Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Újra divat lett prolinak...

Újra divat lett prolinak leszólni a másikat? Ennyi lett az arisztokrata ebben az országban?

Figyelt kérdés
Bocsánat a proli kérdésért egy prolitól.
2017. jan. 5. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Az igazi arisztokrata nem prolizza az embereket.

Ha valakit "prolinak" tart, nem érintkezik vele.

(Nekem elhiheted! :)

2017. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Ennek az arisztokráciához nyilvánvalóan semmi köze, ugyanis a lakosság nem ebből a két társadalmi rétegből áll összesen. Egyszóval: nem értem a kérdést.
2017. jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Egy osztálytársadalomban teljesen természetes, hogy a társadalmi osztály is sértegetés alapjává válhat.
2017. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hogy megy ez manapság? Mennyi időnek kell eltelnie, hogy egy újgazdagot befogadjon az arisztokraták nagy csapata?

Mert gondolom ez alapján megy a szortírozás, ma már nem annyira a nemesi családok leszármazottai gondolják magukat magasabb rendűnek?

Milyen fizetés alatt válik valaki lenézés tárgyává?

Esetleg lakóhely is számít?

Nem tudok eligazodni ebben a világban, nincs valami könyv erre, hogy megtanulhassam a szabályokat, kinek szabad köszönnöm ha nem vagyok gazdag és még panelban is lakom?

Jaj nekem, ember vagyok még egyáltalán?

2017. jan. 5. 12:57
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

1., A született arisztokratáknak ma már nincs nagy "csapatuk", legalábbis hazánkban.

Rengetegen elmentek 56-ban, az itt maradottak leszármazottai is idős emberek.


2., Arisztokrata nem a pénzétől lesz arisztokrata, ezért az újgazdagok "befogadása" sem eszerint működik.

A Magyarországon élő arisztokraták 50 évig a legszegényebbek voltak, (kitelepítések, államosítások, üldöztetések, stb) de attól ők még arisztokraták maradtak.

Sokan, akiknek a birtokaik Nagy-Magyarországon volt, kárpótláskor sem kaptak egy fityinget sem, tehát jelenleg sem dúskálnak a pénzben, mégis arisztokraták.


3., Lenézés tárgyává nem a fizetése alapján válik az ember, hanem a mentalitása miatt.

Az, hogy ki, minek szeretné elhitetni magát, az az ő egyéni vágya, de a többségi megítélés szempontjából mellékes.


Lehetsz te panelben is "főnemes", ha olyan a lelkiséged, a viselkedésed, az életviteled, az embertársaidhoz való hozzáállásod, de lakhatsz rózsadombi luxus villában, ha egy üresfejű, pénzközpontú, felkapaszkodott bugris vagy.

A vitatható eredetű pénzeddel csak újgazdag maradsz, soha nem leszel arisztokrata, akárhogy is szeretnél odadörgölődzni.

2017. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Komoly hiányosságaid vannak és nem anyagi ételemben.


1, Az arisztokrácia NEM jelent vagyonosságot.

2, Az újgazdagoknak ehhez semmi köze.

3, A proli az, aki proli életmódot folytat, azaz műveletlen, nincs igénye a kulturált szórakozásra, maximum a tévét bámulja, értékveszett, és ahelyett hogy önmagát képezné, másokat köpköd, hogy többnek tűnjön fel a saját szemében.

4, Az újgazdagokat nem fogadják be az arisztokrácia tagjai közé, mert nem nemesi származásúak.

5, A világban való eligazodáshoz, és mindezek tudásához nem "valami könyv" van, hanem műveltség, társadalmi-szociológiai-politológia-történelmi-gazdasági tudás, melynek birtokában ezt a kérdést egyedül is meg tudnád válaszolni.

2017. jan. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsó te nem tudsz a sorok között olvasni, de azért jól gépelsz.

Tanár vagy egyébként?

Kár, hogy az arisztokrata szót használtam a kérdés kiírásnál, mert itt azonnal megjelentek a definíciók a kis és nagy fejekben.

A proli szóval illettek mostanában többször, csak egy-egy véleménykülönbség miatt és valójában éppen ezre az emberekre lehetett volna becsmérlő szavakat használni, mentalitásuk miatt is.

Na mindegy, köszi a válaszokat.

2017. jan. 5. 14:00
 8/15 anonim ***** válasza:

A "proli", mint szitokszó, ma már egész más értelemben használatos, mint amit eredetileg jelentett (proletár, munkás).

Egy bizonyos körben az a proli, akinek nincs félmilliós Gucci bevásárlószatyra (vagy nem Gucci, de látod, én is proli vagyok, mert nem vagyok tisztában azzal, hogy ma éppen mi a legtrendibb cucc), vagy nem vacsorázik legalább havonta egyszer menő helyeken. Prolinak nevezik, függetlenül attól, hogy legalább ezer darabos könyvtára van, rendszeresen jár színházba, és esténként opera lemezeket hallgat.

Arisztokratának nem mondanám őket, mert az ugye örökletes jog, ezek a másokat prolizó újgazdagok legtöbbször 6 elemit végzett földműves dédszülőkkel büszkélkedhetnek, inkább elitizmus lenne a jó szó.

2017. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyolcadik válaszolónak, tulajdonképpen szóról szóra erre gondoltam. Természetesen tudtam, hogyan lehet ezt a szót értelmezni, de nem tudtam, hogy divat lett a köznyelvben használni durva lenézés esetében és nem kicsit arcon ütött a dolog.
2017. jan. 5. 14:03
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálam a proli.

Azok az emberek, akik legyenek bármilyen pénzesek, primitívek.

Lásd: dolgoztam egy luxuscikkeket forgalmazó üzletben, bejött a sörhasú töhötöm férfi a lányaival. Úriember direkt úgy hordta a sálat, hogy a címke látszódjon. :D

Közben egy összetett mondatot képtelenek voltak kinyögni

és az egyik lány hatszor elmondta, hogy neki IGAZI gucci (cével mondta) termék kell. Ééés a végén, miután vettek pár nem is olyan drága dolgot, alkudozni kezdtek. Nem fogták fel, hogy én nem engedhetek az árakból. Végül kemény anyázásba csapott át a dolog - részükről, a biztonsági őr alig tudta őket kituszkolni az üzletből.


Életem egyik legkiábrándítóbb munkahelye volt, el sem hiszitek mennyi ostoba és primitív embernek van rengeteg pénze...


Tehát nálam kb. ez a proli viselkedés, pedig tudom, hogy teljesen mást jelent.

2017. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!