Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Friss diplomás gyakornok...

Friss diplomás gyakornok tanítóként mennyi a havi fizetés jelenleg, ha nincs nyelvvizsgám? Bruttó 177-es vagy 125-ös?

Figyelt kérdés
Hallottam ezt is és azt is, most akkor melyik érvényes? Gyakornok kollégák válaszának nagyon örülnék! Köszönöm.

2016. szept. 29. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
125
2016. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Komolyan 125e Ft Bruttó egy tanítói fizetes? 😳
2016. szept. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha a kerdezonek nincs nyelvvizsgaja, diplomaja se lehet, fizetest erettsegi utan kap.
2016. szept. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Hogy lehetsz diplomás nyelvvizsga nélkül?
2016. szept. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én még nem diplomáztam, csak érdeklődök. Mert két ismerősöm akik most "diplomáztak", de még nincs meg a nyelvvizsgájuk, el is helyezkedtek tanítóként, és mindketten bruttó 177-et kapnak. Viszont egy harmadik ismerősöm ugyanígy, csak bruttó 125-öt. Ezért nem értem most akkor melyik érvényes?

Jó lehet itt szőrszálat hasogatni, hogy akkor lediplomázott valaki vagy nem, ha nyelvvizsgát még nem csinált, szerintem a kérdés lényegét mindenki értette.... Nyelvvizsga nélkül is el lehet helyezkedni, és két éven belül le KELL tenni. A kérdés az, hogy melyik fizetési kategóriába esik törvény szerint az illető...

2016. szept. 30. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az első 2 ismerősöd bemondta, hogy elvégezte az iskolát, és ez alapján állították be a rendszerben. Talán még azelőtt volt, mikor be kellett volna mutatni felvételkor a végzést bizonyító oklevelet.


Azért elkeserítő, hogy felsőoktatásban tanuló nem érti, hogy nincs diplomázott és "diplomázott". Ha nincs nyelvvizsga papír, emiatt nincs oklevél a kezében, akkor nincs diplomája→nem diplomázott!

Ez nem szőrszálhasogatás: ezen áll vagy bukik sok dolog. Pl az elődöm a munkahelyemen azt mondta xy egyetemen végzett, amikor felvétel után kérték, hogy adja le a diploma másolatát mert az még elmaradt és kiderült, hogy nincs, kivágták mint macskát sz...!

2016. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindegyikük júniusban államvizsgázott, és kapta meg z igazolást erről. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem teljes értékű diploma, viszont a nyelvvizsga kivételével, minden követelményt teljesítettek, és a diplomaosztón kapták meg erről az igazolást, ami igen, még nem a kemény fedeles diploma, de pedagógusként elhelyezkedni már el lehet vele, és két éven belül kell megcsinálni a nyelvvizsgát, majd akkor megkapják a diplomát. Azért fogalmaztam így, mert nem tudom a pontos nevét ennek az igazolásnak, ami azt mutatja, a szakdolgozatot megírtad, az államvizsgád sikeres volt, de nyelvvizsgával még nem rendelkezel. Ismétlem diplomaosztón részt vettek az illetők, és ezt a papírt kapták, gondolom világos miről beszélek, és elnézést hogy az idézőjeles diplomázás szót használtam. Így mér érthető?


Szóval újra, a kérdésem a következő. Most júniusban diplomaosztón részt vett, államvizsgázott szaktársaim két hónappal később, vagyis most szeptemberben elhelyezkedtek tanítóként. Ez azt jelenti hogy szerződést kötöttek, ahol a KLIK számára KÖTELEZŐEN be kellett mutatni a végzettségüket. Ha csak bemondás alapján lehetne tanítóként elhelyezkedni, akkor a szomszéd Józsi bácsinak is esélye lenne erre. Véleményem szerint olyan lehetőség nem is létezik, ahol egy iskola ne kérné a végzettségről a papírokat, csak úgy "elhiszem neked hogy van diplomád" alapon alkalmazna egy tanárt, tanítót. (Tudom, tudom nekik még nincs diplomájuk :) ) A szerződésben mindegyiküknél szerepel a leírásban a nyelvvizsga hiánya, illetve a havi fizetés bruttó összege.


Két esetben ez az összeg bruttó 177 ezer, harmadik esetben bruttó 125. Mindegyikük általános iskolai tanítóként van alkalmazva, illetve gyakornokként.


A kérdésem még mindig az, hogy hivatalosan melyik fizetési kategóriába kell esnie. a 2016-os évtől annak, akinek csak a nyelvvizsgája nincs meg, de már államvizsgázott, és gyakornok tanítóként elhelyezkedett.


Kérem olyan válaszoljon, aki érti a kérdést, illetve biztosat tud mondani! Nekem még van egy évem, de sajnos az angol lassan megy, mert drágák a magán órák, illetve nyelvsulik, és egyébként meg nem is használom... :(

2016. okt. 1. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Tavaly még úgy volt-és asszem most is igy van-, hogy a munkáltatói jogokat az iskola igazgató gyakorolja, a fenntartó-KLIK-csak a keretet szabja meg. Tehát ha az igazgató úgy dönt, hogy az idevonatkozó jogszabályt úgy értelmezi, hogy a nyv.-t megelőlegezve veszi fel a tanitót teljes állásba, akkor kifizetheti neki a 175-öt. Ha nem igy értelmezi, akkor 125 a megoldás.

Egyébként országszerte tanító-hiány van, ami az elkövetkezendő években fokozódni fog. A bölcs igazgató ideje-korán "bevásárol" minőségi kollégából, aminek nem feltétlenül releváns mutatója a nyelvvizsga megléte.

2016. okt. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Akkor valószínűleg ez lehet az oka! Bár nem igazán értem, ha meg lehet oldani a több fizetést, egy igazgató miért nem segíti a pályakezdő pedagógust azzal, hogy úgy értelmezi, több legyen az az amúgy sem sok pénz... :( Szomorú. Egyetértek veled abban, hogy nem a nyelvvizsga megléte dönt ebben a témában, viszont sajnos kötelező... remélem nekem hamarosan sikerül, szenvedek vele nagyon, hiszen egyáltalán nem használom, és a munkám során sem fogom. Rengeteg pénzt szórok el az angol tanárokra, oktatásra, azért hogy utána közöm ne legyen hozzá... és akkor ne legyek pálya, vagy inkább ország elhagyó. Hát köszi...:)))


Kicsit elkanyarodtam a témától, csak ez annyira felháborít mindig.

Köszönöm még egyszer a választ!


Szép napot!

2016. okt. 6. 01:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan az államvizsgát, az elèg. Kapsz egy igazolást, hogy a nyelvvizsga hiányában nem írták mèg meg az okleveles ez, de a lènyegen nem változtat. Ha fel akarnak venni, így is felvesznek. Föiskolai diplomával, gyakornok pozícióba F vagy H kategoria
2017. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!