Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hajléktalanok miért nem...

A hajléktalanok miért nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Tudtommal az önkormányzatoknál meg ilyen-olyan szervezeteknél foglalkoztatnák őket.

Szoktam egy hajléktalannak adni ételt, de az egyik barátom azt mondta, hogy a hajléktalanok az esetek 99%-ában nem érdemlik meg, mert alkoholisták vagy drogosok vagy agresszívak voltak a családjukkal... és ha akarnának, dolgozhatnának


Ez igaz? Nem tudom, hogy jót vagy rosszat teszek azzal, ha támogatom azt a hajléktalan férfit..



2017. jan. 20. 17:09
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
27%

Figyelj, ez szerintem nagy mértékben igaz lehet. Mert most érted, olyan emberekről van szó, akik kicsit sem akarnak tenni a saját jólétükért. A legtöbbjük kint kéreget s általában nem arra, hogy eljárjon dolgozni vagy jusson neki étel.

Ráadásul nem értem őket abból a szempontból se, hogy miért nem követnek el bűnt. Simán bedobhatnák őket egy cellába s eltartaná onnantól őket az adófizető nép. De neeem! Sokkal jobb dolog a padlón fetrengeni a bűzben, nem igaz? Végülis a sitten nincs pia...


Ezek az emberek egytől egyig beletörődtek a helyzetükbe s szart se tesznek ellene.

2017. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
28%

akik kicsit sem akarnak tenni a saját jövőjükért *

nem jólétükért :D azért tesznek persze, az alkohollal, de a jövőjükért...

2017. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
92%
Sok hajléktalan dolgozik, sokan vagy "Fedél Nélkül"-t árulnak vagy másképp keresnek pénzt. De mikor kirekeszti a társadalom nagy része őket mint a haverod akkor sajnos nem is lehet őket pozitív módon munkára bírni, és tegyük hozzá sokan nem alkalmaznák őket. De vannak szervezetek akik segítik őket talpra állni, nem egy példa van erre.
2017. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
86%

Én hajléktalan vagyok, és dolgozom.

Nem iszom és nem dohányzom.

Wifiről van netem, a szállóm van wifi.Munkám is van, közmunkás vagyok, hétvégente udvarkarbantartást és favágást szoktam végezni.

Az asszony a válásnál kisemmizett és pedig mehettem a hajléktalan szállóra, ha nem akartam az utcán lakni.

Ezt megtudták az előző munkahelyemen, ahol egyetemi végzettséggel dolgoztam, majd mindenki kikezdett, utálkoztak, és úgy pár hónap után közölték, hogy egy ilyen ember, mint én nem illik a csapatlégkörbe.

Szállóról jártam dolgozni.

Így lapátra tettek, így lettem közmunkás.

Innen kikerülni nem lehet.

Sok éve csinálom, esély arra nincs hogy pénzem legyen, a szemét asszony még a válás után rokontartást is akart követelni.

Egyszer összefutottam vele, közmunkásként, vigyorogva csak annyit mondott, "én ennyit néztem ki csak belőled, nem is értem miért álltam veled szóba, mikor megismertelek".

Szóval ennyi a rövid életem.

2017. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Azt a férfit, akinek ételt szoktam adni, még nem láttam kéregetni. Suli után, amikor különórára megyek, mindig ott kukázik a magántanárom háza közelébe, és megsajnáltam. Sajnos nem túl tápláló ételek(1 tábla cukormentes csoki, narancs, kőrte...) szoktak lenni az uzsimaradékaim, de talán jobb mint a szemét. Mindenesetre mindig szépen megköszöni.

Nagyon remélem, hogy nem alkoholista vagy aggresszív stb.

2017. jan. 20. 17:18
 6/41 anonim ***** válasza:
84%

Azoknak sincs munkalehetősége,akik nem hajléktalanok! Közmunkát sem kap mindenki. Sokan azért isznak, mert így könnyebb átvészelni a hideget, az életet. Nagyon sokan nem tehetnek arról, hogy hajléktalanok lettek. Sokan a válás után lettek hajléktalanok, vagy a Bank elvitte a házukat.

Nem lehet mindenkit elítélni.

2017. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

*közelében

*körte

2017. jan. 20. 17:21
 8/41 A kérdező kommentje:
Remélem így van. Igazából nem volt alkohol szaga, de nem is figyeltem. Nem nagyon tudom, hogy mik a drog tünetei, de nem volt nagyon karikás a szeme...
2017. jan. 20. 17:24
 9/41 anonim ***** válasza:
40%
Talán azért, mert hajléktalanok?!
2017. jan. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Rendes ember vagy. A hajléktalanok között is van rendes, önhibáján kívül nehéz helyzetbe került ember és van bűnöző is ugyanúgy, ahogy a hajlékkal rendelkező emberek is sokfélék. Sajnos a hajléktalan létből nagyon nehéz kikecmeregni, hajléktalanként nem jutnak jól fizető normális munkához, minimálbérből pedig nem tudják megteremteni a saját otthont. Én is sokszor segítek a nálam szerencsétlenebbeknek...
2017. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!