Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már 4 éve elballagtam a...

Már 4 éve elballagtam a gimnáziumból, de még mindig rosszul érzem magam miatta. Változik ez majd valamikor?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem szerettem oda járni, nem tudtam beilleszkedni, mindennap szorongtam, amikor bementem, a jegyeim se voltak már olyan jók, általánosban jó tanuló voltam, de középiskolában volt ami nagyon rosszul ment.

Egyszerűen utálom magam, hogy ide jelentkeztem, hogy nem néztem jobban körbe, persze ajánlották ezt a helyet sokan, de úgy bánom már, hogy nem a Szerb Antalt választottam, szerintem fel is vettek volna (állítólag ott nagyon jó a légkör, meg a hangulat, nincs nagyon klikkesedés, jól is tanítanak), bár nem tudom sikerült-e volna beilleszkednem, mert nagyon visszahúzódó vagyok. Meg az is bánt, hogy rangsor szerint ez nem egy olyan jó hely volt, tőlem meg többet vártak, mert azért képes lettem volna rá.

Már rég elballagtam, de még mindig ezen rágódom, hogy miért nem jelentkeztem át menet közben. Meg az a gond, hogy ez a kellemetlen 4 év kihat az egyetemre is, egyszerűen kevesebbnek érzem magam mindenkinél. Legszívesebben újrakezdenék mindent 14 éves koromtól.

Elmúlik ez majd valahogy?



2017. jan. 25. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Túlzottan szorongós vagy. Nézz körül az EFT oldalain.
2017. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el. Kezdj új életet, mintha a gimi meg sem történt volna.
2017. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Haha, engem éppen a Szerb Antalból utáltak ki, szörnyű hely, és azok a szerencsétlenek, akik ott végeztek nem tudtak jó karriert csinálni, örülök, hogy 1 év után eljöttem onnan. Természetesen el tudok menni a gimi előtt úgy, hogy ne gondolkozzak ezen, talán 1-2 évig okoztak nekem gondot a régi sérelmeim.
2017. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valóban igaz, hogy nagyon szorongok. Nem tudom miért tört rám ez az egész, és az se biztos, hogy máshol jól éreztem volna magam. Csak szinte mindenhol az látom, hogy milyen szépek voltak a gimis évek, milyen jó emlék volt vagy hogy mások tökre örülnek a választásuknak. Mintha ez szabályszerűen így kéne hogy legyen, csak az én életem ment volna félre.

Utolsó, megkérdezhetem részletesebben, hogy a Szerb Antalban Te milyennek láttad a légkört? Mármint mivel kiutáltak, meg akik ott végeztek, nem találták meg a számításaikat.

2017. jan. 25. 19:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz volt a légkör, full lány osztály, én meg a lányokkal nem jövök ki olyan jól, mint a fiúkkal. Egyébként szerintem nincs olyan, hogy egy egész gimiben jó a légkör, osztályonként változik. Akikről tudok valamit, azok nem is tanultak tovább, nem csináltak nagy karriert, illetve (mivel ez egy nyelvi osztály volt) nem tanulták meg a nyelvet sem, akkor meg szerintem felesleges heti 20 órában nyelvet tanulni 4 évig, ha semmi haszna nincsen. Nem kellene ezen bánkódnod már, inkább építsd a kapcsolatokat most az egyetemen, nem értem miért hatnak ki a gimis évek a mostani életedre, ezen nem szabad ennyit rágódni, illetve a mostani évfolyamtársaid nem tudják mennyire voltál népszerű a gimiben.
2017. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Melyik gimi volt ahonnan ennyire rossz érzésekkel kellett szembesülnöd? Persze vannak olyan emberek,akik annyira megszokták az általános sulit (tanárok,barátok, akár még az oviba is együtt bandázhattatok), hogy nehezen válnak meg a jó és megszokott szeretet teli légkörtől. De tudod mindenütt vannak akadályok... ez az élet egyik nagy feladata, hogy megismerd önmagad és ezáltal tudd kezelni az eléd állitott akadályokat úgy, ahogy a te személyiségednek a legmegfelelőbb. Tűzz ki egy célt magad elé, amiben hagyd magad kiteljesedni és ne rágódj a múlton hisz változtatni már nem tudsz rajta:-)
2017. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Mi 2.helyen a Szerbet jelőlnék az angol NYEK-es osztályt. Megkérdezhetem, a válaszolótól aki oda járt, hogy mi volt a baj a sulival illetve a nyelvoktatással?
2017. jan. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 nekem az ottani emberekkel volt főleg bajom, egy egész gimit azért az alapján nem akarok megítélni, hogy páran nem tanulták meg a nyelvszakon a nyelvet. Amikor odajártam semmi kiemelkedő nem volt, se a pedagógusok, se a módszerek tekintetében. Ráadásul a suli kint van a város szélén, ez eleve depissé tett, mert nem a városban van, ahol jó programokat lehet szervezni suli utánra, hanem kint a pusztában, teljesen eltávolodtam a korábbi barátaimtól is, mivel nem tudtam velük találkozni.
2017. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A Teleki Blankába jártam.

Valóban nehéz volt a változás az általános és a gimi között, de alapvetően vártam, kíváncsi voltam az újra, a középiskolára. Nem volt valami nagyon összetartó az osztály, de nem is volt olyan rossz ilyen tekintetben. Végül kialakultak a klikkek, csoportok, ami ilyenkor lenni szokott, én viszont nem voltam ilyen, alapvetően nem akartam csak egy csoportba tartozni, meg bennem nem volt meg ez "a szokásos barátkozási metódus".

Egyébként nem voltak benne rossz emberek, (1-2 idiótát leszámítva), szóval ezért is bánom, hogy nem voltam képes beilleszkedni.

2017. jan. 27. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!