Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Antiszemita nevelés: van kiút...

Antiszemita nevelés: van kiút a gyűlöletből? Le lehet győzni, amit belédneveltek? A rasszizmust? Hogyan?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 18:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú folyamat lesz
2017. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Honnan veszed, hogy belenevelik valakibe? Én úgy éltem le a fiatalságomat, hogy fingom se volt arról, hogy van olyan, hogy zsidó. Aztán a rendszerváltás után csak kapkodtam a fejem, hogy mekkora szarkavaró banda.
2017. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sok emberbe belenevelik? Vannak szarkavarók a nem zsidók között is.
2017. febr. 18. 19:00
 4/17 anonim válasza:
69%
Az előítéletet, ami tulajdonképpen a gyűlölet melegágya, még egy agymosás szerű nevelés esetén is minden további nélkül levetkőzi az ember, amikor kifejlődik az önálló személyisége. A gond az, hogy a gyűlöletet, rasszizmust később a tapasztalat, saját élmények, végül is az utóítélet mint védekező mechanizmus beépíti a tudatba. Az emberek egy része pedig tanul a közeli ismerősei kárából, és ezért mondhatjuk úgy, hogy "egészséges" bizalmatlanságot táplál egy olyan csoport(csoportok) iránt, akiknek nagy része egyenesben, vagy áttételesen rajta élősködik.
2017. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Erre most kapásból ez a képregény ugrott be: [link]
2017. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
55%

Én szexuális terápiát, erotikus masszírozást tudnék neked ajánlani.

A bujaság elfeledteti a rossz dolgokat.

2017. febr. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Semmi szükség antiszemita nevelésre. Az érintetteknek hosszú - de lehet, hogy nagyon hosszú - ideig jól kell viselkedni, és akkor az antiszemitizmus magától elmúlik.


(A jól viselkedést nem részletezem, szerintem mindenki érzi, mit jelent.)

2017. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
*antiszemita nevelés helyett értsd: antiszemitizmus elleni nevelés
2017. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"Hogyan?"


Baromi egyszerû: a TÉNYEKET kell tudomásul venni. Nem azt, amit mondanak Neked, hanem, amit magad megtapasztalsz. Persze, nem egy tapasztqalat, hanem sok kell, minél több.


Ha mégis másodkézbõl, akkor lehetõleg megbízható forrásból. Kifejezetten a zsidóságra vonatkozólag pl ajánlhatom Raj Tamás: 100+1 jiddis szó c. könyvét. Kb 200 oldal és szinte mindent megtudhatsz belõle a zsidóságról. nem meséket, hanem tényeket. Bár amúgy sem unalmas, de minden szócikkben vannak viccek is. - [link] ( kapható a Librinél is, de ott még drágább, ha szerencséd van, esetleg valamelyik antikváriumban, de nem valószínû )

2017. febr. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Raj könyveit olvasgattam. Kár érte.
2017. febr. 20. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!