Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzátok fel,...

Hogyan dolgozzátok fel, hogyan viselitek a kudarcot?

Figyelt kérdés
2016. dec. 14. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
attól függ, mit nevezel kudarcnak? mert ,ha elmész a boltba és otthon felejtetted a tárcádat akkor az pl. nem kudarc. haza mész a tárcádért és vissza a boltba. nagyjából az összes kudarcot így kéne kezelni "elméletben". megrázod magad és mész tovább ,azzal a címszóval, hogy "leszarom". csak, hogy egy szerelmi csalódás, munkahely elvesztése, barátok eltűnése az életedből sokkal nagyobb űrt hagy maga mögött. van akinek élete legnagyobb problémája (még most) az, hogy nem evett sajtburgert ebédre, szóval az is segíthet ,ha pl. belegondolsz, hogy sokan az utcán töltik a karácsonyt... így valamivel talán könnyebb lehet, ha elhiszed, hogy nem csak neked vagy nem neked legrosszabb a világon. ja és a kudarcokból, pl. amiket felsoroltam legkönnyebben úgy lehet kijönni, hogy mivel feladni úgysem adhatod.. jobb,ha elkezdesz dolgozni a változáson.. új munka, új szerelem, új barátok. és ez minden másra igaz.. pl. új hobbi, új stílus, új minden. ha van pénzed, akkor már jelentősen csökken a depresszió esélye ,így belekezdhetsz nagyon-nagyon sok dologba.. kezdve a legkisebbekkel: vásárlás, programok szervezése bármi. ne legyenek korlátaid, ha vannak dolgozz rajta, hogy felülírd.
2016. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megbuksz egy tárgyból egyetemen.. például.
2016. dec. 14. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egyből sírok.. Nagyon ritka, hogy vissza tudjam tartani. Átrágom magamba vagy kibeszélem és elengedem. De van olyan ami felbüffen.
2016. dec. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tekintek erre, hogy a

"HIBA IS A FOLYAMAT RÉSZE"


Értem ezalatt: egy hiba, egy tévedés és következésképpen egy kudarc nem végleges, nem egy stigma, amit életünk végéig cipelünk. Egy kudarc inkább csak visszajelzés, hogy min érdemes még dolgozni önfejlesztésileg. Ennyi.

Legközelebb már nem lesz kudarc. Ha mégis, akkor tpvább fejlesztünk és ismét nekifutunk.

Ha egy idő után nem szűnnek a kudarcok, akkor érdemes elgondolkodni, hogy mennyire a "mi utunk" a dolog. A szűnni nem akaró kudarc ugyanis figyelmeztethet arra is, hogy nem abba az irányba kell tartani.

De ennél nincs nagyobb jelentősége.


Sokkal rosszabb az a negatív érzelem, amit "kedves" embertársainktól kapunk néha kudarc esetén. Sokan úgy állnak hozzá, hogy egy kudarc egyenlő a VÉGÉRVÉNYES ALKALMATLANSÁGGAL. Pl: "Ezt már tudni kellene", "nem történhet meg", "mire fogod vinni így, ha..." stb stb.

Ez az ilyen emberek saját nyűgje a saját fejükben. Felvilágosult ember elfogadja, hogy a kudarcnak is van létjogosultsága és nem kell miatta rosszul érezni magunkat.

2016. dec. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Attol fugg. ha fontos dologrol van szo, akkor duhongok egy sort, aztan lenyugszom es megprobalom ujra (mar ha olyan jellegu a dolog).


Mivel alapvetoen sikeres vagyok az eletben ezert nem bizonytalanitanak el a kudarcok.

2016. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kudarcok után nem szoktam semmit depizni, átgondolom mit b...tam el és legközelebb nem követem el ugyanazt a hibát. Megbuknék valamelyik tantárgyból másnap nekiállnék tanulni ezerrel bármennyi sírás és aggodalom nélkül.
2016. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!