Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én látom rosszul a dolgokat...

Én látom rosszul a dolgokat vagy a szüleim? 21F

Figyelt kérdés
Amióta 18 éves lettem, folyamatosan megkeserítik az életemet, azt érzékeltetik, hogy ők nem kötelesek eltartani engem, a kaját és a rezsit is számon kérik rajtam. Tovább mentem egyetemre, ott sem támogattak csak hébe-hóba pár ezer forinttal, az is nagy veszekedések árán, nekem kellett kiszenvedni mindent amire szükségem volt, spórolni, éhezni, szenvedni. Amíg nem végzek el egy rendes szakot, csak piti munkák jutnak, de több ezer oldalnyi anyag megtanulás, valamint a folyamatos rohangálás a pénz után, a számolgatás, nélkülözés aláásta teljesen az életemet. Csak csapongok ide-oda, néha van egy kis pénzem, néha nincs, állandó munkát nem találok, a sulival se végeztem még...fogalmam sincs mihez kezdjek.
2017. febr. 10. 12:50
 1/10 A kérdező kommentje:
Már ott tartok, hogy inkább megölöm magam, mert se képzettségem, se munkám, úszok az adósságokban, a szüleim meg vígan élik az életüket...apám is nyugdíjas (pedig csak 50 éves), semmit nem csinál évek óta, csak tv-t néz meg gépezik egész nap, új cuccokat vásárol minden hónapban, de amikor 10 ezer forintot kértem tőle, akkor teljesen fel volt háborodva.
2017. febr. 10. 12:52
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Te látod rosszul. A nyugdíjas szüleid végigdolgozták már az életüket, ne rajtuk felkapaszkodva akarj célba érni. Ha unatkozó milliomosok lennének, az megint más, akkor neked lenne igazad, de két minimálnyugdíjas kisöregtől mi a túrót követelsz? Diákmunkázzál szépen, ahogy a legtöbben teszik, diákhitel is van, ha el akarsz valamit érni akkor te dolgozz meg érte, ne a markodat tartsd, és pláne ne hasonlítgasd a te családodat, a te helyzetedet a kiváltságos gazdagokéhoz.
2017. febr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Dehogy dolgozták végig, kaptak a szüleiktől egy kész házat, berendezve, mindennel, munkahelyre is berendezték őket, tőlem meg elvárnak minden szart.
2017. febr. 10. 13:04
 4/10 A kérdező kommentje:
45-50 évesen meg másnak majdnem 20 éve van a nyugdíjig...milyen "kisöreg"
2017. febr. 10. 13:04
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Az a helyzet, hogy te látod rosszul a dolgokat. A szüleid nem kötelesek segíteni. Persze, sokan megtetszik, ami szép dolog, de ez egyáltalán nem elvárható. Amennyiben támogatnak, megköszönöd, ha nem, akkor keresel más megoldást. Ennyi.
2017. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor minek kellett nekik gyerek?
2017. febr. 10. 13:36
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

A szuleid gyokerek mint ez a ket valaszolo. A szulonek az a dolga, hogy minden segitseget megadjon az utodjanak ami csak a lehetosegeibol kitellik. Aki ez maskepp latja ne vallaljon gyereket. Nem lakast meg autot kell a segge ala rakni, de bakker, legalabb ne ehezzen. Plane, ha egyetemre jar mellette.


Ha nem tudsz veluk dulore jutni, akkor viszont nem sok lehetoseged van szerintem.

2017. febr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lennél egyetemista, hanem középiskola után csak otthon ülnél és bulizgatnál, akkor megérteném a szüleid. Te így nem nagyon. Elég lenne ha adnának 15ezer forintot. Abból szűkösen de kaja meglenne. Ez is több lenne mint a semmi. Én addig támogatnám a gyerekemet még igyekszik valamit elérni, vagy tanul. 25/F
2017. febr. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7 és #8-al értek egyet.

Egy szülő, ha valóban szülőnek tartja magát, gondoskodik a gyermekéről. Ez nem csak abból áll, hogy odadob neki egy kis kaját meg fedelet ad a feje fölé. A szülőséghez tartozik az is, hogy terelgeti a gyerek jövőjét és segít neki kiválasztani, hogy mit tanuljon tovább. Ha anyagilag megengedheti, akkor simán támogatja a szülő a gyerekét, amíg tanul.


Azt mondom, hogy lépj túl rajtuk. Kicsit hasonló helyzetben vagyok, szóval átérzem. Próbálj valami munkát keresni vagy fejezd be előbb az egyetemet. Utána költözz el és soha többé ne foglalkozz velük.

2017. febr. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szüleim is ilyenek.
2017. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!