8. hónapban volt, senki nem segített neki semmiben, távolságin nem adták át a helyet. Nem tudom miért kell általánosítani, én sem mondom, hogy bunkók a falusaik, pedig olyan is van. Ha nem látszik rajtad, hogy terhes vagy, akkor nem értem mit vársz el az emberektől. És igazából az is furcsa Pesten, ha valaki nem találja meg a kapaszkodót a villamoson, egyébként ilyenkor a nagy többség arra gondol, hogy be vagy lőve és nem arra, hogy terhes vagy.

Ja és ha valakinek baja van, hidd el nagyon sokan segítenek, sok ilyen esetet láttam már és nem egy ember állt meg segíteni, hanem a legtöbbször már oda se kell mennem, mert nyüzsögtek körülötte a segítőkész emberek.

Amúgy te azt vetíted ki az emberekre, amit te vársz tőlük, elhatároztad, hogy a pestiek bunkók és lám itt a példa, egy kis szemléletváltozás nem ártana, mert az emberek is megérzik ha valaki ellenségesen viselkedik velük.

2015. okt. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Pesten is akadnak értelmes és kedves emberek. Csak nagyon nehéz megtalálni őket..."


- Ez a tipikus "rossz párizsi" esete. Ha egy boltban mindennap vásárolsz párizsit évekig, majd egyszer romlottat kapsz, akkor az bolt a számodra a "rossz párizsit áruló bolt" lesz.

Én Pesten születtem, mindig itt éltem - és naponta sokkal több jó tapasztalatom van, mint rossz.

2015. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Én megfogtam volna a vállad, el ne ess:)

Ne általánosíts,és ne foglalkozz az itteni barmokkal.

Mást nem tudok mondani.

2015. okt. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fővárosban ennél legyél már életképesebb, a csuklós részen 4 helyen is van kapaszkodó, ne mondd már, hogy sehova nem fértél oda. A másik meg, ha mész messze, ne menj be annyira a kocsi közepébe, ha meg mégis, ne rögtön a megálló előtt akarj kivergődni, menj már oda az ajtóhoz az előző megállóban. Ezek kb. ilyen alap életképesség dolgok egyrészt. Másrészt meg senki nem esik hanyatt attól, hogy valaki terhes, pláne ha a kabáttól nem is látszik... Harmadrészt itt nicns olyna tötymörgés, mint kisebb városokban, vedd fel az itteni tempót. Tetszik vagy sem, ilyen egy nagyváros tempója.
2015. okt. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Na jó de azért ilyen lekezelően, bunkón beszélni sem lehet egy emberrel, mint ahogy az előttem szólók. Tény és való, ez itt szinte mindennapos, mert tényleg nyüzsög mindenki és nem lesi a másikat, szóval abban egyetértek, hogy ezt meg kell sajnos szokni.. :-(
2015. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Igazuk van az előttem szólóknak. De ez a stílus, amit levágnak az valami hihetetlen. Mintha valami felsőbbrendű lényeknek éreznék magukat...
2015. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt mindenki teljesen normálisan válaszolt. Egyeseknek megdöbbentően alacsony az ingerküszöbük.
2015. okt. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!