Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki nem dolgozik, de...

Ha valaki nem dolgozik, de ledolgozott 1-2 hónapot bejelentve (összesen ennyit egész életében) annak járhat valamilyen segély?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek le emiatt, még fiatal vagyok ezért nem dolgoztam többet.
2017. jan. 18. 20:08
 1/2 anonim válasza:
Aktív korúak ellátása megjár
2017. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom biztosra, de szerintem nem.


Jó pár éve, én becsületes, meg normális akartam lenni.


Végeztem az egyetemmel, és nem kaptam munkát.

Regisztráltam a munkaügyi központnál.


De semmi és ismétlem semmi értelme nem volt.


Teltek a hetek a hónapok és csak abból állt az egész, hogy az általuk megadott időpontban legyek ott, aztán mégis vártam 3-4 órát, adtak egy igazolást, de semmi.


Volt akkor valami szabály, hogy 1 év után jár némi segély, de nem kaptam egy fillért sem.


Még jó, hogy feketén majd kidolgoztam a belem különben az utcára kerültem volna az albérletből.


Röviden:

Ilyenre ne számíts!

Ne gondolj szabadnapokra, meg nyugdíjra, hanem legyél a magad ura/úrnője (még ha fura is a kifejezés).


Asszem van valami közmunka, amikor is UGYANÚGY napi 8 órát dolgozol, heti 5 napon keresztül, mint bárki, de csak 48 ezret kapsz kézhez.


De ha nem az életed múlik rajta, ilyenbe ne menj bele!


Inkább hirdess, legyél bébiszitter, korrepetálj, varrj, nyírj füvet, vagy bármi amihez értesz, hirdesd magad!

2017. jan. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!