Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az exed 'miattad' lett...

Ha az exed 'miattad' lett öngyilkos, akkor is illik/szabad elmenni a temetésre?

Figyelt kérdés

Először is, NEM RÓLAM van szó, egyik távoli ismerősöm.

A szitu az volt, hogy a fiú-lány szerették egymást, tini szerelem, de azután volt egy nagyon csúnya összeveszésük, ahol kiderült, hogy a lány megcsalta korábban a fiút egyszer. Erre a fiú kiakadt, szakított, és mondta, hogy nem akarja többé látni se (vér komolyan). Erre a lány azt mondta, hogy akkor megöli magát. Az ismerősöm erre nem válaszolt semmit, csak hogy 'szia', és elment. Pár napra rá a lány begyógyszerezte magát, és már nem tudták megmenteni.

A lánynak már korábban is volt egy enyhe 'depressziós' hajlama (vágás, hirtelen rosszkedv, stb), de semmi komoly öngyilkossági kísérlet vagy gondolat, szóval a haverom nem is tudhatta.


Ő el szeretne menni a temetésre, utolsó kegyelet lerovása az együtt töltött idő emlékére, de a lány testvére azt mondta, hogy el ne merjen jönni, utólag se látogassa meg a sírt, mert ő ölte meg.

Szóval ilyenkor mi az 'etikett'? Tényleg fontos lenne neki


2017. jan. 6. 16:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Eléggé kicsinyes dolog öngyilkossággal fenyegetőzni, miközben megcsalta a srácot. A lány családja is megéri a pénzét. Egészséges ember ilyet nem csinál.


Ha a temetésre nem is mennék, mert a család nem lát ott szívesen azért utólag elmennék. De egyébként otthon is lehet gyászolni nem kell ahhoz temetőbe menni.


Én az ilyen eseteknél alapjáraton úgy vagyok, hogy ha valaki megöli magát(vagy ezzel fenyegetőzik) egy másik ember miatt akkor meg is érdemli a sorsát.

2017. jan. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen emberektől óvjon az isten, mint az a lány.. Valamelyik magyar szépségkirálynő is így volt, annak meg egy ex pasija lett öngyilkos, mert megcsalta a lányt, és az szakított vele. ( Nem követem ezeket, szóval nem tudom a nevét, de az ilyenektől felmegy a pumpa egy normális emberben.)


Természetesen nem a barátos miatt volt az egész, egy labilis én nem beszámítható ember az ilyen, bármikor eltört volna az a mécses nála. A saját szar döntéseiért más vállára teszi a terhét, akkor is, amikor a másik nem tehet róla, csakis ő saját maga.. (Gusztustalan egy dolog ez, de csak zárójelben)


Válaszolva a kérdésre is, ahogy te is tanácsoltad, a család kérésére, és a jelenet elkerülése miatt így nem mennék el. Később persze elmehet.

2017. jan. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%

Kiss Daniella exe lett öngyilkos amúgy.


Ez a srác nem tehet róla,csak a családnak okolnia kell valakit(tipikus hülyék). Ne menjen el.

2017. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%

Volt ilyen ismerősöm, csak ott a fiú lett öngyilkos.

A lány nem ment el a temetésre, jól is tette.

Szerintem ne menjen az ismerősöd sem.

2017. jan. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%

A fiú nem tett semmi rosszat, szóval nem ölt meg senkit, őt nem terheli felelősség. A lány meg beteg volt, és a családját, akik erre ezek szerint nem figyeltek oda rá kellőképpen, nagyobb felelősség terheli, úgyhogy a kedves tesó inkább magába nézzen.

Az ismerősödnek meg azt tanácsolom, hogy ne erőltesse azt, hogy ott legyen a temetésen, ha a család nem akarja ott látni, ne fulladjon botrányba a temetés. Majd elmegy a sírhoz külön a temetés után, ha szeretne.

2017. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem "tipikus hülyék", hanem gyászolnak, olyankor nem mindig tud az ember realista módon gondolkodni. Ne menjen el, mert a családnak fájna. De ne is okolja magát, mert nem az ő hibája, bár így is nehéz lesz feldolgozni.
2017. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!