Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek természetesnek veszik, hogy valaki mindent megtesz értük, és észre sem veszik, hogy mennyit tesz értük valaki, majd ha egyszer nem állunk a rendelkezésére, akkor rögtön mi vagyunk minden, ami rossz?

Figyelt kérdés

Próbálok mindig mindenkinek segíteni, amiben tudok, akiket megszeretek azoknak kb. a csillagokat is lehoznám, bárki kér tőlem segítséget, próbálok akár erőmön felül is segíteni, aztán úgy vettem észre, hogy egy idő után már ezt teljesen természetesnek veszik, ráadásul egy kedves szó is elég lenne vagy egy köszönöm, annyit sem kapok vissza. Sőt, éppen tegnap délután történt az, hogy az egész heti munka, tanulás, családi problémák stb miatt elegem lett kb mindenből, kikapcsoltam a telefonom, az internetet mindent, és próbáltam pihenni kicsit, mert erre kb hónapok óta nem volt időm, és a napi 14-16 óra munka eléggé kimerített már, és ma reggel pedig egyik "kedves" ismerősömtől megkaptam azt facebookon, hogy mit képzelek én magamról, hogy mikor ő engem keres, én akkor nem vagyok elérhető, mert neki nagyon fontos lett volna engem elérnie, és hogy egy utolsó mocskos szemétláda vagyok (szó szerint így írta), hogy nem álltam a rendelkezésére. Egyébként ez a "kedves" ismerős kb egész éven nem keres, csak, ha valamiben segíteni kell neki, és akkor ezt kapom tőle. Én tényleg próbálok mindenkinek megfelelni, és szeretném, ha legalább csak egyetlen egy ember lenne, aki legalább csak annyit kérdezne, hogy hogy vagy vagy mi újság veled, de tízből 10 ember csak akkor keres, ha szüksége van a segítségemre, egyébként tőlük aztán fel is fordulhatok. Lehet, hogy nem vagyok szerethető vagy valami ilyesmi. :(

25/L


2017. febr. 19. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak kihasználnak. Tanuld meg azt a szót kimondani, hogy nem.


Nem kell minden jött mentnek a lelkedet kitenned. Amit írtál utolsónak, na hát az lett volna az utolsó hogy bárkinek is segítsek.

2017. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy vagy? Mi újság van veled?

Az ismerőseid, barátaid teljesen természetesnek veszik, hogy te mindig rendelkezésre állsz, erődön felül mindent megteszel másokért. Próbáld meg mérsékelni a segítő szándékodat, ha lehet! Nehéz lesz (én is ilyen vagyok).

A tegnapi fröcsögőt pedig töröld ki az életedből egyszer és

mindenkorra! Csak ő veszített, nem te.

2017. febr. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanebbe csúszok bele én is. Mindenki akkor kerül elő, mikor segítség kell, de akkor most és azonnal kell. Az elsővel egyetértek, itt az a megoldás, ha többet nem segítesz, vagy ha igen, direkt húzod az időt vagy halogatod. Az ismerősi kör nagy részét lecseréli, de hidd el, nem kár értük. Legalább kiderül, ki az a szűk réteg akinek a társaságod kell.

22/F

2017. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Te egy jószívű rendes lány lehetsz, több ilyen ember kéne mint Te. Az ismerőseid meg iszonyat nagy balfékek hogy nem becsülnek meg. Szerintem keress új barátságokat, mert ezek az emberek csak kihasználnak és hátráltatnak az életben, egyetlen egy életed van ne pocsékold ilyen emberekre, nem érdemlik meg, és te sem hogy így bánjanak veled! 25f
2017. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Jaj ne add már a mártírt. Bocs, hogy nyers vagyok, de töketlen vagy és tipikusan az áldozat típus, persze, hogy ezt kihazsnálják. Azt az embert úgy elküldtem volna az anyjába, hogy többet meg nem áll előttem, Ne legyél már ennyire mindenki csicskája, ez nem segítőksészég, hanem kutyába lemenés, pont annyira is vesznek emberszámba, te aztán meg csodálkozol...
2017. febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az emberek nagy része ilyen, ha 100x segítesz akkor az azt az 1 alkalmat fogja emlegetni, amikor nem ugrottál azonnal.


Senkinek nem éri meg segíteni én azt vettem észre. Én is segítettem csomó embernek, soha nem kaptam vissza.


Nem egyszer egyetemen rajtam múlt, hogy nem csúszott valaki fél-egy évet, azért dolgoztam egész este, hogy ő ne csússzon el...csak mert haver, barát. Aztán mikor én voltam k..va nagy szarban, és megkértem hogy segítsenek, akkor jött a kifogás hogy "hát most nem ér rá" vagy "hát most nincs kedve"...aztán csúsztam mert nem lettem kész egyedül.


Az ilyen esetek óta senkinek nem segítek, senkinek nem csinálok ingyen semmit. Simán közlöm mindenkivel én is, hogy nem érek rá, vagy van dolgom. Vagy szimplán hogy bocs, de kevés a szabadidőm, azt pedig másképp akarom tölteni.


Saját káromon megtanultam, hogy az emberek k..vára nem értékelik az önzetlen segítséget, hanem szimplán csicskásnak fognak tartani. Igaza van 09:44-esnek, ez mindenki csicskája dolog...Meg kell tanulnod saját magad, a saját érdekeid előtérbe helyezni.

2017. febr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!