Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen volt az élet 2000...

Milyen volt az élet 2000 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
jó volt vagy rossz?

2017. jan. 16. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kinek?

Egy uralkodónak biztos jó volt, vagy egy befolyásos, ranggal rendelkező személynek. Azonban több mindenkinek volt rossz, mint jó!

2017. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon szubjektív megítélésű dolog, ráadásul egy más korból, évezredek távlatából lehetetlen megmondani, hogy az akkori ember milyennek érezte. És nagyon nem mindegy, hogy ki volt az.
2017. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
most is szar az elet, kepzelem milyen lehetett 2000 evvel ezelott, se modern technika se semmi undorito.
2017. jan. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a modern technika dönti el egy élet minőségét. Esetleg javíthatja, ha minden más rendben van.


Attól még, hogy kényelmetlenség van, vagy bonyolult a mindennapi élet, még lehet jó. Gondolj azokra, akik elmennek hetekre sátorozni, nomád körülmények közé, vagy egyenesen kiköltöznek az erdőbe, önfenntartó életmódot választva. A boldogság sok összetevős, ennek csak egy része az anyagi javak által nyújtott öröm, legalább ilyen fontos a lelki harmónia, és a jó minőségű emberi kapcsolatok. (No és persze az egészség, de induljunk ki abból, hogy az nagyjából egyforma az összehasonlításunkban.)

2017. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Jó:

Egyház nélküli.

Nem volt ekkora a rétegződés.

Kevesebb volt az ember.

A természet nagyobb figyelmet kapott.

Az emberek nagy többsége képes volt a túlélésre önmagától, és nem csak a gép előtt ült egész nap, mert esett kint a hó.

A népek értékei, és többnyire érdekei egyek voltak.

Nem volt akkora a hatalomvágy, mint most.


Rossz:

Szörnyű egészségügyi körülmények.

Véres harcok... nem mintha fejlődtünk volna. :"D

Borzasztó nagy tudatlanság/műveletlenség... -"-

A fizikai fejlesztés sokkal nagyobb szerepet játszott, mint a szellemi.

2017. jan. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz volt. Az ókori Rómában gladiátor viadalokat rendeztek és 6000 szereplőt vonultattak fel az egyik előadáson és élő adásban hullottak az emberek, miközben a nézők nézték. Indiában az egyik uralkodó be akart venni egy erődöt, ahova 24 ezer ember menekült, állítólag ezek mind nők és gyerekek voltak és mindet lemészárolták. Görögországban a nőknek nem volt szavazati joguk, mindent a férfiak irányítottak és állandóan folytak a harcok. Nem mintha mostanában nem lennének harcok. Bizonyos szempontból biztos jobb volt. Én is szoktam arra gondolni, hogy bár hamarabb születtem volna egy pár évszázaddal és valahova máshová születtem volna.
2017. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Sztem jo, mert volt valami csoka aki a vizbol bort tudott varazsolni. Bar sztem kannas lehetett, mert vegul egy kereszthez szogeztek.
2017. ápr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem voltak kórházak, tiszta víz, se normális etel, koszos voltál hetekig stb... az utcára öntötték a szemetet, a nőket megerőszakolni teljesen természetes dolog volt. Max életkor 40 volt. De ha háború volt akkor fiatalon is. Ész nélküli értelmetlen háborúk, öldöklések. A nők nem szerelemből házasodtak. És még lehetne sorolni. ... jobb hogy most élünk igaz sz.ar az élet most is de nem annyira mint akkor.
2017. ápr. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!