Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 150e nettó fizetés, Európán...

150e nettó fizetés, Európán belül melyik országban (és annak városaiban) számít jó fizetésnek, egyedüliként?

Figyelt kérdés
2017. febr. 8. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Románia? Moldova?
2017. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem sehol.
2017. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

HUF-ban? Szerintem sehol (Európában). Albániában, meg Ukrajnában se, meg azoknál se, akiket már nem igazán szoktunk Európához venni, de földrajzilag arra vannak.


Viszont relatív, hogy mi a jó, például nálunk, Mo.-on egyre szrabbak az átlagfizetések, a mediánfizetések főleg, meg eléggé nagyok a társadalmi különbségek, lásd: egy gázszerelő Felcsúton, vagy hogy a népességünk jelentős része él a létminimum alatt (ami becsült adat, ugyanis fideszék eltörölték ennek a statisztikának a vizsgálatát, hogy ne látszódjanak annyira az egyre növekvő problémák...)

2017. febr. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az sacc 500 euró. A környező országok nagy részében ennyit keresnek a gyári, raktáros, stb melósok. 1-2 helyen van jobb élet, ott is csak max 2-300 euróval.


Neked angliában is csak nettó 300u HUF lenne a fizetésed egy fos munkával, amiből ha mindent levonogatsz lakhatásra stb marad ugyanúgy 150 nettód, és akkor még nem ettél semmit, és nem voltál sehol.

2017. febr. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerbiában a minimálbér kb. 55 ezer ft. Itt ennyit keresnek a gyári melósok, raktárosok, boltosok és társaik. 150e ft, jó vicc. :D

Amúgy Szerbiában nem számít rossz fizetésnek a nettó 150e ft, bár annyira kiemelkedőnek se. Ennyit keres egy átlag diplomás. (tanárok pl. még ennél is kevesebbet, kb 130e ft-ot)

Bár amúgy ehhez tegyük hozzá, hogy alapból az élet is olcsóbb Szerbiában, talán a ruházkodást kivéve tényleg minden olcsóbb. A cigi, alkohol (ami ezekben az alja országokban igen nagy népszerűségnek örvend) meg arányaiban sokkal olcsóbb, mint Magyarországon.

Szóval nem mondanám azt, hogy az életszínvonal sokkal rosszabb lenne, mint Magyarországon. Rosszabb, de nem túlzottan sokkal. Alacsonyabb fizetések - olcsóbb árak.


Ebből pedig ki merem következtetni, hogy a 150e ft-os fizetés nem számít rossznak Szerbián kívül még Macedóniában, Albániában, Bosznia-Hercegovinában, Montenegróban és Moldovában. Ja, meg persze Koszovóban, bár ezt mindig elfelejtem külön megemlíteni.

Szerintem meg lehet még élni belőle Bulgáriában, Romániában és Ukrajnában, de erre azért nem mernék fogadni.

2017. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!