Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok rólam? "drogos"...

Mit gondoltok rólam? "drogos" vagyok?

Figyelt kérdés
Elég sok mindent kipróbáltam már, volt fű, herbá, alkohol, speed, eki, LSD, gomba nagyjából ennyi. Gimnazista koromban (főleg az utolsó 2 évben) elég sokat szívtunk, volt, hogy pár hónapig kb minden nap. Aztán lassan 3 éve felköltöztem Pestre, azóta sokkal ritkábban tolok bármit is (kb havonta egyszer szívok még, de kb ennyi). Viszont nekem semmiféle komolyabb drámám nem volt ezzel a dologgal, bem esett különösebben nehezemre csökkenteni az adagot, szeretek józan lenni, tudom, hogy a józanság a legalkalmasabb a mindennapi életre. Persze, amikor mondjuk egy hete szív az ember és elfogy, az akkor egy kicsit rossz egy 1-2 napig, de ennyi. Nem gondolom, hogy bármit is ártott volna, vagy, hogy valaha is függő lettem volna, nem is leszek az. Teljesen jól megvagyok, élem az életem. Sokak szerint ez lehetetlen, meg biztos csak magamat áltatom, már nem is vagyok ember, csak a szer éltet, persze :D hát nem. Szerintetek?

2017. febr. 24. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy kemény drogfüggő. De tedd próbára magad, ne nyúlj semmiféle droghoz minimum 3 hónapig vagy akár félévig vagy mégtöbb. Ezzel saját magadnak is bebizonyítod, hogy nem kell segítség. Ha nem megy, akkor baj van.
2017. febr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy függő, de egyébként ez mindenkinél fejben dől el, mert ezek a drogok lelki függőséget okoznak, nem fizikait.
2017. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem, nem vagy drogos, szerintem teljesen normális, ha ezt csinálod. Bár én az említett keményebb drogokat nem támogatom, de egy kis zöldtől senkinek sem lesz baja, sőt... :D

Kb. annyira elítélendő, mint az, aki havonta egyszer beül a kocsmába. :)

Tapasztalatot nyertél, ennyi. Ha azt mondod képes vagy nem rászokni, én hiszek neked. :D


A 2. válaszolóval viszont nem értek egyet, nagy mértékben a különböző herbálfajták, az alkohol, a speed és az eki is okozhat fizikai függőséget. Az LSD flashback-eket adhat, függő nem leszel tőle.

2017. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2-3 hónapos szünetem volt már kb, de az se elhatározásból, csak egyszerűen úgy jött ki.
2017. febr. 24. 12:27
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as az alkohol kőkemény függőséget okoz, ezt figyelmen kívül hagytam, herbál néven meg azt se tudod mit kapsz, szóval abban nem lehet érdemben nyilatkozni, amfetamin okozhat fizikai függőséget, láttam már ilyet, de ahhoz olyan mennyiséget kell fogyasztani, aminek a közelében sincs a kérdező.
2017. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kérdés az: kit definiálunk drogosnak?

Tőlem ugyan távol áll, hogy bármi ilyesmihez nyúljak, alkoholhoz is csak jeles alkalmakkor, és csak mértékkel, de azt mondom, ha mondjuk az ember havonta elszív egy szál füves cigit, azzal nincs semmi baj. Sőt, mértékkel alkalmazva némi gyógyhatása is van, ez köztudott. A baj ott kezdődik, amikor az ember fizikailag vagy érzelmileg "ráfügg". Senki nem állítja, hogy ne lenne visszaút, viszont az is igaz, hogy sokak számára a droggal való ismerkedés egyirányú útnak bizonyul. Ennek megvannak a maga biokémiai és pszichológiai okai.

Különösen a kemény drogok a veszélyesek. Nem csak azért, mert sokkal könnyebb ráfüggni, hanem azért is, mert bizony előjöhetnek olyan hosszú távú hatásai, amiket az ember azonnal nem is érzékel.

A másik veszélye ennek a hozzáállásnak, hogy oké, most ritkán nyúlsz a szerhez, de adott élethelyzetben téged semmi nem fog megállítani, hogy újra, komolyabban a szerhez nyúlj. Az, hogy eddig könnyű volt csökkentened az adagot, nem biztosíték arra, hogy ez a jövőben is mindig így lesz.

2017. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#2 "ezek a drogok lelki függőséget okoznak, nem fizikait."

Na, most mondtál egy nagyon nagy butaságot. A drogok, főleg a keményebb szerek pont azért veszélyesek, mert fizikai függőséget okoznak.

2017. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 drogfüggő voltam, a herbál kivételével az összes felsorolt drogot ennél sokkal komolyabb szinten fogyasztottam, később pedig deviancia szakirányon tanultam, a szakmában dolgozom lehet, hogy kicsit jobban tudom, hogy mitől hogyan lehet függni, mint te, persze ismertem én is olyat, aki fél nap nem füvezés után már a világ összes fizikai elvonási tünetét felfedezte magán, de ne az ilyen szerencsétlenekböl induljunk ki. A lelki függőség egyébként egyáltalán nem egyszerű dolog és jóval tovább tart, mint a fizikai.
2017. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja és dehogyis a fizikai függőség a baj ezekkel a szerekkel, az a legkisebb gond, van velük ezer probléma, akár a füvel is, megváltoztatja a személyiséget, egy sor mentális zavar kialakulhat tőlük, a mai pancsolt designer drogoktól olyan rosszul lehetsz, hogy örülhetsz ha felépülsz belőle, ezekhez az ártalmakhoz képest semmi pár hét fizikai elvonás, nyilván heroinnál ez sokkal keményebb, de még akkor sem ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy lelkileg függő marad és újra a szerhez nyúl, folytatja a deviáns életmódot, stb.
2017. febr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a környezetem tele van dróóógos, szorgalmas, rendes, sőt, tökéletes emberrel. Nyilván.
2017. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!