Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok leszokni az önbántalmazásról?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyeség, de néha rámjön, és addig nem nyugszom meg, amíg nem vágok magamon egyet-kettőt. Nagyon szégyellem, senkinek nem merem elmondani, mert ez tényleg szánalmas, de egyszerűen van, hogy nem bírom... Muszáj. Mintha valami kényszerítene. És le akarok szokni erről. Csak nem megy. Mert sokszor ettől érzem jobban magam. Hogy bántom a testem.. És ez nagyon beteg.. Mit tegyek ilyenkor, amikor rámjön? Próbáltam zenével elterelni, meg festeni, de nem bírtam megállni...

2017. jan. 6. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez elég komoly mentális dolog. Én már ennél a problémánál pszichiátert javasolnék, de ha úgy gondolod hogy le AKARSZ szokni róla akkor megpróbálhatod magadtól is. első körben szülőkkel közölni kéne, vagy egy jó ismerősöddel akivel el tudnál beszélgetni a problémákról. Aztán hogy lefoglald magad kezdj el sportolni, boxolni, vagy futni, úszni, esetleg súlyzózni. Ezek a sportok mind jó feszültség levezetők, és a végén eszedbe sem jut vagdosni magad. De még egyszer ne csinálj ilyet.
2017. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

A fájdalom ugyanazokat a hormonokat termeli a szervezetben mint az orgazmus. Jegyzetemből ide másolom hogy melyek azok: endorfin, szerotonin, dopamin és oxitocin.

"Orgazmus közben oxitocin szabadul fel, ami a szerelem érzésének kialakításán kívül az alvást is elősegíti."

Ezek közül van amelyik boldogságérzetet okoz, van amelyik fájdalomcsillapító hatású.

Persze ez nem azt jelenti hogy fájdalmat kell előidézni.

2017. jan. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) Próbálom elmondani egy barátomnak, de nagyon félek a reakciójától.. Meg neki is tök sok problémája van, és nem akarom a nyakába varrni az enyémet is. De valahogy csak erőt veszek majd magamon.

Amúgy sportolok, aikidozok, és attól jobb lett picit, de nem tudta teljesen megoldani a problémát.. Valamiért ilyenkor nem bírom nem megtenni. Mintha kényszeres lennék, vagy nem tudom.. Nagyon nem akarok ilyet csinálni még egyszer, mindig megfogadom, de akár 1 hét után is, újra azon kapom magam, hogy megtettem.. Nagyon utálom már ezt. Mintha nem tudnám uralni magam ilyenkor, és ijesztő:( Anyáéknak viszont végképp nem merek szólni.. Először valahogy a barátomnak kéne elmondanom...

2017. jan. 6. 23:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Kezdd el fejleszteni a sajat akaratod valszeg kihasznalnak lepj oda védd meg magad
2017. jan. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A barátodnak feltétlenül mondd el! Hidd el, végig fog hallgatni és megpróbál majd segíteni. Ha sikerült vele megbeszélned és nem történt változás, mondd el a szüleidnek. Nem fognak veszekedni veled, sem leordítani a fejed, inkább aggódni fognak és talán pszichológushoz visznek. Én is jártam ugyan ez miatt. Légy erős! <3
2017. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Bár nem hinném, hogy a szüleim nem fognak ordítani velem.. Múltkor fogytam 5 kilót, viszonylag rövid idő alatt (nem fogyóztam), és azóta ordítoznak velem, hogy nem eszem rendesen, pedig nagyon igyekszem, csak nem bírom megenni az adagot amit adnak.. Szóval ezért nem mondom el nekik szívesen. Meg alapvetően sokat nevetek, azt hiszik minden rendben van. Nem akarom összetörni őket ezzel:(

2017. jan. 6. 23:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért veszekednek veled mert nagyon aggódnak érted. Az a hirtelen 5 kiló fogyás cseppet sem normális, gondolj bele talán a szüleid azt hitték, hogy anorexia vagy bulémia van nálad alakulóban. Én is mindig kényszeresen mondtam, de hidd el megkönnyebbülsz ha elmondod. Ahogy mondják: Jobb sïrni a ppszichológusnál, mint nevetni a pszichiátrián.

Én csak azt kívánom légy boldog és jókedvű. Sok sikert, szurkolok neked és szeretném ha majd beszámolnál a fejleményekről!

2017. jan. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

2: Normál esetben nem!!!

Én a világon bármire képes vagyok, hogy elkerüljem a fájdalmat! Az égvilágon semmilyen örömöt nem okoz!!

Valami nagyon szétcsapta az illető idegrendszerét, ha így van bekötve.

2017. jan. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régen én is vagdostam magam, csak mert jó volt nézni a sebeket és nem is tudom már mért. Persze az én esetem kiderült koliban, koli-tanár felhívta a szüleimet. Nagyon aggódtak, de fura mód megakarták várni hogy én mondjam el. Mintha az lett volna az első alkalom. Utána már csak a szüleim kedvéért is erősnek kellett (volna) maradnom, mert nagyon aggódtak értem. Volt hogy a lábamat vagy a csípőmet vagdostam mondván azt egy bikini is elrejti.

Aztán egyszer csak gondoltam egyet, és arra jutottam hogy nehezebben nyomon követhető sérülések kellenének. Ezért ha vagdosni akartam, akkor inkább belevertem a karom az ajtófélfába, fürdőben csempébe, amitől lett pár kék-zöld foltom. Ez azért fájdalmasabb volt mint a vagdosás, így egész hamar leszoktam róla és azóta se vagdostam magam

De ez csak az én történetem. Ha nagyon nem megy akkor kérd egy pszichológus segítségét.

Én csak egyszer voltam pszichológusnál és nem is ezért, de figyelem elterelésként azt javasolta, hogy számoljak vissza 1000-től 13-asával, vagy mondjak magamban verset. Hátha valamelyik segít hogy eltereld a gondolataidat amikor rád tör az érzés hogy vagdosd magad

2017. jan. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!