Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok, öregnek érzem...

20 éves vagyok, öregnek érzem magam, nincs értelme semminek az élet csak szenvedés, úgy érzem nincs értelme a létezésemnek. Megtegyem?

Figyelt kérdés

Sose szeretett senki, még a saját családom se. A legtöbben utáltak. Általánosban is, mindig én voltam aki lenyelte a rohadt beszólásokat, ha voltak is barátaim ők mindig elfordultak. Rengetegszer megvertek, megaláztak, undorító aljas módon. Emiatt szociális fóbiám van. Voltam gyógyszerfüggő. Túlzott szorongásaim vannak, ritkán durva dühkitöréseim. Most is sírva írom ezt. Nem bírom úgy érzem. A tanáraim is folyton csesztettek a gimnáziumban, az iskola szégyene voltam.


Sorra elbukok mindent, MINDENT ELRONTOK, semmi se sikerül. Képtelen vagyok bármit is véghez vinni. Itt vagyok 20 évesen 0 végzettséggel, semmim sincs.

SENKIM ÉS SEMMIM.

Gyűlölöm az életet.

Nem bírom már.

Egyszerűen nincs értelme. A saját házamban megtűrt személyként élek.

Az lenne a legnagyobb ajándék ha lenne egy szobám valahol, ami csak az enyém, egy kulcsra zárható ajtóval ahová bármikor elvonulhatok és azt csinálhatok amit akarok. Már ez is hatalmas boldogság lenne.

De nincs ilyen. Keresem a helyemet de sehol se vagyok otthon, sehol se vagyok a magam ura. Emberektől függök folyamatosan, és sose tettem még azt amit tényleg akarok.

A szüleim sokszor megvertek, terrorban tartottak. Sose szerettek, semmilyen mód nem is mutatták. A testvérem is magának való és csak addig vagyok jó ameddig olyan kedve van vagy unatkozik.


Más ismerősöm lassan diplomázni fog, nekem meg semmilyen végezettségem, de már nincs energiám végigcsinálni semmit, nincs lelki erőm SEMMIHEZ...

Nem érti senki. De az életet egy kényszernek érzem, egy sötét elvárásokkal teli börtönnek, és ha valaki nem tud megfelelni az kihullik és kitaszítottá válik.


Végtelenül gyűlölöm magamat.

Úgy érzem nincs értelme végigcsinálni. Ugyanaz a vége mindig. Meghalunk, nem leszünk többé. Miért szenvedjek évekig? Rengeteg évet elpazaroltam az életemből a semmire. Öregedni fogok, egyre öregebb vagyok és már elszalasztottam rengeteg lehetőséget. Egy gyenge kis élőlénynek érzem magam akinek arról szól az egész élete hogy menekül, nehogy eltiporják.

16 évesen már megtettem. Begyógyszereztem magam. De túléltem. Volt egy elég érdekes ,,balesetem" is, azt is túléltem. De most ha megteszem, biztosra fogok menni.


2017. febr. 14. 11:37
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
36%
Fiú vagy làny vagy?
2017. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Én viszont szeretlek. <3
2017. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tekinthetnéd ezt, akár egy érdekes helyzetnek is. Feltehetnéd a kérdést, hogy mi az ami ezt az érzést kelti. Egy 20 éves fiatal testnek miért rossz, ha egészséges és van mit ennie? Miért rosszabb neki, mint egy macskának lenne a lét? honnan jön ez a nyöszörgés? stb
2017. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Kétszer annyi idős vagyok, mint te és még tele vagyok tervekkel, célokkal. Életkorom miatt már van, amiből kimaradtam.

Én nagyon örülnék, ha 20 éves lehetnék. Sokkal több lehetőségem lenne az életem alakítására, mint most.

Nem tanulhat helyetted senki, nem intézheti az ügyeidet helyetted senki. Ezt neked kell megoldani. Szedd össze magad. Kérj segítséget. Mert az írásodból nekem az jön le, hogy szakember segítségére is szükséged lenne.

Bánni fogod a sok elvesztegetett évet. De neked még nem késő. Annyira fiatal vagy.

Ja és nem másokhoz hasonlítsd magad, hogy x mikor diplomázik, milyen munkája van, stb. Mindenkinek mások a lehetőségei. Magadhoz képest akarj fejlődni.

2017. febr. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

attól, mert ilyen múltad volt, még lehet szép a jövő!!!

csak tenned kell érte! ne várd a sült galambot...


23F

2017. febr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Szerintem akik depressziósak, azok látnak tisztán. :) Célok ide vagy oda, az életnek semmi értelme. Nem mindegy hogy most halok meg vagy 50 év múlva? Ami most van így is úgy is megszűnik.
2017. febr. 14. 11:54
 7/31 A kérdező kommentje:
Hosszú évek óta nem tettem ilyet, de most belekarcoltam egyet a kezembe. Csak így tudom kifejezni az öngyűlöletemet.
2017. febr. 14. 11:55
 8/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy öreg. Pszichiáterre van szükséged, menj mielőbb, van kiút, de neked kezelés kell.
2017. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Minek? :) Hogy elhitesse velem hogy van értelme élni? Egy orvos se tudhat mindent. Nem érdekelnek már az emberek...tudhat akármennyit az illető. Mindent akkor se tud, és talán pont a lényeget nem. Gyógyszereken meg nem akarok függeni. Drognak kevés. Talán szétdrogozom magamat és utána halok meg. Csak hogy egy kis örömöm legyen az életemben. Mert 13 éves korom óta egy cseppnyi se volt. És én hülye megtanultam így élni és észre se vettem. De egy nap felkelsz és rájössz, hogy semmi értelem.
2017. febr. 14. 12:00
 10/31 A kérdező kommentje:
értelme*
2017. febr. 14. 12:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!