Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kemény kritikát hogy dolgozzát...

Kemény kritikát hogy dolgozzátok fel?

Figyelt kérdés

Picit rinya lesz. Mondjuk úgy az emberek nem hisznek bennem. Szüleim szerint alkalmatlan vagyok bármire, tesóm meg kiváló. Szakmámban nem nagyon tudok elhelyezkedni, lényegtelen most mi az. Szüleim itt sem hisznek bennem, sőt, a barátaim csak lehúznak. Volt egy lehetőségem, rossz szakmai megszólalás, ahol a szakma nagyjai, vagy ismertjei eléggé kritizáltak, és ez kezdőként rossz volt. Persze jó, mert hozzám szóltak, de rossz érzés, hogy senki sem hisz bennem, és minden felgyült egy perc alatt bennem. Most ott tartok, hogy feladom. Másnak semmi befektetessel megy, letojja az életet stb.

A lényeg, hogy ti hogyan dolgozzátok fela kudarcot? Nincs valami tippetek? Köszi. 26f


2017. jan. 30. 20:03
 1/3 longlife ***** válasza:
... rossz szakmai megszólalás...ezt csak azért vettem ki,hogy kivesézzük.Végig gondolhattad volna,hogy amit mondasz,az jó-e? Ha igen állj ki mellette.De mivel rossznak vélték akkor sem kell végig állni a sarat.Ugyan is.Ha nem szólalsz meg a kritizálás után,sajnos szívni fogják a véred..Ha visszaszólsz magyarázkodsz,szájalsz akkor ég inkább köszörülik a nyelvüket...Ha csak annyit mondasz tisztelet teljesen:Belátom rosszat mondtam,és köszönöm a kritikát,tanultam belőle.(nem biztos,hogy ez a legjobb,de nekem bevált)...Ezek után már nem b...ogatnak...Ha lesz mégis 1-2 azt meg fölényesen nyugodtan leállíthatod..pl:...kérd privátba ha érdekel...
2017. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kritikát nem negatívként élem meg.

Ha a kritikának van értelme, nem csak kötekedés, akkor örülök neki hogy megosztotta velem és próbálok javítani azon amit elrontottam. Neked kell hinni magadban, nem másnak..

2017. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Én mondjuk az a fajta vagyok, ha valaki azt mondja nem, én csakazért is megcsinálom.

Volt olyan tanárom egyetem első évében, aki azt mondta, hogy "biztos, hogy maga ezt a pályát akarja?" ilyen tök lefitymálóan, mert akkor az a vizsga nem sikerült olyan jól, mert eleinte tök lusta voltam egyetemen. Azóta két diplomám van, ötösre diplomáztam, és az MSc-s tanszékvezetőm konkrétan hisztériázott, hogy maradjak PHd-zni.

Szóval mérlegeld, jogos-e a kritika, aztán legyél jobb. Nem tudod, ki mitől sikeres. Nekem is ismerősök mindig azzal izéltek, hogy "óh, neked úgyis sikerülni fog, mert okos vAGY" ami egyrészt igaz, másrészt meg 10-12 órákat tanulok egy-egy vizsgaidőszakban naponta, és azért kapok ötösöket. Vagy ha kapok egy hármast, akkor megyek és kijavítom, mert tudom, hogy megy ez jobban is.

Szóval te sem tudhatod ám, hogy kinek mennyi befektetéssel megy az élet, de az biztos, hogy attól még senki nem lett sikeres, hogy ült a fenekén és sajnáltatta magát. Úgyhogy tedd oda magad te is. Mérlegeld, mennyire jogos a kritika, tudsz-e tenni ellene, tudsz e változtani, tudsz-e jobb lenni, és akkor csináld meg.

2017. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!