Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti megváltoztatnátok a nevetek...

Ti megváltoztatnátok a neveteket, ha mindenki cigánynak hinne miatta?

Figyelt kérdés

Nincs barna bőröm, nem viselkedek cigányosan, nem hallgatok cigány zenét stb, mégis mindenki cigánynak hisz, nem tudok már másra gondolni, csak arra, hogy a nevem miatt van, ami sajnos Dzsenifer...

Majdnem mindenkinek a legelső kérdése az, hogy cigány vagyok-e, és nem hiszik el, hogy nem vagyok az. Állandóan bizonygatnom kell, hogy magyar vagyok, sokszor úgy szoktam bemutatkozni, hogy Dzsenifer vagyok, nem vagyok cigány.

Ti megváltoztatnátok emiatt a neveteket?



2016. jan. 31. 12:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen sz*r nevet...
2016. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Nekem az a tapasztalatom, legalább is ismerősök körében, hogy ha valaki ilyen modern névvel rendelkezik, mint a Dzsenifer, és a nevét a magyar kiejtés szerint írja, akkor annak cigányosabb beütése van, mintha rendesen Jennifernek írná - ez a nézet valószínűleg abból ered, hogy a kisebbség közt hemzsegnek a Ketrinek, a Szandokanok és Dzsesszikák... hogy csak párat említsek.

Hogy megváltoztatod-e vagy se, a te döntésed, befolyásolni nem akarlak, max annyit tudnék ajánlani, hogyha már mindenképpen elhatározod magad a változtatásnál, akkor talán a neved magyar megfelelője jó választás lenne - ezzel megúsznád a családi balhét mondjuk az anyukáddal, aki csudaszép nevet akart neked és nem érti a panaszodat. Így a váltás talán nem ütne akkorát. De ez tényleg csak az én privát véleményem, szerintem már így is jó úton haladnak a közösségek, hogy elfogadják az egzotikusnak hangzó neveket is, és valljuk be, a Dzsenifernél sokkalta de sokkalta furcsább esetekkel is találkoztunk már. Én személyesen ismerek Achilleust és Gandalfot is...

2016. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Sose gondoltam olyanra hogy a Dzsenifer cigány név, mégcsak nem is ismerek olyan nevű cigányt. Ami a Youtube-n van a Kolompár Dzsenifer az pedig egy kitalált név, mert aki táncol rajta az még csak nem is magyarországi.
2016. jan. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
A Dzsenifer[1] kelta (walesi) eredetű női név, valószínű jelentése: fehér úrnő. :)
2016. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
(Wikipédia)
2016. jan. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A környezetemben kb. minden 3. cigánylány Dzsenifer.
2016. jan. 31. 12:31
 7/21 anonim ***** válasza:
akkor nem jó helyen laksz, én is ismerek Dzsenifert, aki nem roma és erről a névről sose jut eszembe egy roma se...
2016. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%

csak a baj van ezekkel a...:D

nekem a vezetéknevem magyar eredetű, még utána is olvastam meg néztem, de mifelénk sok cigány használja így engem is zavar...

Mondjátok, hogy ne legyek rasszista, mimkor semmi jót nem tesznek a környezetükkel, se magukkal csak lehúzzák, minden szinten, ja bocs 100-ból 1 kivétel akard mielőtt valaki ezzel jön elő :)

2016. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 opened paradise ***** válasza:

Az én keresztnevem Axel,hidd el,megértelek :D

Bár nem szoktak arra gondolni,de az összes nem hétköznapi névnél ott a gyanú sajnos,hiába vagyok egy hipó reklám.

És a helyedben sem tennem. Ezzel születtél,x éven át ez voltál te.

Nincs második neved? Vagy becenév? Mutatkozz be csak azon.

Különben is,hajóknál pl. balszerencsés átnevezni:D

2016. jan. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

Nekem volt Dzsenifer évfolyamtársam középsuliban, voltak közös óráink is.

Magyar volt és soha fel sem merült benne, hogy ez cigány név, vagy cigányos vagy bármi. Igazából eddig eszembe sem jutott, hogy ez a név más lenni, mint a Mari, Gizi, Ági vagy akármi.

Jó proli közegben mozoghatsz ahol ez bárkit érdekel.


Én egyedül azt nem értem, miért nem lehet az eredeti írásmód szerint anyakönyveztetni ezt.

2016. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!