Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meg lehet szokni a mindennapi...

Meg lehet szokni a mindennapi testközeli haláleseteket? 20/l (Többi lenn! )

Figyelt kérdés

Első éves ápoló hallgató vagyok a pte-etk-n. Ezelőtt semmi közöm nem volt az egészségügyhöz, de tudtam, hogy embereken szeretnék segíteni. Ezért jelentkeztem diplomás ápolónk (majd később aneszteziológus szakaszisztens szeretnék lenni).

Eddigiekben úgy gondoltam, semmi nem akadályozhat meg ennek elérésében és a halálesetek se fognak felkavarni. A probléma a következő: a péntek történt olaszországi busztragédia iszonyatos mértékben felzaklatott valamint elgondolkodtatott, hogy fogom-e bírni a mindennapos haláleseteket.

Meg lehet szokni? Mennyi idő alatt lehet túllenni a dolgon?



2017. jan. 22. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet megszokni. Majd ki fog alakulni mindenféle megküzdése mechanizmusod, amikkel ki fogod bírni, de sose lesz olyan, mintha semmi sem történt volna. Arra kell figyelni, hogy ezek a megküzdési, feldolgozási stratégiák konstruktívak és egészségesek legyenek. Az olyan szakmákban, amiknél gyakran előfordulnak halálesetek, ajánlott bizonyos időközönként pszichológust is felkeresni, aki ad tanácsot és ellenőrzi azt is, hogy nem vettél-e fel valamilyen káros, destruktív szokást a megküzdéshez (pl alkohol).
2017. jan. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg lehet szokni.
2017. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem megszokod hanem megtanulod feldolgozni, kezelni az ilyen helyzeteket.
2017. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nektek mi ez a mechanizmus?
2017. jan. 23. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaaj, nyugi mar. Te nem fogod apolni a kozuti balesetekben szenvedoket. Te a 80 eves haldoklo nyanyakat fogod tisztabarakni meg infuziot cserelni.
2017. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A veronai engem is nagyon felkavart és mást is, ez teljesen természetes. Ilyeneket minden nap azért nem fogsz tapasztalni szerencsére.
2017. júl. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!