Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok a sorkatonaság...

Támogatnátok a sorkatonaság mintájára létrejövő kötelező nevelőtáborok bevezetését?

Figyelt kérdés

"A sorkatonaság manapság nem kifizetődő a hivatásos katonasággal szemben." - mondják sokan manapság. Ám legyen! Az ötletem a sorkatonaság társadalmi funkcióját hozná vissza katonák képzése nélkül.


Mindenki a 17. életévét kötelezően laktanyákban kéne, hogy töltse. Ezekben úgy bánnának velük, mint ahogy a sorkatonákkal bántak, csak nem lenne kiképzés. Barakkban kéne aludni, tilos lenne elmenni, kivéve ha kimenőt kap, a parancsnokoknak teljhatalma lenne pl. ha valaki feleselne, akkor akkora pofont kapna, hogy elesne.


Ez az egy éves kötelező tábor afféle "gyorstalpaló" lenne, hogy mindenkit egy év alatt emberré neveljenek, mielőtt betölti a 18. életévét.



2016. ápr. 1. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ki fizetné ezt?

Mire lenne ez jó azon kívül, hogy pár kisf.aszú, önértékelési gondokkal küzdő hülyegyerek játszhatja az agyát?

Ha engem a parancsnok pofán akar verni, és visszakézből eltöröm az orrát, az ér?

Miből állna, hogy "emberré nevelnek valakit"? Attól, hogy egy évig egy barakkban lakom, meg néha lekever valami komplexusos kisb..zi egy taslit, miért leszek jobb ember?

2016. ápr. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. Így képzeled el a fiatalabb generációk emberré nevelését? Zárjuk őket barakkba és időnként verjük meg?
2016. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyanítom fogalmad sincs arról, hogy mi megy ott, nagybátyám alkoholistán jött haza, úgy hogy azelött hozzá sem nyúlt az italhoz. Demokráciában élünk, mindenki maga dönti el, hogy mit kezd magával, az meg hogy embert faragjanak a gyerekből a szülők feladata, lenne.
2016. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök, hogy nem a te gyerekedként nőttem fel.
2016. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
De mit tanulnának? Akik voltak katonák semmi olyasmiről nem számolnak be ami jobbá tette őket. Igazából élvezték, örök élmény de nem tette jobbá azokat akikre ráfért volna egyáltalán.
2016. ápr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom sok választ fogok kapni, hogy "menjek Észak-Koreába ilyen begyepesedett felfogással" de őszintén nem érdekel."


... de tényleg menj!


Én ott szoktam rá a cigarettára, nekem nincs jó véleményem a sorkatonaságról.

2016. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

'Tudom sok választ fogok kapni, hogy "menjek Észak-Koreába ilyen begyepesedett felfogással" de őszintén nem érdekel.'


Ó nem, 35-ös, neked és a kérdezőnek nem kell Észak-Korea. Nálatok azt támogatom, hogy titeket zsuppoljanak bele efféle nevelőtáborokba, szadista vadállatként viselkedő feletteseket kapjatok és meglátjuk, utána is olyan vehemensen nyomjátok-e ezt a szöveget.

2016. ápr. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész egy ellentmondásos hülyeség.


Összezárják őket katonai körülmények között, de nincs kiképzés. Ez már eleve egy ellentmondás. Ha nem csinálnak velük semmit, akkor minek zárják össze őket? Meg akkor minek oda parancsnok, és mire fel kapna teljhatalmat? Vagy 1 éven keresztül futkározniuk kéne, meg fekvőtámaszozni? Akkor elég lenne egy sporttáborba küldeni őket.


Ha azt mondja a parancsnok a gyereknek, hogy alsógatyában álljon vigyázzban 10 órát, de a gyerek nemet mond, akkor agyonverheti? Ezzel mégis mi a francot tanulna?

Meg 1 évig se tanulmányok, se diákmunka, se semmi.

Ez az egész többet ártana nekik, mint amennyi haszna lenne.

2016. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

'Ti komolyan olyan sötétek vagytok, hogy nem látjátok mennyire bomlasztó a sorkatonaság eltörlése?'


Mert amikor a sorkatonai szolgálat még élt, a férfi nem csupa mintapéldányait ontotta magából?

Én 1 napot nem töltöttem sorkatonaként, mégsem lettem/vagyok tróger.

2016. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2016. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!