Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális, hogy frusztrációt...

Normális, hogy frusztrációt okoz nálam a tény, hogy alig van valami gyenge, ritkás, pihés "arcszőrzetem"?

Figyelt kérdés

24 éves leszek, és az érdeklődési köreimből adódóan is "illene" a hosszú haj + nagy szakáll kombináció...

Tudatában vagyok annak/egyetértek azzal, hogy nem igazán fontosak a külsőségek, viszont, ez az egy dolog hihetetlen módon zavar, irritál, egyenesen rátelepszik a mindennapjaimra, évek óta.

Példának okáért: ha látok egy szakállas személyt, aki egyébként stílusát tekintve különbözik az érdeklődési köreimtől, máris elönt egy irigységgel kevert gyűlölet-érzet, hogy "bezzeg, akitől távol áll ez az egész, annak van bőven szőrzete, de akinek valóban fontos lenne, annál alig látszik valami."


2017. febr. 16. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem normális. A szakáll nem létkérdés. Nem is elvárt sehol sem.

A haj és szakáll viselet sem az érdeklődési körtől függ.

2017. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

12:37

Nem létkérdés, de számomra fontos.

Pedig, az esetemben, nagyon is összefügg az érdeklődési körrel.

2017. febr. 16. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

#1-es, hogy ne lenne normális?

Ő erre vágyik, és meglátja, hogy a másiknak semmit sem kell tennie érte, mégis megvan neki.

Hogyne fogná el az "irigységgel kevert gyűlölet-érzet"?


Ez egy eléggé hétköznapi dolog, majdnem mindneki átmegy rajta, csak nem a szakáll miatt, hanem mert ő gazdagabb, ő jobban néz ki, neki jobban bejött az élet, neki szebb barátnője/barátja van, stb.


Azonban itt jön képbe az elfogadás. Amennyiben neked nem lehet, elkell fogadni. Úgysem tudsz rajta változtatni. Ellenben ha a hosszú haj sem megy, akkor váltani a másik végletbe.

Teljesen kopasz.


Nem tudom kikre illik ez az érdeklődési kör (hosszú haj-nagy szakáll), talán rocker?

Ha igen, rengeteg kopasz rocker van, akin semmilyen szakáll.

Máshoz meg nem igazán jut eszembe ez a kinézet.

2017. febr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Ha normális is a tesztoszteron szint, attól még lehet genetikai oka, hogy nem fejlődik jobban.

De ha ezen lovagolsz, akkor csak még jobban fog bosszantani, kell keresni más megoldást, amin keresztül pozitívabbnak látod a világot, meg az érdeklődési körödet.

2017. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

12:42

Köszönöm a válaszod!

A hajam is nehézkesen növekszik, ráadásul mostanában rövid, bár ez a része nem igazán zavar... majd megnő...

Nem panaszkodás céljából írtam ezen sorokat, csak egyszerűen nem tudom "hová tenni" ezt az egészet, és muszáj kiírnom magamból.

(Folk/death/viking/kelta tematikájú metált hallgatok általában.)

Apámnak sűrű, erőteljes az arcszőrzete, tehát maximum anyukám ágáról örökölhettem ezt, bár a legutóbbi mérések alapján (2013) alacsony volt a tesztoszteron-szintem.

2017. febr. 16. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallod csak tudnad meg milyen erzes mikor lefekszel aludni es holnap felkelsz es mar is borotvalkozhatsz mert ha nem, delutanra eleg szep szakalad none. Ha nem tennem megilyednenek tolem az emberek. Egyszer meghagytam nagyra es minden sarkon megallitottak a rendorok, hogy ki vagyok es hova megyek. Nekem is van olyan ismerosom akinek egy kosza szal sem nott ki az allan. Ez van orulj neki. Nem tudhatod, lehet egyszer megtalalod az igazi parodat akinek pont ez fog bejonni. Fogadd el onmagad ennyi az egesz. :)
2017. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!