Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nevet változtatók, van ahol...

Nevet változtatók, van ahol meg kell adnotok a születési neveteket?

Figyelt kérdés
A keresztnevemet biztosan, a vezetéknevemet még nem tudom, meg fogom-e változtatni. A kérdésem az, hogy van ahol KÖTELEZŐ megadni a születési nevemet? Vagy ha minden okmányomat lecserélem, olyan mintha soha nem is hívtak volna Vastag Bélának (csak példa), és a későbbi dokumentumaimba se írják bele?

2017. jan. 16. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Új születési anyakönyvet kapsz.


Ciki már a kolompár név?

2017. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
különösen az eszmeralda dzseniferrel együtt:)
2017. jan. 16. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok helyen meg kell adni a születési nevet, ez olyan, mint asszonyoknál a lánykori név (Vastag Béláné, született Gizda Gizella). Nemrég az unokaöcsémet neveztem meg az egyik banknál kedvezményezettnek, kellett hozzá az ő születéskori neve, valamint az anyja születéskori neve.
2017. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Hüłyeség!

Most csak azt esetet említem mikor valaki azért változtat nevet mert nem tetszik a vezetékneve. Ilyenre egyszer van módja az illetőnek.

(Házasság - válás az más tészta. Ilyen esetekben mindig megteheti, hogy nevet változtat.)

Magyar nevet kell választani. Magyar helyesírás szerint kell írni. Nem lehet történelmi személyiség neve.

A névváltoztatási folyamat során teljesen új anyakönyvet kap az illető. Ergo a születési neve is új lesz. Ha valahol meg kell adni a születési nevét, akkor már ezt az új nevet kell megadni, mint születési név.

Viszont ez nem jelenti azt, hogy 100%-osan eltűnik a régi neve. Bizonyítványok. Korábbi hivatalos iratok. Orvosi papírok. Stb Ezeken minden a régi neve fog szerepelni.

2017. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A házasság, válás miatti névváltoztatás az más tészta. Ott marad a régi születési név. Hiszen akkor nem kap új anyakönyvet.
2017. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy lesz új a születési neve, ki ez a falubolondja?
2017. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen új anyakönyvi bejegyzést kap idióta.


A házasoknál van az hogy megmarad a születési neve.

2017. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2017. jan. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatból megerősíthetem az előttem szólók válaszait. Régi bizonyítványokból természetesen nem tűnik el, de minden a névváltoztatás után készülő okmányban *kizárólag* az új név fog szerepelni, hiszen *születési névváltoztatásnak* hívják ezt a folyamatot. Új anyakönyv, új születési név.
2017. jan. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!